LATEST NEWS

Πλούσιο giveaway για τα τέσσερα χρόνια ύπαρξης του Ragequit!


Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Warning: Undefined array key "host" in /home/admin/web/ragequit.gr/public_html/wp-content/plugins/jannah-optimization/inc/lazyload.php on line 165

Επέτειος δίχως giveaway νοείται; Δε νοείται! Στα πλαίσια λοιπόν του εορτασμού για τα τέσσερα χρόνια που κάποιοι παλαβοί τύποι “τρέχουν” αυτό που ονομάζεται Ragequit.gr, εξασφαλίσαμε και κληρώνουμε για εσάς πλούσια δώρα! Ξεκινάμε με μία (1) retail κόπια του “World of Warcraft Legion“, καθώς και merchandise του παιχνιδιού, που αποτελείται από ένα (1) Pandaren Plush, δύο (2) WoW Bouncing Balls κι ένα (1) T-Shirt. Tα παραπάνω είναι μία ευγενική χορηγία της IGE Group, εισαγωγέα του παιχνιδιού στη χώρα μας.

Wow Legion RQ Header2

Η κοινότητα Total War Greece με τη σειρά της επίσης συμμετέχει στο giveaway μας και προσφέρει τρεις (3) retail κόπιες του “Total War: Warhammer“, καθώς και ισάριθμους κωδικούς για το DLC αυτού, “The King and The Warlord“. Δε μένει εκεί όμως, αλλά επίσης σας χαρίζει και τρία (3) κλειδιά για το “Total War: Attila“.

TWWarhammer Header2

Συνεχίζοντας στο πεδίο του ψηφιακό υλικό, μπορείτε να διεκδικήσετε από δύο (2) κωδικούς για τα παρακάτω παιχνίδια:

– Bullshot (Review προσεχώς…), προσφορά της Gato Salvaje.

Bullshot Header

Αξίζει εδώ ν’ αναφέρουμε ότι τον πλήρη υποτιτλισμό του συγκεκριμένου παιχνιδιού στην Ελληνική γλώσσα επιμελήθηκαν οι συντάκτες του site μας.

Caravan, προσφορά της Daedalic Entertainment.

Caravan-teaser

Cities Skylines, προσφορά της Paradox Interactive.

Cities Skylines Header2

Cornerstone: The Song of Tyrim, προσφορά της Phoenix Online Studios.

Cornerstone song of tyrim header

Demetrios – The BIG Cynical Adventure, προσφορά της CowCat.

Demetrios The BIG Cynical Adventure Header

Deponia Doomsday, προσφορά της Daedalic Entertainment.

Deponia Doomsday Header

Désiré, προσφορά του Sylvain Seccia.

Desire Header

Downfall, προσφορά της Screen 7.

Downfall Header

Kelvin and the Infamous Machine, προσφορά της Blyts.

Kelvin And The Infamous Machine Header

Preston Sterling and the Legend of Excalibur (Episode 1), προσφορά της Animation Arts.

Preston Sterling and the Legend of Excalibur Episode 1 Header

Slap Village Chapter 1: Reality Slap, προσφορά της Tizona Interactive.

Slap Village Chapter 1 Header

Επίσης, τρεις (3) τυχεροί θα λάβουν Steam κωδικό για το

Slain: Back From Hell, προσφορά της Digerati Distribution.

Slain Logo2

ενώ θα διατεθούν και πέντε (5) κλειδιά για το 

The Order of the Thorne:The King’s Challenge, προσφορά του ομίλου Uberstrategist.

Order of the Thorne Header2

Όπως θα παρατηρήσατε, πρόκειται για παιχνίδια που, με την εξαίρεση του “Cities Skylines”, άπαντα κυκλοφορήσανε εντός του 2016. Το σύνολο των προσφερομένων digital κωδικών φτάνει τον αριθμό των τριάντα έξι (36), με τη μερίδα του λέοντος να (τυχαίνει να) την κατέχουν τα point ‘n’ click adventure games.

Τα δώρα θα μοιραστούν ως εξής:

Ένας τυχερός θα κερδίσει το Wow Legion Game + το T-shirt + ένα bouncing ball.
– Άλλος ένας το Pandaren Plush + το δεύτερο bouncing ball.
Tρία Total War πακέτα (Warhammer + DLC + Attila) επίσης θα συναντήσουν τους τυχερούς κατόχους τους.
Δύο adventure bundles που περιλαμβάνουν τα παιχνίδια “Demetrios The BIG Cynical Adventure”,  “Deponia Doomsday”,  “Désiré” και  “Slap Village Episode 1 – Reality Slap”.
– Άλλα δύο adventure πακέτα με τα “Downfall”, “Kelvin and the Infamous Machine”, “Preston Sterling and the Legend of Excalibur – Part 1” και “Order of the Thorne – The King’s Challenge”.
 – Δύο bundles που περιλαμβάνουν τα “Bullshot”, “Caravan” και “Order of the Thorne – The King’s Challenge”.
– Ακόμη δύο τριάδες τίτλων, αποτελούμενες απ’ τα “Cities Skylines”, “Cornerstone – The Song of Tyrim” και “Slain”
– Τέλος, ένα bundle με τα “Slain” και “Order of the Thorne – The King’s Challenge”.

