LATEST NEWS

Η Cooler Master λανσάρει το νέο V1200 Platinum

 

Η οικογένεια τροφοδοτικών υψηλών επιδόσεων V-series της Cooler Master αποκτά ναυαρχίδα. Το νέο μέλος ονομάζεται V1200,διαθέτει πιστοποίηση Platinum (αντί για απλά Gold), πλήρως αποσπώμενα καλώδια και πρόκειται για ενα πραγματικά εντυπωσιακό προϊόν. Η CM υποστηρίζει πως η αποδοτικότητα της μονάδας αγγίζει το 93% σε επίπεδα φορτίου 50%. Διαθέτει ανεμιστήρα 135mm με που εδράζεται σε ειδικό (Fluid Dynamic Bearing) ρουλεμάν για περιορισμό του θορύβου με δυνατότητα επιλογής ταχύτητας από τον χρήστη, δωδεκα PCI-E 6+2 καλώδια/connectors με υποστήριξη ως και Τετραπλού SLi/CFX , συνολική ρύθμιση τάσης κάτω από 1% και φυσικά υποστήριξη των τελευταίων επξεργαστών γενιάς Haswell της Intel (οι οποίοι να θυμίσουμε είναι ελαφρώς ιδιότροποι με την παροχή ρεύματος). Όπως αντιλαμβάνεστε πρόκειται για μια high-end πρόταση και αντίστοιχα υψηλό είναι και το κόστος αγοράς το οποίο αναμένεται στα 299 ευρώ (συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ) με επτά χρόνια εγγύηση.

Βασίλης Ξερικός

Γεννημένος στην Αθήνα το 1979. Gamer εξ απαλών ονύχων, η πρώτη μου επαφή με το σπορ έγινε με έναν κλώνο του Pong σε προσχολική ηλικία.  Αν και πιστός χρήστης PC από to 1989 και την εποχή των XT έχουν περάσει από την κατοχή μου και διάφορες κονσόλες (Atari 2600, διάφορες Sega, σειρά των Playstation κλπ) ενώ η εισαγωγή μου στην gaming δημοσιογραφία έγινε μόλις το Γενάρη του 2012 και το PC Master. Παλαίμαχος των adventures, πλέον μοιράζω τον gaming χρόνο μου μεταξύ MMO, RPG (κάθε είδους) και Shooters. Email:  [email protected] Follow me: Facebook | Twitter | SteamID: Kuivamaa

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Check Also
Close
Back to top button
elEL