LATEST NEWS

Φήμες για PC έκδοση του Bloodborne

Χωρίς να έχει επιβεβαιωθεί τίποτε ακόμα, εδώ και κάποιες ημέρες κυκλοφορούν φήμες ότι το Bloodborne της FROM Software θα μεταφερθεί στα PC μας στο προσεχές διάστημα. Μάλιστα, τα παρακάτω tweets ενισχύουν την άποψη αυτή και αν αναλογιστούμε ότι κάπως έτσι διέρρευσε και η ύπαρξη της PC έκδοσης του Horizon Zero Dawn, δε θα μας κάνει εντύπωση αν οι φήμες αυτές αποδειχθούν αληθινές.

Μέχρι να πραγματοποιηθούν επίσημες ανακοινώσεις, μείνετε συντονισμένοι.

 

Γιώργος Δεμπεγιώτης

Συντάκτης-λάτρης των action, shooter, adventure, RPG’s και ενίοτε racing παιχνιδιών, προτιμά κυρίως το single-player gaming. Που και που ξεσπάει σε κανά multi, αλλά δεν το παρακάνει κιόλας.

40 Comments

  1. [QUOTE=”Артём, post: 537996, member: 103296″]
    Θα αφήσω αυτά εδώ για τον [USER=102607]@Eidolon[/USER] για να ειμαι σιγουρος οτι θα τον κοροιδεψω και στο φορουμ

    [ATTACH type=”full” alt=”skele-eidol.jpg”]649[/ATTACH]

    [ATTACH type=”full” alt=”uchi-eidol.jpg”]650[/ATTACH]
    [/QUOTE]

    Πω πω τον κακόμοιρο, πίκρα που θα πάρει. Πολύ στεναχωρήθηκα. Αλήθεια.

  2. [QUOTE=”Артём, post: 537996, member: 103296″]
    Θα αφήσω αυτά εδώ για τον [USER=102607]@Eidolon[/USER] για να ειμαι σιγουρος οτι θα τον κοροιδεψω και στο φορουμ

    [ATTACH type=”full” alt=”skele-eidol.jpg”]649[/ATTACH]

    [ATTACH type=”full” alt=”uchi-eidol.jpg”]650[/ATTACH]
    [/QUOTE]
    That didn’t age well

  3. [QUOTE=”Артём, post: 537996, member: 103296″]
    Θα αφήσω αυτά εδώ για τον [USER=102607]@Eidolon[/USER] για να ειμαι σιγουρος οτι θα τον κοροιδεψω και στο φορουμ

    [ATTACH type=”full” alt=”skele-eidol.jpg”]649[/ATTACH]

    [ATTACH type=”full” alt=”uchi-eidol.jpg”]650[/ATTACH]
    [/QUOTE]
    Quite disturbing [SPOILER]το ότι χρησιμοποιείς άσπρο φόντο στο discord. 😧[/SPOILER]

  4. [QUOTE=”Adhan, post: 538025, member: 102612″]
    Quite disturbing [SPOILER]το ότι χρησιμοποιείς άσπρο φόντο στο discord. 😧[/SPOILER]
    [/QUOTE]

    Καλύτερε Ανταν του κόσμου, τι θα χρειαστεί για το summoning σου; Τα 1000 ταγκς προφανώς δεν αρκούν. Να θυσιάσουμε καμιά γαλή;

    [SPOILER=”:O”]Ας πούμε οτι έχω χτυπήσει πολλές φορές στο κεφάλι[/SPOILER]

  5. [QUOTE=”Adhan, post: 538102, member: 102612″]
    Δε θυμάμαι αν έπεφτε σε τόσα frames, αλλά ναι είναι σίγουρα ένα από τα παιχνίδια του ps4 που περιορίζονταν από τις δυνατότητες του μηχανήματος.
    [/QUOTE]

    Θυμάμαι ένα βίντεο του Digital Foundry που έλεγε ότι το παιχνίδι έχει ελεεινό frame pacing και (ως αποτέλεσμα) συνεχές stuttering.

