Ο Anti-Nvidia Όρκος

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Author
    Epitaph
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3553
    Been thanked: 31 times

Πουλάκια μου. Νομίζατε ότι γέρασα και σταμάτησα να παίζω παιχνίδια ε;

ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ.

Και όχι μόνο αυτό, αλλά σκοπεύω να κρατήσω τον όρκο μου. Αυτόν που έλεγε πως δεν πρόκειται να ξαναγοράσω Nvidia κάρτα αν δεν αλλάξουν μυαλά.

Και βεβαίως έτσι σκατένιοι που συνεχίζουν να είναι με πίεσαν παραπάνω ώστε να αγοράσω μια RX570 8gbyte ARMOR.

Καταρχάς την αγόρασα για 1080p gaming αυστηρά (μιας και δεν έχω τζαμάουα μόνιτορ) και κάτι παροδικό μέχρι σε 1,5 χρόνο να αγοράσω μια Navi να κλείσω το  «1080p κεφάλαιο» μια και καλή .

Ποια η γνώμη σας για την κάρτα;

https://www.skroutz.gr/s/14016011/MSI-Radeon-RX-570-8GB-ARMOR-8G-OC.html

βλέπω γράφει κάτι γερμανικά. Λέτε να είναι απο αυτές που χαν αγοραστεί από miners και επεστράφησαν;

Έχει κανείς από δω μέσα RX570;

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ NVIDIA

ΤΟΜΑΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΜΠΟΥΝΙΕΣ! ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΑΚΥΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ RAYTRACING GAMES. LMFAOOO ULTRA FLOP

4 users thanked author for this post.
    lucinoslucinos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 696
    Been thanked: 41 times

ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ.

Και όχι μόνο αυτό, αλλά σκοπεύω να κρατήσω τον όρκο μου. Αυτόν που έλεγε πως δεν πρόκειται να ξαναγοράσω Nvidia κάρτα αν δεν αλλάξουν μυαλά.

Και βεβαίως έτσι σκατένιοι που συνεχίζουν να είναι με πίεσαν παραπάνω ώστε να αγοράσω μια RX570 8gbyte ARMOR.

Καταρχάς την αγόρασα για 1080p gaming αυστηρά (μιας και δεν έχω τζαμάουα μόνιτορ) και κάτι παροδικό μέχρι σε 1,5 χρόνο να αγοράσω μια Navi να κλείσω το «1080p κεφάλαιο» μια και καλή .

https://www.skroutz.gr/s/14016011/MSI-Radeon-RX-570-8GB-ARMOR-8G-OC.html

βλέπω γράφει κάτι γερμανικά. Λέτε να είναι απο αυτές που χαν αγοραστεί από miners και επεστράφησαν;

Έχει κανείς από δω μέσα RX570;

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ NVIDIA

ΤΟΜΑΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΜΠΟΥΝΙΕΣ! ΑΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΑΚΥΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΤΑ RAYTRACING GAMES. LMFAOOO ULTRA FLOP

Είμαι και εγώ στην ομάδα μίσους κατά της nvidia αλλά ίσως όχι ακριβώς για τούς ίδιους λόγους. Πχ εγώ αγαλιάζω απίστευτα να ακούω ότι δεν πάει καλά το ιδιοταγές Raytracing τής nvidia.

Έχω τώρα την RX560 από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος, κάνει ακριβώς αυτό που ήθελα. Δυστυχώς πήρα κάρτα γραφικών την χειρότερη δυνατή στιγμή. Η RX570 είναι πολύ ισχυρότερη, ανταγωνιστική τής gtx 1060 και πολύ κοντά στην RX580. Με βάση τις διεθνείς τιμές όπως τις είδα, η RX570 φαίνεται να είναι τώρα η πιο VFM κάρτα γραφικών με διαφορά.

• This reply was modified 1 month ago by lucinos lucinos.
    1 user thanked author for this post.
    Epitaph
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Καλά ναι, το Raytracing αν είναι άλλη μια πίπα όπως το Hairworks, Gameworks κ.λπ. πατέντες της NVIDIA αυστηρά και δεν δίνουν τον κώδικα να τον υλοποιήση και η AMD (που όπως φάινεται έτσι θα γίνει πάλι), εύχομαι και γω καλό ψόφο.

Και γω πριν ένα εξάμηνο σκεφτόμουν να πάρω 560 αλλά πέσανε αρκετά οι τιμές. Ελπίζω το μοντέλο της MSI να μην βγει σκάρτο.

