LATEST NEWS

Πληκτρολόγια CM storm MECH – Limited Edition από την Cooler Master.

 

Ενισχύοντας το γερό μπάσιμό της στην αγορά gaming περιφερειακών, η Cooler Master ανακοίνωσε την κυκλοφορία του MECH. Πρόκειται για ένα πλήρως μηχανικό πληκτρολόγιο (cherry blue-5 μακροπλήκτρα) που το δυνατό του σημείο είναι η εκτεταμένη δυνατότητα παραμετροποίησής της εμφάνισής του. Έτσι λοιπόν υπάρχουν διαθέσιμες μονάδες βασισμένες στα χρώματα γνωστών e-sports ομάδων τις οποίες χορηγεί η CM αλλά και διάφορα άλλα μοτίβα. Στο τεχνικό κομμάτι, τα πληκτρολόγια διαθέτουν ARM επεξεργαστή ο οποίος διαχειρίζεται την απόκριση και τη διαχείρση των μακροεντολών, USB 3.0 συνδεσιμότητα (συν μίνι usb port για φόρτιση), αποσπώμενο καλώδιο και 128ΚΒ συνολικής μνήμης. Το MECH διατίθεται στην τιμή των 199 ευρώ και για περιορισμένο αριθμό μονάδων.

http://mech.coolermaster.eu

Βασίλης Ξερικός

Γεννημένος στην Αθήνα το 1979. Gamer εξ απαλών ονύχων, η πρώτη μου επαφή με το σπορ έγινε με έναν κλώνο του Pong σε προσχολική ηλικία.  Αν και πιστός χρήστης PC από to 1989 και την εποχή των XT έχουν περάσει από την κατοχή μου και διάφορες κονσόλες (Atari 2600, διάφορες Sega, σειρά των Playstation κλπ) ενώ η εισαγωγή μου στην gaming δημοσιογραφία έγινε μόλις το Γενάρη του 2012 και το PC Master. Παλαίμαχος των adventures, πλέον μοιράζω τον gaming χρόνο μου μεταξύ MMO, RPG (κάθε είδους) και Shooters. Email:  [email protected] Follow me: Facebook | Twitter | SteamID: Kuivamaa

4 Comments

  1. Μαξιμουμ κλικι-κλικι με αναδρασουλα, δεν ειναι κακο για RTS κλπ, το αντιθετο, αλλα οντως αμα εισαι στο wasd απανω μπορει να ενοχλει που αντιδρα. Παντως οι εκδοσεις ειναι απο ομαδες starcraft και league of legends οποτε μεσα ειναι το εργαλειο. 🙂

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Back to top button
elEL