ΚΑΤΟΧΟΙ GTX 970 ΕΝΩΘΕΙΤΕ!!

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    SHREDDER
    Member

Μετα την απογοητευση μου με το tomb raider που φαινεται ξεκαθαρα πλεον το προβλημα που αντιμετωπιζει η 970  λογω των 3,5 GB Vram προτεινω να μαζευτουμε ολοι οι κατοχοι 970 και να κανουμε μια ομαδα και να παμε ολοι μαζι να ζητησουμε απο την Nvidia να μας δωσει τα λεφτα μας πισω ετσι ωστε να παρουμε μια αλλη καλυτερη καρτα με 400 ευρω.  Αυτο εγινε στην Αμερικη  http://www.maximumpc.com/nvidia-will-help-disgruntled-gtx-970-owners-get-refund-says-driver-update-coming-2015/ .Στην Ελλαδα τιποτα ακομα γι αυτο πιστευω πρεπει να αναλαβουμε δραση. Μας εξαπατησαν. Μας εδωσαν ενα προιον κατωτερο απο αυτο που επρεπε. Εχουμε καθε δικαιωμα και πρεπει να μας δωσουν τα λεφτα μας πισω. Προτεινω να κανουμε αυτη την ομαδα οταν βγουν οι Pascal καρτες αργοτερα φετος ετσι ωστε να παρουμε την 1070 η οπως αλλιως θα λεγετια η αντιστοιχη καρτα των 400 ευρω της Nvidia φετος. Περιμενα τοσο καιρο μπας αποφασιζαν να ξεκινησουν και στην Ελλαδα επιστροφες χρηματων αλλα επειδη δεν εγινε τιποτα πηρα την αποφαση να σας κανω αυτη την προταση.

NorthlanderNorthlander
    Admin

α) Άργησες ένα χρόνο.
    β) Δεν σε κορόιδεψαν γιατί αγόρασες την κάρτα, ενώ ήξερες ήδη το ζήτημα για τα 3.5 VRAM. Κάπου υπάρχουν και τα αντίστοιχα posts σου.
    γ) Το νομικό πλαίσιο στην Ελλάδα δεν είναι το ίδιο με της Αμερικής.
    δ) “Οι Pascal κάρτες αργότερα φέτος”. –> made me lol

SephirSephir
    Admin

ε) Το Tomb Raider δεν αντιμετωπίζει κανένα σοβαρό πρόβλημα με τη 970.

jimmy213
    Member

Πώς κάνεις έτσι ρε SHREDDER; Κατέβασε λίγη VRAM ακόμα και θα είσαι κομπλέ.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

Great0ldOneGreat0ldOne
    Member

οι Pascal καρτες αργοτερα φετος ετσι ωστε να παρουμε την 1070 η οπως αλλιως θα λεγετια η αντιστοιχη καρτα των 400 ευρω της Nvidia φετος.

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως η 1070 ή όπως αλλιώς θα λέγεται η αντίστοιχη κάρτα των 400 ευρώ της Nvidia φέτος, θα έχει πάνω από 3.5GB Ram?

Πάντως λατρεύω το γεγονός πως θεωρείς πως η Nvidia σε εξαπάτησε, αλλά πάλι σε αυτήν έχεις σκοπό να δώσεις τα λεφτά που θέλεις να σου δώσει πίσω…

AdhanAdhan
    Little Smurf

Τι λες? Δεν είναι σοβαρό να μην μπορείς να παίξεις με τα πάντα όλα στις ρυθμίσεις τελικιασμένα? Που είναι η PCMASTERRACE αξιοπρέπειά σου?  :seriouslyno:
    :kappa:

Wind and stone, I search my heart and find...

