LATEST NEWS

Καθυστερεί το Watch_Dogs

Ασχημα (;) νέα για όσους περίμεναν ανυπόμονα το Watch_Dogs, καθώς η Ubisoft ανακοίνωσε σήμερα ότι το παιχνίδι δεν θα κυκλοφορήσει στις 22 Νοεμβρίου, όπως αναμενόταν, αλλά κάποια στιγμή μέσα στην Ανοιξη του 2014. Ακριβής ημερομηνία κυκλοφορίας δεν δημοσιοποιήθηκε.

Η αιτία της καθυστέρησης είναι (τι άλλο;) για λόγους ποιότητας, καθώς το παιχνίδι αποτελεί ένα από τα πιο φιλόδοξα project της εταιρίας και χρειαζόταν περισσότερο χρόνο ανάπτυξης για να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο.

Υπομονή λοιπόν.

Γιώργος Δεμπεγιώτης

Συντάκτης-λάτρης των action, shooter, adventure, RPG’s και ενίοτε racing παιχνιδιών, προτιμά κυρίως το single-player gaming. Που και που ξεσπάει σε κανά multi, αλλά δεν το παρακάνει κιόλας.

8 Comments

  1. Δεν το ‘χα σκεφτεί έτσι Ζώρζ…λες να ‘ναι τέτοια πατάτα σεναριακά/βαϊμπικά το 4 που να προτίμησαν να είναι το μόνο blockbuster τους για τις γιορτές, ώστε να μην έχουν εσωτερικό ανταγωνισμό μεταξύ των τίτλων τους; Άντε, στο τρελά ονειρεμένα σενάριο, να είναι τόσο καλό που να έχουν προβλέψει μεγάλο κύκλο DLC για δαύτο 🙂

  2. Αγνωσται αι βουλαί της Ubisoft. Βέβαια πάντα μου καθόταν κάπως περίεργα να έχουν ταυτόχρονη κυκλοφορία τo Watch_Dogs με το Assassin’s Creed IV (δύο περίπου ίδιου τύπου παιχνίδια – open world – από την ίδια εταιρία), αλλά δε νομίζω ότι αυτός είναι ο πραγματικός λόγος της καθυστέρησης. Για το ACIV δε περιμένω τίποτε περισσότερο από ξαναζεσταμένο φαγητό, με λίγο καλύτερα υλικά (άλλωστε δύσκολο να είναι χειρότερο του ACIII)…

  3. Λιγο τραβηγμενο δεν ειναι σαν ιδεα ρε παιδια; Το ac εχει φανατικο κοινο, δε νομιζω να μην πιασει. Και επισης, δεν υπαρχει (διορθωστε με αν κανω λαθος πληζ) open world παιχνιδι με πειρατικη θεματολογια, αρα θα τραβηξει κοσμο που δεν εχει ασχοληθει με ac. Εγω πιστευω οτι απλα δεν ειναι ετοιμο το watch dogs, η τρομαξαν με την επιτυχια του gta, και θελουν να το βγαλουν οταν καταλαγιασει η σκονη που σηκωσε η rockstar στο περασμα της :p

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
elEL