LATEST NEWS

Κερδίστε μια κόπια του Don’t Starve!

Πρόσφατα περιήλθαν στα σατανικά, άπληστα χεράκια μου δυο κόπιες του Don’t Starve, του πολυαναμένομενου wilderness survival sim από την Klei. Τα πανέμορφα, Tim Burton-ικά γραφικά σε συνδυασμό με το Gilbert-ικό του humor, υπόσχονται μια μοναδική survival εμπειρία σε όσους σιχάθηκαν τα άτεχνα γραφικά του Minecraft και δεν τσίμπησαν από την ψευδο-ρετρό αισθητική του Terraria (βροντερό παρών και στα δύο). Περιττό να πούμε, η πρώτη κόπια λιώνει ασύστολα όταν μου δίνω ρεπό από το Rocksmith, αλλά η δεύτερη περιμένει ΕΣΕΝΑ υπερτυχερέ αναγνώστη του Ragequit.

ΠΑΡΕ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗ ΚΛΗΡΩΣΗ

Προϋπόθεση για να μπεις στη φανταστική μας περίπου-κλήρωση (αποτελέσματα στις 7/12, κάπου βραδύς, να ‘χωμεν μαζευτεί σπίτι οι αθρώποι) είναι να κάνεις like τη σελίδα μας στο Facebook και να μας αφήσεις κάποιου είδους μερακλίδικο κόμεντ που να μας εξηγεί γιατί θα πρέπει να το δώσουμε σε εσένα και όχι σε κάποιον άλλο. Το καλύτερο κόμεντ θα αξιολογηθεί από την επιστημονική μας ομάδα και θα κερδίσει μια κόπια του Don’t Starve στο Steam.

rikimaru

Gamer από τις αρχές του '90 σε φορητά και κονσόλες, είχε την πρώτη του επαφή με τους υπολογιστές στα μέσα της ίδια δεκαετίας. Σε όλη αυτή την πορεία έχει καταπιαστεί με αρκετές κατηγορίες παιχνιδιών χωρίς να μπορεί να ξεχωρίσει κάποια ενώ όταν δεν βρισκόταν μπροστά από μία οθόνη συνήθως έσκαγε την "σπυριάρα" στο τσιμέντο ή στο παρκέ. Τα τελευταία 2 χρόνια εκτός από το να παίζει απλά με τα games, γράφει και για αυτά ενώ παράλληλα απολαμβάνει και την άνθιση της indie σκηνής.

32 Comments

  1. Αφήνω comment εδώ(αν θέλετε να το κάνω sto facebook απλά θα το αντιγράψω) 🙂
    Λοιπόν,το παιχνίδι πρέπει να πέσει στα δικά μου χέρια για τον εξής λόγο.Πριν λίγες μέρες τερμάτισα με τη κοπέλα μου το machinarium και ήταν το πρώτο της παιχνίδι που έπαιξε ποτέ μετά απο brainwashing δικό μου για να την χώσω σε αυτό τον κόσμο της ψυχαγωγίας.Μετά το Machinarium λοιπόν κοιτάξαμε να δούμε το επόμενο adventure και το μάτι μου έπεσε στο dont starve μέσω steam.Της το δείχνω λοιπόν,ενθουσιάζεται αλλά δε θέλει να δώσουμε αυτή τη στιγμή λεφτά για την αγορά του γιατί είμαστε κάπως στενεμένοι οικονομικά αυτή τη περίοδο οπότε το αφήσαμε για κάποια άλλη στιγμή.
    Ε τώρα βλέπω αυτό το διαγωνισμό τη πρώτη μέρα που άνοιξε το site οπότε αν δεν είναι της μοίρας γραφτό να κερδίσω εγώ αυτό το παιχνίδι,τι είναι? 😀
    Περιμένω steam key,thx!

  2. Αφήνω comment εδώ(αν θέλετε να το κάνω sto facebook απλά θα το αντιγράψω) 🙂
    Λοιπόν,το παιχνίδι πρέπει να πέσει στα δικά μου χέρια για τον εξής λόγο.Πριν λίγες μέρες τερμάτισα με τη κοπέλα μου το machinarium και ήταν το πρώτο της παιχνίδι που έπαιξε ποτέ μετά απο brainwashing δικό μου για να την χώσω σε αυτό τον κόσμο της ψυχαγωγίας.Μετά το Machinarium λοιπόν κοιτάξαμε να δούμε το επόμενο adventure και το μάτι μου έπεσε στο dont starve μέσω steam.Της το δείχνω λοιπόν,ενθουσιάζεται αλλά δε θέλει να δώσουμε αυτή τη στιγμή λεφτά για την αγορά του γιατί είμαστε κάπως στενεμένοι οικονομικά αυτή τη περίοδο οπότε το αφήσαμε για κάποια άλλη στιγμή.
    Ε τώρα βλέπω αυτό το διαγωνισμό τη πρώτη μέρα που άνοιξε το site οπότε αν δεν είναι της μοίρας γραφτό να κερδίσω εγώ αυτό το παιχνίδι,τι είναι? 😀
    Περιμένω steam key,thx!

  3. Αφήστε το παλικάρι με την κοπελιά του να παραμιλάει. Εκείνος έχει την κοπέλα του να απασχολείται. Σε μπακούρι πρέπει να το δώσετε. Και επειδή εδώ και καιρό παίζω και Minecraft, περιμένω το κλειδάκι, να ξεκολλήσω.

  4. Αφήστε το παλικάρι με την κοπελιά του να παραμιλάει. Εκείνος έχει την κοπέλα του να απασχολείται. Σε μπακούρι πρέπει να το δώσετε. Και επειδή εδώ και καιρό παίζω και Minecraft, περιμένω το κλειδάκι, να ξεκολλήσω.

  5. Θέλω να το κερδίσω για να το κάνω δώρο στα 2 παιδάκια μου τώρα τα Χριστούγεννα μιας και δεν έχω λεφτά να τους πάρω κατι άλλο! Έχω και φωτό, αν και ακόμα δεν βγαίνω στα φανάρια με μαντηλάκια! (Δεν έχω λεφτά για τα μαντηλάκια)

  6. Θέλω να το κερδίσω για να το κάνω δώρο στα 2 παιδάκια μου τώρα τα Χριστούγεννα μιας και δεν έχω λεφτά να τους πάρω κατι άλλο! Έχω και φωτό, αν και ακόμα δεν βγαίνω στα φανάρια με μαντηλάκια! (Δεν έχω λεφτά για τα μαντηλάκια)

  7. Τα σχόλια παιδιά ήταν ΑΠΟΛΑΥΣΗ.

    Ειλικρινά είχα πρόβλημα να διαλέξω το πιο καμμένο και μου χάρισαν άπειρες ώρες σαδιστικού, ψυχωτικού γέλιου 🙂

    Στον τελικό ήμουν μεταξύ Necrosylos και Maladroid και ο τελευταίος κερδίζει το Don’t Starve στο νήμα. Necrosyle, αν έκανες επισύναψη τα παιδιά στο φανάρι, ο τίτλος θα ήταν στάνταρ δικός σου. Ως έχουν τα πράγματα, για να μείνει ο Maladroid στη ζωή λίγο ακόμα, θα επικοινωνήσω μαζί του με mail για να του στείλω τον κωδικό 🙂

    Καλόπαιχτο!

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Back to top button
elEL