Reply To: Windows 10

lelos kouneloslelos kounelos
  • Οργανωμένος Νεολαίος
Replies: 6716
Been thanked: 172 times

πριν μερικα χρονια ειχα ενα hp mini για να με συντροφευει στις ζουγκλες. δεν θυμαμαι το ακριβες μοντελο αλλα με αυτο θα παρετε μια ιδεα (210;)
https://www.cnet.com/products/hp-mini-110/specs/
με αυτο το σκατουλακι εκανα video edit με το adobe premier, την ιδια ωρα ισως να προσπαθουσα να σπασω κανενα wifi και σιγουρα το youtube θα επαιζε καποια μουσικη. σχεδον παντα χρησιμοποιουσα οτι port ειχε το μαραφετι. ολα τα usb port, vga κτλ. ηταν σαν χταποδι με τα καλωδια στο ρολο των πλοκαμιων. το μονο που ειχα προσθεσει ηταν μια ψυκτρα.
θυμαμαι οτι το ειχα στην ολλανδια και επαιζα wow.βεβαια μετα μου κλειδωσαν το account επειδη μπηκα απο αλλη χωρα. το σηκωνε ομως.

οταν μια μερα ηπιε καφε και τιναξε τα πεταλα, πηγα στο dell vostro 3300 http://www.dell.com/us/business/p/vostro-3300/pd
με αυτο πηρα και φορα γιατι ειχε 8gb ram.(μεταχειρισμενο) περασε μεσα απο πυρωμενη κολαση και δεν λυγισε ποτε. βεβαια οταν επεσε πανω του η τηλεοραση, λυγισε και εσπασε σαν κλαδι ρομαντικης κερασιας.
μπουλντοζα και αυτο.

τωρα πηγα στο acer aspire es 15 http://laptoping.com/specs/product/acer-aspire-es-15-series-es1-572-31kw/
με τα 10αρια ειναι σαν ερπετο. ξερω οτι πρεπει να κανω κατι με την ram αλλα η ολη φαση ειναι μεγαλη απογοητευση.
πως γινεται το αρχαιο hp mini ναι λειτουργει καλυτερα; το συν ειναι η μπαταρια. η ρημαδα κραταει για ωρες, ακομα και οταν παιζω παιχνιδακια χωρις απαιτησεις (stalker  :PP ). ανοιγω παραθυρα και αν σηκωθω να ανοιξω το παραθυρο στην αλλη μερια του σπιτιου, θα κανω γρηγοροτερα.

εχω απενεργοποιησει τα παντα και ακομα υπαρχουν ρυθμισεις που δεν θα επρεπε να υπαρχουν, επειδη δεν τις ζητησα. το capture για τα παιχνιδια, πως διαλο κλεινει; οχι τιποτα αλλο αλλα ακομα και αν πατησω την συντομευση που προτεινει το μηνυμα (win button + κατι) δεν κανει κατι.
τι τα ρωταω, βουρ στα 7 και dual boot linux-aki. η γνωμη μου δεν εχει αλλαξει. τα 10 ειναι πολυ ενοχλητικα.

ναι, υπαρχει και κατι αλλο.
τοσα χρονια δεν ειχα θεματα με τα video. τωρα  ολο και κατι παει λαθος. πριν λιγες μερες περασα ενα video απο το κινητο στο λαπτοπ.
ο windows player δεν το αναγνωριζε (εχω περασει και το cccp codec pack) o vlc το ιδιο. wtf? τελικα εκανα ενα reset στον προσφατα εγκατεστημενο vlc player καΙ επαιξε. τα video τρωνε φρικες που καιπου και βγαζουν κατι “λεκεδες” και γενικα δεν ειμαι ευχαριστημενος.
χρησιμοποιησα το lightworks για να κανω edit ενα video. απλα ψαλιδισα ενα σημειο. πατησα να παιξει το preview και ηταν λες και εκανα streaming απο τον πλανητη Αρη.

ακομα δεν μπηκα στον κοπο για φορματ και windows 7. εχω και αυτες τις φωτογραφιες στην εκκινηση. κλικ να φυγει η ρημαδα για να κανω κλικ στο login. πως βγαινει αυτη η ενοχλητικη @@ρια; μαμω τα βατραχια σας και μαμω τις αεροφωτογραφιες. μαμω και τον σαπιο ηχο για της ειδοποιησεις. τουρου ρου και τουρου ρου. οτι κανω τουρου ρου. αντε μαμησου ρε ηχε. δηλαδη για να ξεκινησω να τα χρησιμοποιω σε φαση ρουτινας, πρεπει να περασω μια μερα αλλαζοντας ρυθμισεις;

εβγαλα την χολη μου αλλα τουλαχιστον εφυγε ενα βαρος απο μεσα μου. θα φταιει οτι πηγα και τουαλετα.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Follow on Feedly

Close
Close