Ουρανός αυτοκινήτου..

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    vagelis_h

Γεια σας παίδες και χρόνια πολλα σε όσους γιόρταζαν χθες….

Εχει αρχίσει να ξεκολλαει ο ουρανός του αυτοκινήτου μου και το ύφασμα κάνει κοιλιά… Όπως το βλέπω σε καμία βδομάδα θα εχει πέσει όλο… Εχει κανεις καμία ιδέα που να το φτιάξω στην αθηνα? και πόσο περίπου θα κοστίσει?? Αν δεν μπορείτε να πείτε εδω συνεργεία, στείλτε τα με πμ….

BathoryBathory
    Member

Πινέζες παντού. Και το οικογενειακό μας Opel Astra έτσι είναι. Ουρανός πινεζών. 😆

Steel_HavocSteel_Havoc
    Member

η μπορεί να δοκιμάσει αυτά τα αστεράκια που φωτίζουν την νύχτα 😆 😆
    Βαγγέλη υπάρχουν ειδικοί που ασχολούνται με το θέμα αλλα εγω εχω μαύρα μεσάνυχτα, αμα δεν υπάρχει κάποιος εδω που να εχει χρειαστεί κάτι τέτοιο ωστε να σε συμβουλέψει οσο ποιο καλά γίνεται ψάχτο στο Google γενικότερα ολο και κάτι θα πετύχεις.

lelos kouneloslelos kounelos
    Member

το αυτοκινητο σου ειναι γαλλικο;

αυτους θελεις

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

vagelis_h

Πινέζες ε?? καλή φάση….

Λελο γερμανικό ειναι, opel astra του 2001….

Εντάξει μπορώ να ψάξω, απλα ρωτάω μηπως εχει κάνει κάποιος τέτοια επισκευή και εχει να συστήσει κάποιον μάστορα σίγουρο….

Member

ρωταω επειδη το αυτοκινητο θελει να σου ριξει τον ουρανο στο κεφαλι.
    παρε τηλεφωνα και συγκρινε τιμες. αυτα τα με εστειλε ο κυρ φανης ειναι παπατζες.

Dark ArchonDark Archon
    Member

Τι γίνεται ρε διαλύονται τα astra των αρχών του 2000;
    Σε ένα φίλο μου (με astra του 2003 νομίζω) του ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι πριν απο καμιά 20αριά μέρες. 😆 😆 😆
    Εντάξει αυτός το είχε παραμελήσει πολύ το θέμα. Τελικά έκλεισε ραντεβού στην τοπική αντιπροσωπεία της opel και άλλαξε όλο τον ουρανό. Δεν θυμάμαι πόσα του πήραν, αλλά νομίζω ήταν τσιμπημένη η τιμή.
    Αυτή η επισκευή που θέλεις νομίζω οτι γίνεται και απο συνεργεία φανοποιών. Αν μπαλώνεται η κατάσταση καλώς, αλλιώς αλλάζεις τον ουρανό.
    Πάω στοίχημα οτι θα σου έχουν θολώσει και τα μπροστινά φανάρια….

Member

opel θελατε, τωρα βαλτε δοκαρια απο μεσα για να μη σας πλακωσει η ταπετσαρια

Chronomancy
    Member

Car-Restoration-Images-4.jpg

Έτσι θα καταλήξεις μάλλον και ζηλεύει ο κούνελος που δεν θα πάει στο WRC. Εμείς πάντως από το 97 το έχουμε το κάραβαν aka νεκροφόρα και δεν έχει νιώσει. Εκτός από τα τάσια που φύγανε εν κινήσει αλλά εντάξει τα κόλλησα, τον πίσω προφυλακτήρα που έπεσε αλλά το σύρμα τον επανέφερε, το παράθυρο του οδηγού που δεν κατεβαίνει και τίποτε άλλο που δεν μου ρχεται τώρα μια χαρά είναι :P

Dark ArchonDark Archon
    Member

Καλή ιδέα. Βάλε roll-bar για να κρατάει τον ουρανό στην θέση του. :thumbsup: 😆 😆
    Πάντως βλέπω στα νέα αυτοκίνητα να βγαίνουν ζημιές που δεν θα περίμενες ποτέ να εμφανιστούν σε παλιότερα μοντέλα. Με αλευρόκολλα τα συναρμολογούν ρε γμτ;

Member
    Chronomancy wrote:
    Car-Restoration-Images-4.jpg

Έτσι θα καταλήξεις μάλλον και ζηλεύει ο κούνελος που δεν θα πάει στο WRC. Εμείς πάντως από το 97 το έχουμε το κάραβαν aka νεκροφόρα και δεν έχει νιώσει. Εκτός από τα τάσια που φύγανε εν κινήσει αλλά εντάξει τα κόλλησα, τον πίσω προφυλακτήρα που έπεσε αλλά το σύρμα τον επανέφερε, το παράθυρο του οδηγού που δεν κατεβαίνει και τίποτε άλλο που δεν μου ρχεται τώρα μια χαρά είναι :P

εγω τον ιαπωνα τον εχω 10 χρονια και εχω αλλαξει μια λαμπα. δεν εχω μεινει ποτε.
    με αυτα που εχω κανει εγω στο δικο μου, το wrc μοιαζει με παιχνιδακι.

vagelis_h

Μηπως να βγάλω ολη την ταπετσαρίες απο μέσα να γλυτωσω και βάρος??

Dark archon ναι τα φανάρια είχαν γίνει τόσο θολά που ήταν σαν να μην έχω φώτα το βράδυ…. Πήγα όμως σε ένα φανοποιο και τα έτριψε και έγιναν καλύτερα και απο καινουρια… Αφού τα είδε ο πατέρας μου και μου λεει πολύ ωραία τα καινουρια φανάρια, πόσο τα πήρες?

Κατα τα αλλα δεν εχει βγάλει ζημιές μην το ματιαξω… Και εχει και 396 χιλιάδες χιλιόμετρα.. Ναι καλα το έγραψα, 396000 εχει….

Ο δικός μου ουρανός δεν εχει πέσει όλος, εχει ξεκολλήσει πάνω απο τον συνοδηγό και προς τα πίσω σχεδόν ολη η δεξιά πλευρά… Αλλα όσο το αφήνω τόσο θα πέφτει…

Dark ArchonDark Archon
    Member

Ρώτησα τον φίλο μου, του κόστισε 120€ για να αλλάξει τον ουρανό.
    Μην αφήσεις το δικό σου να γίνει τόσο χάλια ώστε να χρειάζεται αντικατάσταση. Μπάλωσέ το τώρα που είναι νωρίς ακόμη.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

We are LIVE! Click to view!
Currently offline :(
Close
Close