  6. Έπρεπε να περάσουν 6 χρόνια αλλα δεν πειράζει. You can have our leftovers. Η ιστορία θυμάται πως καναν οι «χαρντκορ» πισαδες για το console-only Dark Souls. Θα τα ξαναπούμε σε καμια δεκαετία πάλι όταν θα κάνει τον κύκλο του το PS5. Μεχρι τότε, στην αναμονή μέχρι να κάνει πάλι η Σόνυ το ψυχικό.

    pic related: Σονυ & “master race”

  7. [QUOTE=”Eidolon, post: 538114, member: 102607″]
    Έπρεπε να περάσουν 6 χρόνια αλλα δεν πειράζει. You can have our leftovers. Η ιστορία θυμάται πως καναν οι «χαρντκορ» πισαδες για το console-only Dark Souls. Θα τα ξαναπούμε σε καμια δεκαετία πάλι όταν θα κάνει τον κύκλο του το PS5. Μεχρι τότε, στην αναμονή μέχρι να κάνει πάλι η Σόνυ το ψυχικό.

    pic related: Σονυ & “master race”
    [/QUOTE]

    [MEDIA=youtube]GMUZWo7JlV8[/MEDIA]

  8. Κυριακή πρωί έχω διάθεση για λίγο trolling μαζί με τον καφέ. Φαντάσου να είσαι σκληροπυρηνικός κονσολάς σαν τον [USER=102607]@Eidolon[/USER] . Να παίζεις τα games σου σε cinematic 25 fps. Να τα ακουμπάς κάθε μήνα στη Sony για το δικαίωμα να παίξεις online το παιχνίδι που ήδη πλήρωσες μέσω της γραμμής internet που εσύ πληρώνεις. Να πρέπει να έχεις συνδεδεμένες 5-6 κονσόλες για να έχεις πρόσβαση στα παιχνίδια σου αφού το backwards compatibility είναι για τα σκυλιά. Να μην μπορείς να παίξεις PC games και Xbox games χωρίς να αγοράσεις επιπλέον hardware. Να σου καλλιεργούν φανμποϊσμό για να βλέπεις τις άλλες πλατφόρμες σαν εχθρούς ώστε να μένεις πιστός. Να σου λένε “δεν πειράζει, σκύψε και πάρε μια βαθιά αναπνοή γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσες να παίξεις τα εκπληκτικά μας εξκλούσιβς!!!1!1!111!”.

    Και τώρα να κοιτάς απέναντι τον PC gamer να κάθεται στην υπολογιστάρα του και να πηγαίνει από “εξκλούσιβ” σε “εξκλούσιβ” με ένα κλικ. *κλικ* Warhammer: Total War. *κλικ* Gears of War 5. *κλικ* Horizon Zero Dawn. *κλικ* Breath of the Wild (emulated). Τι κάνεις; Πώς συνεχίζεις; Πότε θα ξανασηκώσεις το βλέμμα σου με ελπίδα και αισιοδοξία για το μέλλον; Πώς θα ξεπεράσεις ότι εκεί που αισθανόσουν βασιλιάς, τώρα κοιτάς πάνω και αντί για τον ήλιο βλέπεις τα αχλάδια του Gaben λες και είσαι ο Luke στον Tatooine;

  9. Ο γνήσιος pc gamer νομίζω δεν θα πρέπει να καταδέχεται να παίζει κονσολοκαζουλοπαιχνιδα που μέχρι πρόσφατα αρνιόταν να αγγίξει και να μην δέχεται τις μεταφορές τους σε pc θα έπρεπε να τις αρνείται και να θέλει να έμεναν εκεί που ήταν ειδικά από την στιγμή που τόλμησαν να μην βγουν σε pc από την αρχή. Να τα λέμε και αυτά.

  10. [QUOTE=”steel_havoc, post: 538176, member: 102729″]
    Ο γνήσιος pc gamer νομίζω δεν θα πρέπει να καταδέχεται να παίζει κονσολοκαζουλοπαιχνιδα που μέχρι πρόσφατα αρνιόταν να αγγίξει και να μην δέχεται τις μεταφορές τους σε pc θα έπρεπε να τις αρνείται και να θέλει να έμεναν εκεί που ήταν ειδικά από την στιγμή που τόλμησαν να μην βγουν σε pc από την αρχή. Να τα λέμε και αυτά.
    [/QUOTE]

    Η δική μου οπτική είναι ότι οι περισσότερες επιλογές είναι πάντα θετικό στοιχείο. Δεν βρισκόμαστε πλέον στην εποχή που η κάθε πλατφόρμα είχε το δικό της κοινό και τη δική της βιβλιοθήκη παιχνιδιών, πλέον μπορείς να βρεις παντού αξιόλογα games ανεξαρτήτως προτιμήσεων. Επομένως είναι προς όφελος των παικτών να βγαίνουν τα παιχνίδια παντού ώστε όλοι μας να έχουμε τις περισσότερες δυνατές επιλογές αγοράς.

