Epic Store : Ηθική, Προεκτάσεις για τη Βιομηχανία, Σκληρή Γκρίνια

Tagged: , ,

Viewing 15 posts - 511 through 525 (of 584 total)
  • Author
    chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1199
    Been thanked: 114 times

ετσι και αλλιώς αργά η γρήγορα όλα αυτά τα game θα τα φέρουν και στο steam και σε πολύ καλύτερη τιμή. Το μόνο σίγουρο είναι ότι κανείς δεν είναι τόσο μλκ να θέλει να χάνει κέρδη και πωλήσεις για το game του.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2802
    Been thanked: 153 times

Η ΕPIC λεει οτι θα πληρωνει τις εταιριες οταν ενα παιχνιδι δεν πουλαει καλα για να συμπληρωσει τις χαμενες πωλησεις. Αρα η 4A δεν θα εχει προβλημα λογω των χαμηλοτερων πωλησεων στο epic store. Το θεμα ειναι οτι αποδειχτηκε ποσο πολυ μισουμε το Epic Store και οι εταιριες θα το σκεφτουν πολυ σοβαρα αν θα ξανακανουν συμφωνια με την Epic.Γιατι τα χρηματα που θα ειχε βγαλει απο ας πουμε 2 εκατομυρια πωλησεις στα 60 ευρω στο steam με 70% κερδος ειναι περισσοτερα απο 300.000 στο epic store με 88% κερδος αν βεβαια πουλησε τοσο γιατι μπορει να πουλησε μονο 100.000 με τετοιο χαμο που εγινε!.

maladroidmaladroid
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 496
    Been thanked: 35 times

Επαναφέρω το thread για να πω απλώς δυο πραγματάκια:

1. Σκατά στα μούτρα του Sweeney και της συμμορίας του, μας πήραν τα καλύτερα exclusives. Νομίζω πιότερο απ’όλα κλαίω το Afterparty.
    2. Για να μην υπάρχει παραπληροφόρηση, πάντως, αυτή η προσφορά με τα -10 δολάρια που τρέχει στο Epic sale δεν είναι μόνο για μία φορά – εφαρμόζεται σε κάθε eligible αγορά που κάνεις.

Και ναι, θα ‘ταν ψέμα να πω ότι δεν με γαργαλάει να φορτώσω πράμα… >.<

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2685
    Been thanked: 272 times

Εμένα το μόνο που με γαργαλάει αυτή τη στιγμή είναι το world war Z με ένα εικοσαρικάκι. Πιο κάτω και από το instant. Για την ώρα κρατιέμαι, αλλά δεν είμαι σίγουρος για τις επόμενες ημέρες. Ούτως η άλλως ένα παιχνίδι να αγοράσω το χρόνο από το Epic δεν θα είναι και κάτι τρομερο….

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2510
    Been thanked: 172 times

1. Σκατά στα μούτρα του Sweeney και της συμμορίας του, μας πήραν τα καλύτερα exclusives. Νομίζω πιότερο απ’όλα κλαίω το Afterparty.
    2. Για να μην υπάρχει παραπληροφόρηση, πάντως, αυτή η προσφορά με τα -10 δολάρια που τρέχει στο Epic sale δεν είναι μόνο για μία φορά – εφαρμόζεται σε κάθε eligible αγορά που κάνεις.

δεν ξέρω αν κάναν τπτ αλλά οι τύποι με αγορές πάνω απο 5 παιχνίδια έριχναν μπανς. άσε που σοβαρό κατάστημα να μην έχει καλάθι αγορών? μόνο η επικ. αυτό το roadmap μόνο γέλια μου προκαλεί.

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

Guybrush ThreepwoodGuybrush Threepwood
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 30
    Been thanked: 53 times

Καλημέρα συμφορουμίτες!

Εγώ δε μάσησα :

Φόρτωσα Journey και Afterparty προπαραγγελίες, 4 και 5 ευρώ το καθένα αντίστοιχα με το -10Ε νομίζω; Πραγματικά τσάμπα για την ποιότητά τους. Χτύπησα και τα Heavy Rain και Beyond: Two Souls πάλι στα 10Ε το καθένα, πολύ σωστή κοστολόγηση αναφορικά με την παλαιότητά τους και θεωρώ θα βγω κερδισμένος.

