LATEST NEWS

Ανακοινώθηκε το καινούργιο expansion του WoW

Μετά τη μυστικιστική επίσκεψη σε χώρες των Panda, η Blizzard υπόσχεται να γυρίσει πίσω στις ρίζες της με το καινούργιο expansion του MMO World of Warcraft, το “Warlords of Draenor“. Μετά το τέλος του Mists of Pandaria και το τελευταίο main raid patch Siege of Orgrimmar, η Blizzard υπόσχεται αγάπη στην υπερδύναμη της Alliance. Με τη Horde να προσπαθεί να συμμαζέψει τα κομμάτια της, οι παίκτες θα κληθούν να ταξιδέψουν πίσω στο χρόνο (!), όπου θα αντιμετωπίσουν όπως ο ίδιος ο Metzen είπε “τα 70s του κόσμου του Warcraft” δηλαδή την εποχή που διαδραματίζονται τα πρώτα strategy της εταιρείας “Warcraft: Orcs and Humans” και “Warcraft II: Tides of Darkness”. Ακολουθεί το σχετικό announcement trailer, καθώς και βίντεο από την αρχική ζώνη της ηπείρου του Draenor.

Παύλος Γεράνιος

Γέννημα-θρέμμα της Υπερβορείας, ο Παύλος έκανε καιρό να γνωρίσει την αλληλεπίδραση με την οθόνη. Τα πρώτα παιχνίδια που θυμάται να παίζει ήταν τα Gran Prix, Test Drive, Digger και Flight για DOS σε εποχές που οι περισσότεροι είχαν πλέον Windows... Αυτό δεν τον πτόησε και αγάπησε τη Μητέρα Πλατφόρμα από την πρώτη στιγμή. Θήτευσε και στην άγονη παραμεθόριο των κονσολών (πάντα σε σπίτια φίλων, ποτέ στο δικό του), αλλά το PC ήταν αυτό που τον κράτησε. Λάτρης των ποιοτικών τίτλων από όλα τα είδη, θεωρεί πώς η ιστορία και αυτό που θέλει να πει το παιχνίδι ως μέσο είναι το κυριότερο και όχι η ταμπέλα. Υπάρχουν πάντα οι εξαιρέσεις φυσικά...

7 Comments

  1. Μετά από τόσα χρόνια τώρα βρήκανε να βγάλουν εξπάνσιον της προκοπής που εχω φάει και μπαν από το πουθενά 🙁

    Πάντως έχει ενδιαφέρον η τακτική της μπλίζ να μαζεύει νέους οπαδούς για το wow μέσα από τα free-to-play παιχνιδάκια που βγάζει.

  2. Τα καινούρια μοντέλα φαίνονται αρκετά πιο λεπτομερή από τα παλιά έχω να παίξω 2 χρόνια και κατάλαβα αμέσως τη διαφορά.
    Αυτά τα γιγαντιαία ogres ονομάζονται gronn και είναι ιθαγενή στον Draenor (ή Outland, ότι προτιμάς).

    Από τα λίγα που ξέρω για το lore του warcraft είναι ότι ο Draenor ήταν ο πλανήτης από όπου κατάγονταν οι Draenei πριν εισβάλουν τα ορκς και με την βοήθεια της Burning Crusade τρέψουν σε φυγή το μεγαλύτερο τμήμα του πληθυσμού τους (που έπειτα εγκαταστάθηκαν στον Άζεροθ). Τώρα τα πρώτα δυο warcraft δεν τα έχω παίξει ακόμα αλλά από τότε μέχρι τώρα το Lore έχει αλλάξει ριζικά 🙂

  3. θα το αρμεξουν πολλοί ακόμα τουλάχιστον μέχρι να βγει το titan.Έμενα δεν με ενοχλεί άρχει να είναι καλά τα expansion που θα βγάλουν,μπορούν να βγάλουν μερικά ακόμα γιατί λυπούν από το παιχνίδι ο sargeras,ένας old god και οι titanes

  4. βρήκα ένα ενδιαφέρων video που λέει για την ιστορία του expansion και για πιο λόγο θα πάμε πίσω στο παρελθόν,πως ήταν το outland πριν από χρονιά και για της περιοχές,της πόλης/κάστρα που υπάρχουν
    http://www.youtube.com/watch?v=UpOOmseDZzE

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Back to top button
elEL