LATEST NEWS

Βροχή από DLCs

Είναι σημείο των καιρών κι ένα φαινόμενο που σίγουρα δε πρόκειται να εκλείψει καθόλου εύκολα, ούτε και σύντομα. Σημειώστε λοιπόν: Dishonored, Sleeping Dogs, Assassin’s Creed 3, Mass Effect 3 αλλά και Dead Space 3 αποκτούν πρόσθετο περιεχόμενο αυτή την περίοδο ή πρόκειται να το πράξουν στο προσεχές διάστημα.

“The Other Side of the Coin”, “Year of the Snake”, “Tyrannt of King Washington”, “Citadel” και “Awakened” είναι αντίστοιχα οι ονομασίες των DLCs για τα προαναφερθέντα παιχνίδια και πλέον αναζητούμε τους επόμενους υποψηφίους για συνέχιση του χορού του μοντέρνου αυτού τρόπου που έχουν βρει οι εταιρείες για να δίνουν μίας μορφής συνέχεια στα παιχνίδια τους και φυσικά στο τέλος να μας δώσουν και μία GOTY Edition, που θα τα περιλαμβάνει όλα μέσα.

Update: πριν από λίγα λεπτά ανακοινώθηκε και ακόμα ένα DLC για το Dishonored. Θα ονομάζεται “The Knife of Dunwall” και, ως ένα αρκετά συναρπαστικό twist, σε αυτό θα υποδυόμαστε τον Daud, τον σκιερό και εξαιρετικά “καλογραμμένο” ως χαρακτήρα αρχηγό της ομάδας Assassins γνωστών ως “The Whalers”. Αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας του, η 16η του Απρίλη.

Εσείς ψήνεστε να ασχοληθείτε με κάποιο από τα προαναφερθέντα downloadle contents;

 

 

Μάνος Καρκαλέμης

Ο Μάνος δε μπορεί παρά να νιώθει ευτυχής που ασχολήθηκε ενεργά με την gaming αρθρογραφία στα χρόνια 2009-2017, οπότε και του δόθηκε η ευκαιρία να γράψει reviews για κάποια adventure games-διαμάντια, όπως "The Whispered World", "Monkey Island 2-LeChuck's Revenge" (Remastered Edition), "The Book of Unwritten Tales 1&2", "Grim Fandango" (Remastered Edition), "Gabriel Knight-Sins of the Fathers" (25th Anniversary Edition), "Night of the Rabbit", "Memento Mori 2", "Day of the Tentacle" (Remastered Edition).

4 Comments

  1. Αγόρασα όλα τα DLC των Empire και Napoleon στις Steam Sales. Δεν αγοράζω παιχνίδι Day 1 πια. Έχω ένα κόλλημα, να παίζω το παιχνίδι με ότι ψοντεντ έχει βγει, και μου την σπάει να μην το έχει μέσα. Ειδικά τα DLC, το έχουν ξεφτιλίσει. Και δεν σώζουν από την πειρατεία. Εγώ απλά περιμένω να βγουν πακέτο με το παιχνίδι μισοτιμής και πιο κάτω στο Steam ή το GoG. Άλλοι τα τσιμπάνε από το Pirate Bay.

Αφήστε μια απάντηση

Related Articles

Back to top button
elEL