Βοήθησέ μας κι ΕΣΥ να πουλήσουμε την ψυχή μας!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 152 total)
  • Author
    SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1210
    Been thanked: 131 times

Καλή τύχη παιδιά και να σας παν όλα όπως τα σχεδιάζεται  ;)

Θα προτιμούσα και εγώ μόνο καλαίσθητα μπανεράκια και όχι background, αλλά δεν χάθηκε και ο κόσμος. Έτσι και αλλιώς στο forum αράζουμε  :P

Maverick StrangeMaverick Strange
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1481
    Been thanked: 31 times

Ρε ξεπουλημένοι, το αντμπλοκ μου μπλοκάρει 15 (!) διαφημίσεις στο κύριο σάιτ. Σας έκοψε την επιδότηση ο Γκέιμπ?

Μπας και έχετε βάλει ποπ-απς για να προωθήσετε αφρικανές που σας πασάρει ο λέλος?

HavanezosHavanezos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2026
    Been thanked: 75 times

Πλησιάζει η εποχή που θα πρέπει να πατήσουμε καμιά δεκαριά “Χ” στο Μαγικόν Κινηματοθέατρον για να δούμε κάτι! Άααασε τις σελίδες στοιχημάτων που θα πετάγονται συνέχεια!

Καλά κάνατε και βάλατε! Οι διαφημίσεις είναι απαραίτητες στις μέρες μας! Οι τιμές στα καλά γουίσκια είναι στα ύψη!  :drinks:

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Μάβερικ, θα έπρεπε να ξέρεις, ο Λέλος δουλεύει μόνο Ταϊλανδές. Είναι εισαγωγέα ποιότητος :)

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 5821
    Been thanked: 8 times

Μιλώντας ΑΥΣΤΗΡΑ προσωπικά, περίμενα ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετική αντίδραση για την έλευση διαφημίσεων σ' ένα site που οι συντελεστές του έχουν πολλάκις αποδείξει ότι
    α) δεν ξεπουλιούνται
    β) μπορούν και χωρίς αυτές
    γ) ΑΓΑΠΟΥΝ αυτό που κάνουν, εξ' ου και 4 ολόκληρα χρόνια δεν είχαν την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ απολαβή απ' τη συνεπή δουλειά τους 

Αυτές δε οι απολαβές που θα έχουμε θα πάνε ακριβώς προς τον σκοπό της μεγιστοποίησης της κοινότητας, που θέλω να πιστεύω ότι όλοι καταλαβαίνετε πόσο σημαντική κι απαραίτητη είναι, ακόμη και γι' εμάς τους ίδιους, που καθόμαστε να γράψουμε ένα ρημαδοκείμενο πού και πού. Συνεπώς δεν είμαι σε θέση να καταλάβω προς τί τ' όποιο drama, αλλά μπορώ αβίαστα να σας πω ότι με στεναχωρεί και μ' απογοητεύει πολύ.

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football, Nova και Cosmote TV!

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3150
    Been thanked: 95 times

Τι, υπάρχει και άλλη σελίδα στο ragequit πέραν του forum? ο.Ο

“Έχω κάνει φυλακή εγώ και ξέρω” που έλεγε και ένας παλιός γνωστός (για πλάκα… νομίζω). Καλά κάνατε παιδιά, καλώς ή κακώς κανείς δεν “επιβιώνει” στο σκληρό online west χωρίς κάποια οικονομική στήριξη. Όσο δεν είναι ενοχλητικό και δεν γίνεται εις βάρος των χρηστών πιστεύω πως είναι  – το λιγότερο – ανεκτό από τους περισσοτέρους.

