Διακοπες

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 267 total)
  • Author
    BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4544
    Been thanked: 372 times

Άντε, αφού έγινε τόσο δημοφιλές το προηγούμενό μου ποστ εδώ μέσα, θα συνεχίσω κι εγώ να ποστάρω φώτοζ απ' τις διακοπές μου γιατί το ζητάει λαός και δεν θέλω να σας αφήσω παραπονεμένους.

Απ' τα αγαπημένα μου πλέον μέρη, τα επισκέπτομαι καθημερινά:
    metroilioupoli1-580x435.jpg

tumblr_mu3cvnvrIL1rqlnsgo1_1280.jpg

Παρακάτω απολαμβάνω τις μπανάρες μου…

…πριν σκυλοπεινάσω και πάω να φάω σαν το βόδι γκουρμέ πιάτα και γενικά φοβερό φαγητό
    syntrivani.png

Και το βράδυ εννοείται θα ξεπορτίσω να κάνω τη βόλτα μου

για να πιω τις ποτάρες-κοκτειλάρες μου.

:drinks:

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7126
    Been thanked: 90 times

Ποιός άνθρωπας βάζει λουλουδικό στο μέρος;

tommastommas
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 347
    Been thanked: 47 times

Δεν πήγες στο Μουσείο του Μεγάλου Πατριωτικού Πολέμου?

Εάν ήσουν τυχερός θα έβλεπες ωραίες σκηνές στο Μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη που είναι εξωτερικά των τειχών του Κρεμλίνου (εκεί που έχει τη φλόγα και τις δέκα ηρωίδες-πόλεις).

Εννοείται πήγα (η λουλουδιασμένη “Μόσχα” εκεί βρίσκεται)

LRDf5w5h.jpg

Πέραν του μουσείου πάντως θεωρώ πως περισσότερη βαρύτητα δίνουν στα κατορθώματα του Κουτούζοφ το 1812 και τον (απλό) Πατριωτικό Πόλεμο (μνημεία-αναφορές).

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

μπαθορη, μονο ενα πραμα. κοκινο πετσετικό? κοκινο κουρτινακι? κοκινο βαζο? γουωτ δε φακ??

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4544

Βασικά βαριόμουν να πάω μέχρι το μπάνιο να τραβήξω μια φωτό να ανεβάσω μωρέ.

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2686
    Been thanked: 273 times

Το κοκκινο είναι σεξουαλικο χρώμα. Διεγείρει το πάθος και τις αισθήσεις.

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

Βασικά βαριόμουν να πάω μέχρι το μπάνιο να τραβήξω μια φωτό να ανεβάσω μωρέ.

ε, μα..
    το καταλαβα οτι δεν ειναι το δικο σου. αλλά να ποσταρεις το μπανιο του μαρινακη? 

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 793
    Been thanked: 0 times

Bathory, γέλασα πολύ.

Κατά τα άλλα ΜΠΛΟΚ+DELETE σε όποιον πάει Ρωσσία χωρίς να με παίρνει μαζί του.

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1793
    Been thanked: 8 times

Άλλη μια φωτογραφία από Κρήτη και ειδικότερα από το Μαράθι στα Χανιά :

682d0fce832b396e12607606129e41ad.jpg

Παίζει να είναι η πιο αδιαφανής (=ακάθαρτη?) παραλία που έχω δει. Πως είναι τα κρυστάλλινα νερά; Τι ακριβώς αντίθετο. Κλασικά πασίγνωστη και γεμάτη κόσμο, με ωραία κορίτσια για τον Σρέντερ (διαβάζει άραγε το παρόν νήμα?) αλλά εμένα δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Να δω πως θα καταφέρω να πείσω τους άλλους να ανέβουν στα Λευκά Όρη…

Sent from my N5206 using Tapatalk

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13520
    Been thanked: 631 times

Αδιαφανής θάλασσα δεν σημαίνει απαραίτητα βρώμικη θάλασσα. Ειδικά όταν υπάρχουν πολύ λουόμενοι στη θάλασσα, το σύνηθες είναι να υπάρχει ανάδευση της ιλύος μέσα στη θάλασσα και δείχνει αυτήν τη θολούρα. Από τη φωτογραφία σου φαίνεται κιόλας ότι εκεί που είναι οι βάρκες τα νερά έχουν αναδευτεί λιγότερο από εκεί που είναι οι άνθρωποι.