Συνεπώς θ’ αναδειχθούν δεκατέσσερις (14) νικητές που θα μοιραστούν τα δώρα για τα 4 χρόνια λειτουργίας του Ragequit.

Για να συμμετάσχετε στον διαγωνισμό, απλώς αφήστε ένα σχόλιο κάτω από την παρούσα ανάρτηση. Στο σχόλιό σας μπορείτε να δηλώσετε τη σειρά προτίμησης των bundles που θα θέλατε να κερδίσετε. Έτσι και δεν γράψετε τίποτα, θα έχετε δικαίωμα συμμετοχής για όλα τα bundles, με τη θεά τύχη (και το random.org) να επιλέγει ή όχι να σας δώσει ένα εξ αυτών!

Ο διαγωνισμός θα τρέξει έως τις 20 Δεκεμβρίου, με τις κληρώσεις να πραγματοποιούνται το βράδυ εκείνης της ημέρας. Καλή επιτυχία σ’ όλους!

Μάνος Καρκαλέμης

Ο Μάνος δε μπορεί παρά να νιώθει ευτυχής που ασχολήθηκε ενεργά με την gaming αρθρογραφία στα χρόνια 2009-2017, οπότε και του δόθηκε η ευκαιρία να γράψει reviews για κάποια adventure games-διαμάντια, όπως "The Whispered World", "Monkey Island 2-LeChuck's Revenge" (Remastered Edition), "The Book of Unwritten Tales 1&2", "Grim Fandango" (Remastered Edition), "Gabriel Knight-Sins of the Fathers" (25th Anniversary Edition), "Night of the Rabbit", "Memento Mori 2", "Day of the Tentacle" (Remastered Edition).

101 Comments

  1. Μας κακομαθαίνετε!!!
    Για άλλη μια φορά χρόνια πολλά!!!!

    σειρά προτιμήσεων:
    Deponia Doomsday bundle
    KELVIN AND THE INFAMOUS MACHINE bundle
    Pandaren
    Citys skyline bundle

    Υ.Γ
    Ζω για την στιγμή που το new generation του Ragequit θα μεγαλώσει αρκετά ώστε να γραφτεί στο φόρουμ. Ίσως να αργεί λίγο αυτό, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα είμαστε ακόμα εδώ. Ίσως λιγότερο ημιθανείς… ίσως περισσότερο hardcore….
    πόσους πυρήνες να χουμε μέχρι τότε;;;;

  2. χρόνια πολλά,
    και θα πρωτοτυπήσω βάζοντας επιθυμίες…

    εδιτ: τώρα έφτασα κάτω που έχει τον τρόπο μοιράσματος… 🙁
    οκ, όχι για τα WOW, και για τα Total War (αν και θα ήθελα το warhammer)
    ναι για τα υπόλοιπα, και μάλλον θα δωρίσω πίσω αυτά που θα κρίνω ότι δεν θέλω…

    όχι? Total War: Warhammer, (το θέλω αλλά μόλις διαπίστωσα ότι είναι retail και δεν ξέρω αν θα είναι εύκολο να το παραλάβω)
    όχι Attila (το έχω ήδη)
    όχι? Bullshot, (δεν φαίνεται στο είδος μου)
    ναι Caravan,
    ναι Cities: Skylines,
    όχι? Cornerstone: The Song of Tyrim, (δεν φαίνεται στο είδος μου)
    ναι Demetrios – The BIG Cynical Adventure,
    ναι Deponia Doomsday,
    ναι Downfall,
    ναι Kelvin and the Infamous Machine,
    ναι Slain: Back from Hell,
    όχι The Order of the Thorne – The King’s Challenge, (το έχω ήδη)

    (εννοείται όχι αυτά που δεν υποστηρίζουν λίνουξ)

  3. lucinos, χώσου και για τα Total War και θα βρεθεί η λύση με τις retail (αυτό ισχύει για όλους). Σε τελική ανάλυση θα πάρεις το κλειδάκι και σύντομα θα ακολουθήσει και το κουτάκι.