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 730
    Been thanked: 70 times

Όχι ότι είναι άσχημη, αλλά στο λίγο πιο ακριβό, παίρνεις αυτή:

https://www.amazon.de/Sapphire-Radeon-Nitro-retail-11265-01-20G/dp/B071Y7CKM2/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1541879781&sr=1-1&keywords=rx+580https://www.amazon.de/Sapphire-Radeon-Nitro-retail-11265-01-20G/dp/B071Y7CKM2/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1541879781&sr=1-1&keywords=rx+580

Καταρχάς την αγόρασα για 1080p gaming αυστηρά (μιας και δεν έχω τζαμάουα μόνιτορ) και κάτι παροδικό μέχρι σε 1,5 χρόνο να αγοράσω μια Navi να κλείσω το  «1080p κεφάλαιο» μια και καλή .

Μόνο όταν πάρω 55+ τηλεόραση θα το γυρίσω σε 4Κ. Ποτέ πρίν!!!

SHREDDER
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2580
    Been thanked: 59 times

Ειναι απλα τα πραγματα. Περιμενουμε να βγει η επομενη σειρα(RTX 3000) που θα εχει πολυ πιο χαμηλες τιμες μετα την αποτυχια των RTX λογω υψηλης τιμης και το οτι καιγονται με ρυθμους πολυβολου καθως και οχι τοσο μεγαλη διαφορα σε αποδοση απο την GTX 1080TI και τοτε παιρνουμε RTX 3070 3080 η 3080ti, Τουλαχιστον αυτο θα κανουμε εγω με τον Στεφανο. Αυτο μπορει να γινει ακομα και σε μηνες αν παθει τετοια ζημια η Nvidia ωστε να μην εχει αλλη επιλογη. Απο το πρωτο μου pc το 1996 μεχρι τωρα δεν εχω παρει ποτε ati μονο nvidia. Μενει ομως να δουμε και πως θα ειναι οι καρτες γραφικων της intel που ερχονται συντομα.

Epitaph
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Captain Kal, ναι, ήμουν ενήμερος για την τιμή της 580, αλλά ήθελα κάτι παροδικό και φθηνό ώστε να με περάσει ομαλά από την Nvidia στην AMD φάση.

Shredder και γω δεν είχα αγοράσει ποτέ κάρτα γραφικών AMD/RADEON/ATI, αλλά ήρθε η ώρα να φτύσω την Nvidia και να μην κοιτάξω ποτέ ξανά προς τα κει.
    Μακριά από λαμόγια.

Mogrey665
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2355
    Been thanked: 73 times

τελευταια μου nvidia κάρτα ήταν κάπου το 2008?

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd fx 8320-r9 280-8gb ram) send money for upgrade

2 users thanked author for this post.
    NirisNiris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 52
    Been thanked: 3 times

Γιατί είστε όλοι τόσο αρνητικοί προς την nvidia?

HellionHellion
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 7542
    Been thanked: 271 times

Οὐ γὰρ οἴδασι τί ποιοῦσι.

5 users thanked author for this post.
    Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 10149
    Been thanked: 395 times

Νίρη, είναι μπολσεβίκοι, Κόκκινο βλέπουν και θυμούνται την Οκτωβριανή επανάσταση. Μη δίνεις βάση, η πεφωτισμένη μπουρζουαζία στηρίζει Πρασινίλα.

ΥΓ Για να απαντήσω και σοβαρά, σε όρους απόλυτης ιπποδύναμης και ντηλιών με game developers για (αρχική έστω) αβάντα στις κάρτες της, η Nvidia έπαιζε μόνη της μπάλα στην κορυφή για πάρα πολλά χρόνια -στην κορυφή, όχι στις mid range-. Αυτό έσπασε με την φούσκα των 20ΧΧ στις οποίες είχε ποντάρει πολλά. Όχι πως η AMD έχει κάτι που να τις αγγίζει έστω και στην ελλατωματική/φουσκοκατάστασή τους, αλλά η Nvidia τώρα έχει πάνω της ‘ρετσινιά’ την οποία αν φερθεί έξυπνα προκειμένου να αποτινάξει, πάλι θα βρεθεί στην κορυφή.

