LATEST NEWS

Ανακοινώθηκαν οι απαιτήσεις για το The Crew

Μπορεί το πολλά υποσχόμενο online racing της Ubisoft, The Crew να βρίσκεται ένα μήνα μακριά (αναμένεται στις 2 Δεκεμβρίου), παρ’ όλα αυτά η εταιρία ανακοίνωσε τόσο τις ελάχιστες απαιτήσεις του όσο και τις συνιστώμενες/ιδανικές συνθήκες για να απολαύσετε το παιχνίδι στο έπακρο. Ιδού:

 

 

Minimum Configuration:
Operating System: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64bit)
Processor: Intel Core2 Quad Q9300 @ 2.5 GHz or AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz (or better)
RAM: 4GB
Video card: NVIDIA GeForce GTX260 or AMD Radeon HD4870 (512MB VRAM with Shader Mod
DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
Sound: DirectX Compatible Sound Card with latest drivers
Peripherals: Keyboard required, XBOX 360 controller optional (or compatible controller)

Recommended Configuration:
Operating System: Windows 8/8.1 (64bit)
Processor: Intel Core i5-750 @ 2.66 GHz or AMD Phenom II X4 940 @ 3.0 GHz (or better)
RAM: 8GB
Video card: NVIDIA GeForce GTX580 or AMD Radeon 6870 (1024MB VRAM with Shader Model
DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
Sound: DirectX Compatible Sound Card with latest drivers
Peripherals: Keyboard required, XBOX 360 controller optional (or compatible controller)

Optimal Configuration:
Operating System: Windows 8/8.1 (64bit)
Processor: Intel Core i7-2600K @ 3.4 GHz or AMD FX-8150 @ 3.6 GHz (or better)
RAM: 8GB
Video card: NVIDIA GeForce GTX670 or AMD Radeon 7870 (2048MB VRAM with Shader Model
DirectX: DirectX June 2010 Redistributable
Sound: DirectX Compatible Sound Card with latest drivers
Peripherals: Keyboard required, XBOX 360 controller optional (or compatible controller)

Υπόψη ότι το παιχνίδι δεν θα τρέχει σε 32bit λειτουργικά συστήματα. 

Γιώργος Δεμπεγιώτης

Συντάκτης-λάτρης των action, shooter, adventure, RPG’s και ενίοτε racing παιχνιδιών, προτιμά κυρίως το single-player gaming. Που και που ξεσπάει σε κανά multi, αλλά δεν το παρακάνει κιόλας.

7 Comments

  1. Καθαρά για λόγους marketing/προώθησης εκ μέρους της Microsoft, μην ψαρώνεις καθόλου.

    Το πιο ενδιαφέρον πάντως, είναι πως ενώ θεωρητικά πρόκειται για ένα…ακόμη πιο next gen παιχνίδι από το AC: Unity, οι απαιτήσεις του είναι ολότελα ρεαλιστικές, σε αντίθεση με το ανέκδοτο του Unity.

    Ίδωμεν…

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
elEL