Και τώρα το απαραίτητο “κράξιμο” γιατί είμαστε στο Ελλάντα και στο Ελλάντα όλοι οι άλλοι εκτός από εμάς πρέπει να κάνουν ο,τι θέλουμε εμείς, από την καλή τους την καρδιά και για την ψυχή τσι μάνας τους και ΜΟΝΟ:

Υπάρχουν άλλοι τρόποι χρηματοδότησης που θα μπορούσατε να επιλέξετε:
    – Ειδικό πρόγραμμα εμφύτευσης μαλλιών με χρήση τριχοθυλάκων από την πλάτη του North
    – Πώληση audio cd ή ακόμα καλύτερα tr00 ΚΑΣΕΤΑΣ με νανουρίσματα ηχογραφημένα από τον Βοράκιο
    – Σεμινάρια (είναι και τσι μοδός) φιλοσοφίας με κύριο ομιλητή τον Γοδεφρίγο
    – Service υπολογιστών από τον ένα και μοναδικό SHREDDER
    – Ανάπτυξη νέας search engine με χρήση του υπερσύγχρονου αλγορίθμου K.A.R.A. και κατά μέτωπο επίθεση στην Google
    – Δημιουργία ταξιδιωτικού γραφείου με “frontman” τον Lelo. Οι μπαφάτοι του World Party δηλαδή είναι καλύτεροι;

Τέλος, θα μπορούσατε να το αφήσετε σε εμένα και στον Steel Havoc. Θα στέλνουμε τα “παιδιά” στα σπίτια των μελών για είσπραξη κεφαλικού φόρου. ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ. (Άλλα παιδιά ο ένας, άλλα ο άλλος, υποθέτω. Αλλά… same shit, different people :P)

Edit: Το έβαλα σε spoiler και τονίζω πως δεν είναι “μπηχτή” για συγκεκριμένα άτομα που είναι ενάντια στην προσθήκη διαφημίσεων, απλά όντως έχω δει αρκετές φορές συμπεριφορές του τύπου “άντε ρε, πάνε να βγάλουν λεφτά από εμάς” τον τελευταίο χρόνο και έχω σιχαθεί.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Εγώ να πω, πως τα παιδιά με το μεράκι τους, προσωπικό χρόνο και βάζοντας το χέρι στη τσέπη αρκετές φορές,  έχουν φέρει το ragequit εδώ που βρίσκεται αυτή τη στιγμή. Θεωρώ, το λιγότερο προσβλητική οποιαδήποτε αρνητική στάση απέναντι σε αυτή την απόφαση. Ειδικά από τη στιγμή που το όποιο κέρδος θα πάει πίσω στο site με μορφή upgrade ή giveaway. Δικαιωμα του καθενός είναι φυσικά πως θα κρίνει κάτι αλλά εξίσου δικαίωμα μου είναι να κρίνω τη κρίση του αυτή.

Μακάρι να πάνε όλα καλά και το αγαπημένο μας ragequit να γίνει ακόμα καλύτερο γιατί μόνο αυτό του αξίζει.

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3878
    Been thanked: 138 times

Αμα είναι να κερνάτε κοκορέτσι και σαμπάνια στα επόμενα meating συμβιβαζόμαστε  :spiteful:

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6860
    Been thanked: 385 times

προς το παρων, δεν χαλαστηκε καποιος. ολα καλα. εξαλλου…

εχουν σταξει ουκ ολιγα giveway σσσσσσσσσσ
    εχουν αφιερωσει αρκετο προσωπικο χρονο, την ωρα που η κοινωνια εχει τρελαθει.
    και συμβουλες με το κανταρι εχουν δωσει (για software, για hardware και για μπελαδες. απο αυτους που μας τραβανε τα μαλλια)
    και γκομενακια μας βρισκουν
    και χαβαλε μοιραζουν
    και για φαγητο μας πανε
    και ποτα μας φερνουν

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2518
    Been thanked: 180 times

σε ένα meeting ήρθα και ξεπουληθηκατε :P  όπως φαίνεται πέτυχα τον σκοπό μου και έβαλα για τα καλά το μικρόβιο του καπιταλισμού μέσα σας xD

