Περί τρεξίματος, δεν μου ‘ρχεται

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8551
    Been thanked: 635 times
    Nina wrote:
    θα ειναι καπως περιεργη αισθηση να ξεχωριζουν τα δαχτυλα του ποδιου.

Μα γιατί το λες αυτό…;

Wind and stone, I search my heart and find...

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6853
    Been thanked: 372 times
    Nina wrote:

αυτη η αισθηση ειναι γνωστη σε ολους, εκτος απο τις γοργονες…………. :unsure: μμμ
    …..
    μας κρυβεις κατι; ποσα ζευγαρια παπουτσια εχεις;

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times
    lelos kounelos wrote:
    Nina wrote:

αυτη η αισθηση ειναι γνωστη σε ολους, εκτος απο τις γοργονες…………. :unsure: μμμ
    …..
    μας κρυβεις κατι; ποσα ζευγαρια δάχτυλα εχεις;

Fixed. :P

42, the answer to everything

• Οργανωμένος Νεολαίος

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 710
    Been thanked: 5 times
    lelos kounelos wrote:
    Nina wrote:

αυτη η αισθηση ειναι γνωστη σε ολους, εκτος απο τις γοργονες………….

tumblr_inline_my0v43mcuJ1qluivs.gif

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 319
    Been thanked: 0 times

αποκαλυφθηκε το μυστικο… : εχω ξεμεινει εδω εξαιτιας του πριγκιπα (παναθεμα τον) που μες την τυφλα του, νομισε πως τον εσωσε αλλη, και το κολλησε να παρει αυτη που θυμοταν το θολωμενο του κεφαλι. Αντρες…..

Δηλ αγορια .. εσεις δηλ θα νιωθατε ανετα με πατουμενο που να ξεχωριζει τα δαχτυλα σας; ουτε καν με καλτσες δεν θα ενιωθα καλα.
    Φανταζομαι πως θα εφαρμοζουν σχετικα δυσκολα οταν τα βαζεις.. γιατι και στα γαντια ακομη.. μια δυσκολια την εχεις..

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Nina wrote:
    αποκαλυφθηκε το μυστικο… : εχω ξεμεινει εδω εξαιτιας του πριγκιπα (παναθεμα τον) που μες την τυφλα του, νομισε πως τον εσωσε αλλη, και το κολλησε να παρει αυτη που θυμοταν το θολωμενο του κεφαλι. Αντρες…..

Δηλ αγορια .. εσεις δηλ θα νιωθατε ανετα με πατουμενο που να ξεχωριζει τα δαχτυλα σας; ουτε καν με καλτσες δεν θα ενιωθα καλα.
    Φανταζομαι πως θα εφαρμοζουν σχετικα δυσκολα οταν τα βαζεις.. γιατι και στα γαντια ακομη.. μια δυσκολια την εχεις..

η αληθεια ειναι οτι η αισθηση πρεπει να ειναι σαν string για τα ποδια

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times
    Nina wrote:

Ποιός σου είπε πως ακόμα και με γυμνά πόδια ξεχωρίζουμε τα δάχτυλά μας;

Πέρα από την πλάκα (κάπου πρός μοναστηράκι μεριά), αυτά τα παπούτσια μόνο φρίκη μου προκαλούν, σαν γάντια για πόδια είναι. Αθλητικό παπούτσι, κλασσικά πράγματα. Για να περπατάμε σε ταβάνια είμαστε, τώρα στα γεράματα;

42, the answer to everything

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7126
    Been thanked: 90 times

Ρε αλλάξτε αβαταρι έχω μπλέξει τα μπούτια μου :P

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Μου έστειλε ο κούνελος τελικά κάτι άλλο, όχι στριγκοπόδαρα, και πάω σφαίρα

glorious-boobs-gifs-running.gif

:trollface:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 752

lelo εαν πας να κλωτσησεις ροτβαιλερ δυο ειναι οι πιθανες εκβασεις που μπορει να εχει αυτο το επιχειρημα:
    1) να μην εχεις ποδι αρα το τρεξιμο παει περιπατο
    2) για το επομενα 10 λεπτα απο το κλωτσηδι στο σκυλο θα παλευεις για την ζωη σου με την ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΗ σημασια της φρασης,μετα τα 10 λεπτα το ροτ θα μειωνει την ταχυτητα του μεχρι να σταματησει και να φωτογραφησει στην μνημη του για την επομενη φορα.
    Ξερω εγω απο αυτα γιατι εχω ροτβαιλερ και στο τεταρτο του τρεξιματος θελει να γυρισει σπιτι του.

Τωρα για τρεξιμο,παιδια το ποδηλατο βαραει στις αρθωσεις στα γονατα για αυτο θελει ΠΡΟΣΟΧΗ.
    Choro για αρχη θα σου προτεινα βάδην και σιγα-σιγα να αρχιζεις να αυξανεις ταχυτητα μεχρι να αρχιζεις να τρεχεις.
    Εγω οταν εχασα τα κιλα μου(και μετα τα ξαναπηρα) αρχισα διαδρομο στο γυμναστηριο με περπατημα 3 χιλιομετρα στην αρχη και 3 στο τελος χωρις να κανω ποδηλατο,μετα μοιρασα την ωρα αναμεσα στο ποδηλατο και στο διαδρομο(για να σπασω την μονοτονια).
    Τωρα βγαζω βολτα το σκυλο για να κανα 2 χιλιομετρα και ειμαι ενταξει.Ενα καλο παπουτσι για τους κραδασμους και απο μακρυα οι χωματοδρομοι. (το ανεβασμα απο τις σκαλες επιβαρυνει τις αρθωσεις στα γονατα και οι χωματοδρομοι του αστραγαλλους)

