Βιβλια

Viewing 6 posts - 721 through 726 (of 726 total)
  • Author
    Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3996
    Been thanked: 344 times

Raz, εγώ πλέον δεν την παλεύω μια με τις δεκαπενταλογίες, όσο καλές κι αν είναι. Λίστες όπως ενδεικτικά αυτή με έχουν σώσει.

2 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1453
    Been thanked: 104 times

Ευχαριστώ πολύ G0O για το link. Αυτός είναι ο λόγος που διστάζω με το Malazan. Για να διαβάσεις τόσα βιβλία τα οποία είναι και τεράστια πρέπει να έχεις άπειρο ελεύθερο χρόνο (φάση φοιτητής). Από την άλλη στη σειρά του Rothfuss έχουν βγει μόνο δύο βιβλία μέχρι στιγμής, οπότε γίνεται να κάνω catch up κουτσά στραβά πιστεύω. Αλλά μάλλον θα πάω και σε 1-2 standalones.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 233
    Been thanked: 1 time

Το πρώτο βιβλίο του Malazan εμένα μου φάνηκε βαρύ και ασήκωτο. Είχε αρκετά “δύσκολο” τρόπο γραφής και δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε το plot. Τα Kingkiller από την άλλη πάσχουν από το σύνδρομο του χοντρο-Μάρτιν, δηλαδή βαριέμαι να κάτσω να γράψω. Αν δεν έχεις θέμα να περιμένεις για το 3ο, supposedly είναι αρκετά καλά.

Τσέκαρε το First Law Trilogy. Καλές σκηνές μάχης, ενήλικος τρόπος γραφής χωρίς να είναι πολύπλοκος ανευ λόγου και το βασικότερο, ολοκληρωμένη.

1 user thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1453
    Been thanked: 104 times

Τσέκαρε το First Law Trilogy. Καλές σκηνές μάχης, ενήλικος τρόπος γραφής χωρίς να είναι πολύπλοκος ανευ λόγου και το βασικότερο, ολοκληρωμένη.

Αυτό το πρότεινε και φίλος. Το σκέφτομαι επίσης σαν εναλλακτική του Μάλαζαν. Από την άλλη αυτοί οι χαρακτηρισμοί τύπου “βαρύ κι ασήκωτο” με ιντριγκάρουν tbh  😛

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7126
    Been thanked: 90 times

Εγώ πάλι σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στα φάνταζι με τη Νάρνια 😛

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 307
    Been thanked: 220 times

Δεν ξέρω αν υπάρχει κανένας που να έχει πάρει e-book από το microsoft store αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Όσοι έχουν πάρει αναμένεται να τα χάσουν σύμφωνα με το παρακάτω.

Microsoft’s Ebook Apocalypse Shows the Dark Side of DRM

Viewing 6 posts - 721 through 726 (of 726 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close