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

Απέθαντος ΓελαδάρηςΑπέθαντος Γελαδάρης
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1348
    Been thanked: 0 times

σε ένα meeting ΔΕΝ ήρθα και ξεπουληθηκαμε :P  όπως φαίνεται πέτυχα τον σκοπό μου και έβαλα για τα καλά το μικρόβιο του καπιταλισμού μέσα μας xD

Το εκανα δικο μου  :P

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1793
    Been thanked: 8 times

Προσωπικά πιστεύω ότι η συζήτηση εκ των υστέρων είναι περιττή, ειδικά από την στιγμή που δεν είμαστε συμμέτοχοι ή έστω μέτοχοι στη διαμόρφωση των βασικών αξόνων του σαιτ ή εν γένει οποιασδήποτε μορφής εξουσίας.

Το να βγαίνουν μπροστά “στελέχη” της διοίκησης προκειμένου να υποστηρίξουν, να αιτιολογήσουν και να επεξηγήσουν την απόφαση αυτή είναι μεν ευγενικό, αλλά αναμενόμενο και εν τέλει εξίσου περιττό. Ωτσόσο, τους χαρακτηρίζει θετικά η στάση τους αυτή.

Με τις 2 παραπάνω προτάσεις, ήθελα απλά να επισημάνω την ωμή πραγματικότητα, καθότι το σαιτ αυτό δεν είναι αυτοδιαχειριζόμενο στέκι. Τυπικά δεν με απασχολεί η αλλαγή καθώς έχω μόνιμα adblock ενεργό ή μπαίνω κυρίως από tapatalk όπως παρόμοια θα πράττουν, φαντάζομαι, και οι υπόλοιποι “αντιφρονούντες”.

Προσωπικά ωστόσο δεν έχω κανένα πρόβλημα με την απόφαση αυτή, απεναντίας με ικανοποιεί η επικράτηση του ρεαλισμού (και του καπιταλισμού), ειδικά από την στιγμή που ενδέχεται να αποφέρει οφέλη για το σαιτ και ακόμα καλύτερα και για όλους τους ανθρώπους που βρίσκονται πίσω από αυτό!

schc3a4uble-wolfgang_zps8t3ordjv.jpg

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13530
    Been thanked: 640 times

ΟΚ, παιδιά. Ξαφνικά το site έβαλε διαφημίσεις και μάθαμε ότι κατέχουμε και μέσα παραγωγής (το ότι εκμεταλλευόμαστε εργάσιμο χρόνο που κοινωνικά θα μπορούσε να αξιοποιηθεί αλλού ήταν γνωστό). Πήραμε και την έγκριση/ικανοποίηση από τα εγκεκριμένα οικονομικά επιτελεία, η βούλα μπήκε στο πτώμα της παλιάς ταυτότητας του RQ.

Chill, όλα τα έσοδα θα πάνε τελικά για το Rocket League RQ Team (απλώς Borracho, Manos δεν το έχουν ακόμη συνειδητοποιήσει).

Πάω να ανάψω το Cohiba Esplendidο με το φλεγόμενο 100δόλλαρο που έβγαλε με μόχθο ο Τσόκης, αλλά δεν το πήρε ποτέ. Ό,τι πρέπει μετά από ένα καλό Ardberg.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Θέλω τα λεφτά μου να μπαίνουν σε τραπεζικό λογαριασμό της Πειραιώς γιατί στην Εθνικη χρωστάω και θα μου τα κρατάνε… Και σε καταθέσεις 1000 ευρω μίνιμουμ.

Απέθαντος ΓελαδάρηςΑπέθαντος Γελαδάρης
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1348
    Been thanked: 0 times

schc3a4uble-wolfgang_zps8t3ordjv.jpg

Βρηκες και εσυ καταλληλο ανθρωπο να βαλεις  :rofl: :rofl: :rofl:

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 152 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close