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Χανίμπαλε είμαι της αντίθετης άποψης. Ξυπολητάκος και γυφτάκος at the same time. Πρώτη φορά που έτρεξα στη ζωή μου ήταν 5χλμ και δεν φόραγα πατούμενα. Το έβγαλά άνετα και με καλό χρόνο. Κάτι παραπάνω από 20 λεπτά, συν ότι ήταν ανηφορικός ο δρόμος. Έκτοτε δεν ξανάτρεξα αλλά λόγω καθμερινών προπνήσεων στο σκι κρατούσα τις γάμπες μου σε σέξυ κατάσταση. Για 3 χρόνια που είμαι φοιτητής αποφάσισα ότι πρέπει να σαπίσω όσο δεν γίνετε. Και τώρα που έκοψα το τσιγάρο είπα να το συνδυάσω με γυμναστική για να έχω ένα έξτρα κίνητρο. Γυμναστήριο δεν μπορώ να πάω οπότε μου μένει μόνο το τρέξιμο και κάνα μπασκετάκι. Δοκίμασα με αθλητικά κι ενώ υποτίθεται είσχύουν αυτά που λες για τουςν κραδασμούς εγώ παρατήρησα το αντίθετο. Προσγειώνεσαι στη φτέρνα όταν τρέχεις ελαφρώς και προς την καμάρα σε πιο έντονο ρυθμό. και τα 2 με καταπονούν. Με την ποδάρα και το νύχι έξω τρέχεις περισσότερο στα δάχτυλα και δεν νιώθεις καμία καταπόνηση. Απλά θέλει δρόμο που να μην είναι σαν τους δρόμους της Πάτρα. Ελπίζω να βρω τρόπο να τρέχω στο παμπελοπονησσιακό.

EDIT: Αυτό με τα σκυλιά ισχύει. Συνήθως τρέχω βράδυ λόγω δροσιάς και έλλειψης αυτοκινήτων & κόσμου. Έχει τύχει να με πάρουν στο κυνήγι σκυλιά 5-6 μαζεμμένα σε αγέλη ή ότι άλλο ήταν. Μπορεί να έτρεχα για αρκετή ώρα αλλά το morale boost ήταν τόσο που τον μπολτ τον έτρωγα με το κουταλάκι :P

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Hannibal_Lecter_1984 wrote:
    lelo εαν πας να κλωτσησεις ροτβαιλερ δυο ειναι οι πιθανες εκβασεις που μπορει να εχει αυτο το επιχειρημα:
    1) να μην εχεις ποδι αρα το τρεξιμο παει περιπατο
    2) για το επομενα 10 λεπτα απο το κλωτσηδι στο σκυλο θα παλευεις για την ζωη σου με την

hannibal. συναδελφοι ειμαστε. και εγω ροτβαιλερ εχω.
    1) ισχυει αλλα αν θελεις να τα δωσεις ολα, αξιζει η προσπαθεια. το ξερω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να κινηθεις γρηγοροτερα απο το ροτβαιλερ.
    2) δεν υπαρχουν δεκα λεπτα. η τρομαρα θα ειναι αρκετη, ωστε να εισαι ο πρωτος πεζος που θα πληρωσει διοδια.

τωρα για το δεκαλεπτο, ο δικος σου πρεπει να ειναι πολυ μπουχεσας ρε αδερφακι μου.
    :trollface:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 752

lelo αυτο ισχυει για τα ροτβαιλερ (το 10λεπτο με το τεταρτο) λογω ρατσας και μεταλλαξεων μεσα στα χρονια.Εαν αυτο το σκυλι τρεχει πολυ τοτε μπορει να αναπτυξει ψευτογοφο και ειναι μανικι για το σκυλι.Ο κτηνιατρος μου εχει πει οτι ενα 10 δεκαλεπτο τρεξιμο καθε δυο μερες με την καθημερινη του βολτα καθε μερα ο σκυλος θα ειναι ενταξει.Το θεικο ειναι οτι το αυτα τα σκυλια λογο του οτι τον πρωτο χρονο της ζωης του δεν εχουν ανοσοποιητικο συστημα δεν εχουν και πολλες δυναμεις (1,5 χρονων ειναι το δικο μου) αλλα οταν θα μπουν στην εφηβεια τους τοττε θα αρχιζουν να εχουν αντοχες σε βαθμο που να μην μπορεις να το ελεγχεις.Καλα ο δικος μου βγηκε και λιγο τεμπελακος αλλα οταν ερχεται ο γειτονας που του εριξε την φολα μπροστα απο την πορτα και τον βλεπε κρυμμενος,γινεται αλλος σκυλος.(Τον ειδα και εγω τυχαια)
    Choro επειδη ειχα σπασει το γονατο μου σε προπονηση στο μπασκετ και εμεινα πολυ καιρο χωρις να κανω πολλες κινησεις,στην αποκατασταση μου αυτα τα σημεια μου ειχε επισημανει ο φυσιοθεραπετης μου.

• Οργανωμένος Νεολαίος

chron αν θελεις off road τρεξιμο, μπορεις να δοκιμασεις και αυτα

5304f0014b5ee.preview-620.jpg

hannibal ο δικος μου ειναι 5 και δεν γουσταρε ποτε το τρεξιμο. ειναι περισσοτερο του αλματος.
    αν εντοπισει καποιον παει και κρυβεται. η φιλοσοφια του ειναι “γιατι να τρεξω; αφου μπορει να ερθει αυτος σε μενα περπατωντας” ειναι μεγαλος ουστης και μεγας κοψοχολιαστης.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close