Ορισμένες φορές τα εντελώς “κρυστάλλινα” νερά μπορεί να είναι περισσότερο επιβλαβή και να φέρουν μεγάλο οργανικό φορτίο που φυσικά δεν βλέπουμε. Υπάρχουν ορισμένοι βιοδείκτες για να το ανιχνεύσει αυτό κανείς, αλλά χρειάζεται να πας να κάνεις μία μελέτη εκεί που είναι τα βράχια για να δεις τι είδη οργανισμών μεγαλώνουν πάνω τους.

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1793
    Been thanked: 8 times

Η φωτό είναι λιγάκι παραπλανητική. Τα νερά ήταν παντού χειρότερα από ότι φαίνεται ακόμα και σε μεγαλύτερα βάθη… Φυσικά και δεν είμαι απόλυτος, αλλά νομίζω ότι όπου αδιαφανή=ακάθαρτα νερά ισχύει στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων.

Πάμε τώρα με άλλη μια πανοραμική φωτογραφία από το λιμανάκι των Χανίων αυτή την φορά:

809e131403bfccbc20976bb59b872710.jpg

Ωραία vibes βγάζουν τα Χανιά και κυκλοφορούν και πολλά ωραία κορίτσια. Σε μια κοριτσοπαρέα που μίλησα μια ήταν αρκετά φιλική και τα λέγαμε ωραία αλλά μια άλλη ήταν τόσο ξινή που σχεδόν ήρθε να μου πάρει αυτή στην οποία μιλούσα! Δεν τα κατάφερε βέβαια και εγώ συνεχίζω με την Ανθή που είναι και αεροσυνοδός! Τώρα όμως γυρίζει και εγώ πρέπει να σας κλείσω….. Over & out!

Σέντερ αφού είσαι ακόμα στο ψάξιμο, άμα διαβάζεις πρέπει να έρθεις οπωσδήποτε!!! Μην εμφανιστείς όμως ξαφνικά από κάπου και μου χαλάσεις την κατάσταση… xD

Sent from my N5206 using Tapatalk

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Καλα τα περνάς κερκαφε. Οι δικές μου πάλι έχουν ναυαγήσει και δεν βλέπω να γίνετε ανελκυση.
    Βραδιά πρώτη, πετυχαινω λαιβ. Μόλις φτανω εκεί το λήγει η αστυνομία. Περναω στην άλλη μεριά του λιμανιού και το μόνο πράγμα που βρήκα ήταν ένα σκυλοποπ μαγαζί. Μπερδεύτηκε η κατάσταση και μόνο το πρωινό μέτρησε.
    Ημέρα δεύτερη, έχω κοιμηθεί 2 ώρες και δεν με αφήνουν να κοιμηθώ. Πάω σε παραλία οπού και την πεφτω μερικες ώρες. Με πάνε σηκωτο κάμποσα χωριά πιο πέρα και καταληγω σε μπιτσομπαρο γεμάτο κομκομενακια ΟΛΑ στο κινητό. Τελικά κατέληξε χειρότερα από την προηγούμενη και γέμισε το μπαρ ατριχους φουσκωτους. Οπότε την εβγαλα σε κάτι ξαπλώστρες. Σήμερα πάλι δεν βλέπω φως. Θα πάω καμιά βόλτα αλλά η φάση είναι φουλ της καργιας

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6853

καλη φαση τα χανια…… μια φορα που ειχα βρει παπα εκει, ειχα θαψει 5-6 εκει.
    για την χαβαη δεν ξερω τιποτα. παντως πρεπει να ειναι χαλια, γιατι το σκορ εκει ειναι ακομα 2-0  :w00t: :w00t: :w00t:
    χρονομαν…….. μηπως; …… λεω μημπως εισαι κατσικι;

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8350
    Been thanked: 1311 times

Oι διακοπές του Κώστα (τραβηγμένη την Παρασκευή το πρωί):

P8120238_zps63hhx8hr.jpg

Για μεγαλύτερη ακρίβεια, πρέπει να τραβήξω ακόμη μία που να με δείχνει να παίζω This is the Police. Σύντομα.

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Λελο, άμα ήμουν τράγος θα μαρκαλαγα καμία κατσίκα. Τώρα τα πράματα είναι ζορικα. Χίλιες φορές να εσκαβα για αρχαία. Το καλό είναι ότι έχει τρελή ζέστη και δεν με τρέχουν σε τίποτα λιοδεντρα

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 267 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close