    Επίσης έκανες πάρα πολύ καλά που έβαλες προτίμηση για τα bundles! Δηλώστε με σειρά προτίμησης ποια bundles θέλετε. Ως υπέρμετρα απίθανη κοινότητα που είστε, είμαστε βέβαιοι ότι έτσι και κερδίσετε κάποιο παιχνίδι που ήδη έχετε θα το επαναδιαθέσετε για κλήρωση στο μισοπεθαμένο forum μας!

  4. Διαβάστε ξανά την προτελευταία σειρά-παράγραφο η οποία έχει ανανεωθεί για να δώσει ευκαιρία για εκδήλωση προτιμήσεων στα bundles! Καλή τύχη σε όλους, και εμπρός για το κλείσιμο μίας πανέμορφης πενταετίας!

  5. Να τα εκατοστισετε παιδες! Για ποτε περασαν 4 χρονια ουτε που το καταλαβα! Σαν σειρα προτιμισης θα εβαζα πρωτο το Total War bundle Που εχω βαλει στο ματι εδω και καιρο αλλα δεν εχω λογω αφραγκιας, και μετα οτι να ναι 😀

  6. Οκ, αγαπητό ρεηκουί, με σειρά προτίμησης ενδιαφέρομαι για τα παρακάτω..
    – Cities Skylines + Cornerstone + Slain
    – Demetrios + Deponia Doomsday + Désiré + Slap Village
    – Slain + Order of the Thorne
    – Bullshot + Caravan + Order of the Thorne

    Για τα υπόλοιπα μη με βάλετε καθόλου. Και υπόσχομαι αν κερδίσω κάτι που δε θέλω από τα πακέτα, να το πουλήσω σε πολύ λογική τιμή στο φόρουμ του ρεητζπόλιταν. 😉

    Xίλια χρόνια να ζήσετε γαμώτη και τουλάχιστον τα πεντακόσια από αυτά να γράφετε στο ρεηκουί!

  7. Epic!

    Χρονια πολλα ragequit! Καθε χρονια και πιο δυνατη!

    Σειρα επιθυμίας:
    1. “Demetrios “, “Deponia Doomsday”, “Désiré” και “Slap Village “
    2. “Cities Skylines”, “Cornerstone” και “Slain”
    3. Total War
    4. “Downfall”, “Kelvin…”, “Preston Sterling… ” και “Order of the Thorne “

    Για τα αλλα μην με βαλετε καν!

  8. χρονια πολλα ρεηκουιιιι..
    μακαρι να συνεχισεις με την ιδια ορεξη,μερακι και αγαπη για αυτο που κανεις για πολλα πολλα χρονια ακομα.
    Και εμεις να ειμαστε καλα να ταξιδευουμε μαζι σου..
    σας ευχαριστουμε πολυ για ολα!:)

  9. Χρόνια πολλά ragequit. Να είμαστε καλά. Πολλά μπράβο. Μην με βάλετε στην κλήρωση γιατί είμαι ημιεξαφανισμένος.

    Μια μέρα πριν την κλήρωση, μια συμμετοχή για warhammer και μια για bullshot .Θέλω να δω την δουλειά κάνατε και το artwork μου τράβηξε την προσοχή. cheers.

  10. Χρόνια σας πολλά παιδιά, σας εύχομαι κάθε χρόνο και μεγαλύτεροι (σαν κοινότητα). Ήμουν από τους πρώτους πρώτους επισκέπτες σας, και χαίρομαι να σας βλέπω να συνεχίζετε ακάθεκτοι!
    Πρώτη προτίμηση τα Total War, αλλά close second το πακέτο με το λατρεμένο Cities.

  11. Εύχομαι χρόνια πολλά, με πολλά point and click games. :p Ποιοτικό το site σας. :p
    Κανονικά, τα παιχνίδια που προτιμώ, είναι τα εξής με την παρακάτω σειρά:
    1) Slap Village Chapter 1: Reality Slap
    2) Kelvin and the Infamous Machine
    3) Caravan
    4) Désiré
    Θεωρώ ότι θα ήταν άδικο για τους άλλους αν κέρδιζα ολόκληρο bundle με παιχνίδια που δε θέλω ή που ήδη έχω, αλλά εσείς επιλέγετε τι θα κάνετε. :p

  12. Χρόνια πολλά 🙂
    Σαν προτίμηση έχω το adventure bundle που περιλαμβάνει το Deponia Doomsday.
    Από εκεί και πέρα όλα τα υπόλοιπα εκτός από το WOW,το οποίο δεν πρόκειται να το παίξω(καλύτερα να το πάρει ο επόμενος).
    Ευχαριστούμε για τα δώρα.
    Πάμε μωρή Tymora για το Deponia!!!!

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
elEL