Η AMD είναι ο φίλος και συνοδοιπόρος των κατατρεγμένων πιτσιρικάδων που θέλουν να γλεντήσουν τα παιχνίδια έστω και με δανεικό παπί και πεντάευρω βενζίνη. Η Nvidia έρχεται ως a la carte γεύμα σε 5αστερο εστιατόριο, όπου τρως μόνος έχοντας ξεπουλήσει ψυχή και ιδανικά. Ευτυχώς σου κρατάνε συντροφιά οι Ιλουμινάτι και τα Ερπετά και δεν νιώθεις μόνος καθώς μετράς μήνες ως την Συντέλεια.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6958
    Been thanked: 55 times

Niris, μην ψαρώνεις. Απλά είμαστε η σιωπηρή πλειοψηφία. Δεν ασχολούμαστε. Είναι σαν η -συμπαθής κατά τ’ άλλα- Stevenage fc να βγάζει ανακοίνωση κατά της Real Madrid.

Epitaph, καλόπαιχτη φίλε.

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 730
    Been thanked: 70 times

Η AMD είναι ο φίλος και συνοδοιπόρος των κατατρεγμένων πιτσιρικάδων που θέλουν να γλεντήσουν τα παιχνίδια έστω και με δανεικό παπί και πεντάευρω βενζίνη. Η Nvidia έρχεται ως a la carte γεύμα σε 5αστερο εστιατόριο, όπου τρως μόνος έχοντας ξεπουλήσει ψυχή και ιδανικά. Ευτυχώς σου κρατάνε συντροφιά οι Ιλουμινάτι και τα Ερπετά και δεν νιώθεις μόνος καθώς μετράς μήνες ως την Συντέλεια.

Απλά προσκυνώ τρισμέγιστε!! Η απάντηση σου πρέπει να καταχωρηθεί στην παγκόσμια κληρονομιά, ακριβώς κάτω από το “Monty Python’s Flying Circus” !!  😆  😆  😆

2 users thanked author for this post.
    J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2477
    Been thanked: 104 times

E με την AMD που αλλού να πάει το μυαλό μας;

Epitaph
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Μπορεί να μαστε όλα αυτά που είπε ο Borracho (σόρρυ, το nickname έμεινε…) , αλλά δουλεύουμε για το κοινό καλό. Εσείς οι αχάριστοι να ενισχύετε κουραδοβίντιες για να σας πιάνουν τον πωπουδέλο (όπως τώρα κακή ώρα) και να διαμαρτύρεστε 🙂

JonIrenicus ευχαριστώ, αλλά η κάρτα δεν έχει έρθει ακόμα. Λογικά μεσ τη βδομάδα θα αριβάρει και θα μπει με πολύ στοργή στο κουτί αφού βγάλω και την κάρτα που είχε προοπτικές, αλλά μου φέρνει ακόμα καρκίνο και δεν έχω βρει λύση για το πρόβλημα (δείτε κάποια threads που χα φτιάξει στο Hardware). Η Nvidia δεν ενδιαφέρθηκε ποτέ να φτιάξει το γαμώ-πρόβλημα που είχε η δική μου και πολλές ακόμα 750Ti.

Ο βασικός λόγος που κατουράω την Nvidia είναι ότι δεν ενδιαφέρεται για τους πελάτες της. Είναι σα να πηγαίνεις σε εστιατόριο, να κάθεσαι μισή ώρα και να μην έρχονται να σου πάρουν παραγγελία επειδή δίνουν συνέντευξη «για το πόσο καλό εστιατόριο είναι». Κάποιοι σανούληδες θα μασήσουν την ιστορία που διαβάζουν, τα ωραία σκηνικά και τα εκλεπτυσμένα φαγητά, αλλά δεν πήραν πρέφα την χλωρίδα βακτηρίων/σκουληκιών που άρχιζαν να χτίζονται στο έντερο τους, επειδή η NVIDIA είχε καλύψει την μούχλα με λίγο παραπάνω σκορδάκι.
    Εμείς που τρώγαμε όμως μακαρονάδα και σπανακόρυζο στον “Ριχάρδο τον Λεοντόcore-ο”, θα μαστε ακμαίοι και θα πηγαίνουμε για το μεροκάματο χαρούμενοι συζυτώντας το νέο βιβλίο του David Icke και ρίχνοντας μούτζα στους λίζαρντ-μεν της No-idea.

• This reply was modified 1 month ago by  Epitaph.
    • This reply was modified 1 month ago by  Epitaph.
    3 users thanked author for this post.
    NirisNiris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 52
    Been thanked: 3 times

Gooood,use your aggressive feelings, boy. Let the hate flow through you.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close