  11. Ισχύει αυτό που λες και τα τελευταία χρόνια οι μεταγραφές από το ένα σύστημα στο άλλο είναι όλο και πιο συχνές κάτι που είναι θετικό φυσικά για εμάς. Απογοήτευση είναι το γεγονός ότι περίμενα να ξεκινήσω μια έστω Light κόντρα αλλά δεν μου βγήκε και έπεσα και στον ναύαρχο που δεν ψαρώνει με τίποτα. Θα ξεκινήσω ιδιαίτερα από τον κούνελο μου φαίνεται… Ι

  12. [QUOTE=”steel_havoc, post: 538182, member: 102729″]
    Ισχύει αυτό που λες και τα τελευταία χρόνια οι μεταγραφές από το ένα σύστημα στο άλλο είναι όλο και πιο συχνές κάτι που είναι θετικό φυσικά για εμάς. Απογοήτευση είναι το γεγονός ότι περίμενα να ξεκινήσω μια έστω Light κόντρα αλλά δεν μου βγήκε και έπεσα και στον ναύαρχο που δεν ψαρώνει με τίποτα. Θα ξεκινήσω ιδιαίτερα από τον κούνελο μου φαίνεται… Ι
    [/QUOTE]

    Α, συγγνώμη, δεν το αντιλήφθηκα :LOL:

  13. [QUOTE=”Eidolon, post: 538193, member: 102607″]
    [USER=102598]@Admiral[/USER] Που ηταν αυτη η πισι περηφανια οταν πεφτατε στα γονατα για μια δοση souls. Ξεχναμε τοσο ευκολα;

    [URL unfurl=”true”]https://www.pcgamer.com/dark-souls-pc-petition-at-nearly-70000-signatures-namco-listening/[/URL]
    [/QUOTE]
    εκεί που ήταν και η περηφάνια των ps users που κράζαν το astral chain επειδή δεν βγήκε για ps.

  14. [QUOTE=”Eidolon, post: 538193, member: 102607″]
    [USER=102598]@Admiral[/USER] Που ηταν αυτη η πισι περηφανια οταν πεφτατε στα γονατα για μια δοση souls. Ξεχναμε τοσο ευκολα;

    [URL unfurl=”true”]https://www.pcgamer.com/dark-souls-pc-petition-at-nearly-70000-signatures-namco-listening/[/URL]
    [/QUOTE]

    Μα δεν μίλησα πουθενά για πισί περηφάνια! Οι αγώνες του PC έθνους είναι τιμή μας και καμάρι μας!

  15. [QUOTE=”steel_havoc, post: 538197, member: 102729″]
    Πλάκα πλάκα οι αγώνες των pc only για αποκλειστικά από την απέναντι όχθη είναι ποιο είναι ποιο έντονοι από αυτούς των consol only. Τι έγινε μάγκες λιγουρευομαστε; πως το ανέχεσαι αυτό Ναυαρχε;
    [/QUOTE]

    Η διαφορά οφείλεται στο πνεύμα ελευθερίας και ανεξαρτησίας που είναι έμφυτο στο PC gaming έναντι του “σκάσε και πλήρωνε” στις κονσόλες. Ο PC gamer καλλιεργεί την ελεύθερη σκέψη και έκφραση γιατί ο ίδιος αποφασίζει για κάθε λεπτομέρεια της gaming εμπειρίας του, από το μηχάνημα που θα στήσει μέχρι τα settings του παιχνιδιού και τα mods. Αντίθετα στις κονσόλες καλλιεργείται μια νοοτροπία υποταγής στον παντογνώστη πατερούλη-console maker που αποφασίζει για όλα και ο χρήστης καταπίνει ότι του ρίξουν. Ο PC gamer ζητά και διεκδικεί, ο κονσολάς σκύβει και υποτάσσεται. Ο PC gamer είναι το αγρίμι που τρέχει ελεύθερο στο δάσος, ο κονσολάς είναι το οικόσιτο πλαδαρό κατοικίδιο που θα ψοφήσει της πείνας αν δεν έχει κάποιον να το ταΐσει.

  16. [QUOTE=”lucinos, post: 538335, member: 103665″]
    Γνωστό και ως “[B]troglodyte mode”.[/B]
    [URL unfurl=”true”]http://catb.org/jargon/html/T/troglodyte-mode.html[/URL]
    [/QUOTE]
    [QUOTE=”Myrmidonas, post: 538338, member: 102655″]
    Δώστε troglodyte badge στον σκελετό :p
    [/QUOTE]

    Βοηθάει πάρα πολύ με τις ημικρανίες ιδίως όταν είσαι μπροστά από την οθόνη για πάνω από 12 ώρες τη μερα! Να το δοκιμάσετε. Μέχρι τότε νομίζω είμαι ο μόνος που το χρησιμοποιεί. Έχω και στο φόρουμ το ίδιο

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
elEL