Τον άλλο μήνα με βλέπω για Detroit: Become Human και Sinking City, αλλά το μέλλον είναι άγραφο, ως τότε πολλά γίνονται.

1 user thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος

κάνεις δεν λέει να μην αγοράσεις κλπ πχ στο selling έχει καλές τιμές. ο ανταγωνισμός είναι καλός. αλλά στην παρούσα φάση δεν υπάρχει ανταγωνισμός. όπως είπα πιο πάνω shop από μεγάλη εταιρία χωρίς shopping cart δεν είναι shop. δεν το έστησε ο μητσος που ότι μπορεί κάνει αλλά η epic οπότε θες να μου πεις ότι τα μισά και βάλε του roadmap δεν μπορούσαν να υπάρχουν day 1? άσε που το roadmap έφαγε και delay. δλδ τα βλέπω και λέω gg epic well played.  τα έχω ξαναπεί και όχι μόνο για τον χώρο του gaming αλλά και σε άλλους τομείς ότι ο σωστός ανταγωνισμός για εμένα είναι features που σου παρέχει η υπηρεσία και όχι content. αλλά νταξ ουτοπία. το όλο store war θυμίζει console war.

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Τι εννοείς με αγορές πάνω από 5 παιχνίδια έτρωγες ban;;;

Επίσης πότε τελειώνουν τα Sales ; Ρωτάω για έναν φίλο μου.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Τι εννοείς με αγορές πάνω από 5 παιχνίδια έτρωγες ban;;;

σωστότερη λέξη είναι flagged. και έπρεπε να επικοινωνήσεις με το support για να περάσει η αγορά. η δικαιολογία είναι ότι είναι η fraud πολιτική τους. δεκτό νταξ βλέπεις απανωτές αγορές σε λίγα λεπτά. όπου πάμε πάλι στο shopping cart. 2019 μεγάλη εταιρία και δεν έχει το βασικότερο για δικτυακό μαγαζί.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2802
    Been thanked: 153 times

5 μεγαλα παιχνιδια πηρε(metro ghost recon outter worlds borldelands 3 control). Τα 4 απο αυτα θα ταπ αιξουμε μολις βγουν στο steam. Το Ghost recon θα το παρουμε απο uplay αν δεν θελουμε να περιμενουμε να βγει στο steam. Τωρα αν καποια απο αυτα που διερευσαν οτι θα ανακοινωθουν στην e3(darksiders 4 red faction 5 watch dogs 3 splinter cell κτλ) βγουν πρωτα στο epic παλι θα περιμενουμε steam.

gvorrisgvorris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 464
    Been thanked: 213 times

Μέχρι τις 13 Ιουνίου είναι.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3989
    Been thanked: 327 times

The end is here. Ο Σουίνι με έκανε σκύλα του και οι Κινέζοι πλέον ξέρουν πού μένω και τι σώβρακο φοράω.

Ναι, έδωσα 4.99€ για το Journey.

I REGRET NOTHING, YOU HEAR? NOTHING!

• This reply was modified 2 months, 2 weeks ago by Great0ldOne Great0ldOne.
    Dim Gian BotDim Gian Bot
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 928
    Been thanked: 182 times

The end is here. Ο Σουίνι με έκανε σκύλα του και οι Κινέζοι πλέον ξέρουν πού μένω και τι σώβρακο φοράω.

Μ€ΤΑΝΟ€ΙΤ€

RQ Forum Live Bot

3 users thanked author for this post.
    Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8550
    Been thanked: 635 times

Ο Σουίνι με έκανε σκύλα του

Ντροπή σου, πως μπόρεσες να προδώσεις το Romero;

Wind and stone, I search my heart and find...

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Και εγώ 20 για το World War Z.

Ι regret nothing too!

Viewing 15 posts - 511 through 525 (of 584 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close