Maverick StrangeMaverick Strange
    Member

Μετα την απογοητευση μου με το tomb raider που φαινεται ξεκαθαρα πλεον το προβλημα που αντιμετωπιζει η 970  λογω των 3,5 GB Vram προτεινω να μαζευτουμε ολοι οι κατοχοι 970 και να κανουμε μια ομαδα και να παμε ολοι μαζι να ζητησουμε απο την Nvidia να μας δωσει τα λεφτα μας πισω ετσι ωστε να παρουμε μια αλλη καλυτερη καρτα με 400 ευρω.  Αυτο εγινε στην Αμερικη  http://www.maximumpc.com/nvidia-will-help-disgruntled-gtx-970-owners-get-refund-says-driver-update-coming-2015/ .Στην Ελλαδα τιποτα ακομα γι αυτο πιστευω πρεπει να αναλαβουμε δραση. Μας εξαπατησαν. Μας εδωσαν ενα προιον κατωτερο απο αυτο που επρεπε. Εχουμε καθε δικαιωμα και πρεπει να μας δωσουν τα λεφτα μας πισω. Προτεινω να κανουμε αυτη την ομαδα οταν βγουν οι Pascal καρτες αργοτερα φετος ετσι ωστε να παρουμε την 1070 η οπως αλλιως θα λεγετια η αντιστοιχη καρτα των 400 ευρω της Nvidia φετος. Περιμενα τοσο καιρο μπας αποφασιζαν να ξεκινησουν και στην Ελλαδα επιστροφες χρηματων αλλα επειδη δεν εγινε τιποτα πηρα την αποφαση να σας κανω αυτη την προταση.

yeyhq.jpg

SHREDDER
    Member

Τι λες? Δεν είναι σοβαρό να μην μπορείς να παίξεις με τα πάντα όλα στις ρυθμίσεις τελικιασμένα? Που είναι η PCMASTERRACE αξιοπρέπειά σου?  :seriouslyno:

Πως δεν ειναι σοαβρο να μην μπορεις να παιξεις τετοιο παιχνιδι με ολα τερμα. Ειναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ. Αν το teenage mutant ninja turtles δεν τρεξει με ολα τερμα ε τοτε θα την αλλαξω αμεσως ειτε γινεται να μου επιστρεψει τα λεφτα η nvidia ειτε οχι. Εκει δεν θα το ανεχτω να παιξω σε οτιδηποτε κατωτερο απο ultra. Θα ειναι ΠΡΟΣΒΟΛΗ για εμενα τον αρχηγο των foot ninja. Αν και μετα OC πλεον μονο τα very high textures δεν μπορει να τρεξει ολα τα υτολοιπα τα εχω τερμα.

SephirSephir
    Admin

shame-on-me.jpg

Πως δεν ειναι σοαβρο να μην μπορεις να παιξεις τετοιο παιχνιδι με ολα τερμα. Ειναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ. Αν το teenage mutant ninja turtles δεν τρεξει με ολα τερμα ε τοτε θα την αλλαξω αμεσως ειτε γινεται να μου επιστρεψει τα λεφτα η nvidia ειτε οχι. Εκει δεν θα το ανεχτω να παιξω σε οτιδηποτε κατωτερο απο ultra. Θα ειναι ΠΡΟΣΒΟΛΗ για εμενα τον αρχηγο των foot ninja. Αν και μετα OC πλεον μονο τα very high textures δεν μπορει να τρεξει ολα τα υτολοιπα τα εχω τερμα.

Απάντησες μόνος σου…

Πάντως, φήμες λένε ότι το Teenage Mutant Ninja Turtles θα απαιτεί Titan X για τα ultra settings.

NorthlanderNorthlander
    Admin

Πάντως, φήμες λένε ότι το Teenage Mutant Ninja Turtles θα απαιτεί Turtle X για τα ultra settings.

FTFY

rikimaru
    Member

Εγώ έχω μία mx 440 η οποία δεν τρέχει τίποτα ούτε στα low. ΑΠΑΤΗ! Ελπίζω να μπορέσω να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

Alucard

Μήπως να μπουν στο petition και όσοι έχουν 980 και δεν παίζουν τα πάντα φουλ έξτρα με δόσεις κλπ σε 1440p? Ή σε  4k?
    What was it? Oh, wait…
    :raszaghal: :brofist: :jokerserious:

Pain
    Member

Κάτι τέτοια posts με κάνουν και πιστεύω πως τελικά το εννοεί…

NorthlanderNorthlander
    Admin

Pain,

την εποχή που στην Ελλάδα πεινάνε, ο SHREDDER σκουπίζει τα δάκρυά του με 100στάευρα γιατί δεν μπορεί να παίξει ένα παιχνίδι στα ULTRA. Κάτι για το οποίο τον προειδοποιούσε ολόκληρη ψευτοχαρντοκοροποιημένη μισοπεθαμένη κοινότητα, όταν πήγε να δώσει τα λεφτά για κολατσιό για να πάρει μία κάρτα που ήταν ντε φάκτο κομμένη (ο Borracho πήγε να κάνει και κυριολεκτική απόπειρα).

Αλλά παρακολουθεί το hardware τα τελευταία 20 χρόνια, κάτι ξέρει. :pcmr:

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

We are LIVE! Click to view!
Currently offline :(
Close
Close