Περι κινητών ο λόγος.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 74 total)
  • Author
    Απέθαντος ΓελαδάρηςΑπέθαντος Γελαδάρης
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1348
    Been thanked: 0 times
    Kingslayer wrote:
    Καποια στιγμη ειχα οντως προβλημα με το ηχειο, αλλα εριξα ενα restart και εφτιαξε.
    Οντως αναγεννηθηκε με το kitkat, γιαυτο το βαζω σαν benchmark για να συγκρινω το 5. Ακομα και η διαρκεια μπαταριας αυξηθηκε, δεν τραβουσε καθολου με το 4.2.2 που ειχα rootαρει και πειραξει οποτε πηγα κατευθειαν κιτκατ unrooted.

(το πλεονεκτημε με τις nexus devices εδω στην Αγγλια ειναι πως εχεις ολα τα πλεονεκτηματα του play store οπως music play all access με αψογο sync across devices καθως και τα περιοδικα)

Αν εχεις Nexus device και δεν του αλλαξεις τα φωτα με root-ονια και flash-ονια τοτε δεν αξιζει καν να το παρεις :P

Τωρα το Ν7 το εχω rooted και με ξεκλειδωτο bootloader αλλα δεν το εχω πειραξει καθολου γιατι το stock KitKat με καλυπτει απολυτα προς το παρον.

Το Play Music All Access το περιμενω πως και πως… Μαλλον θα το χαρω οταν με το καλο παω για μεταπτυχιακο σε καποια σοβαρη χωρα.

Απομενουν 2 ωρες μεχρι να σχολασω και να παραγγειλω το N5 :mosh:

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8334
    Been thanked: 1299 times

5bbf4f38_resurrection.jpg

Ήγηκεν η ώρα να βγω κι εγώ ξανά στις αγορές για κινητό, οπότε καλώ τους γνώστες του αντικειμένου να μου προτείνουν αξιόλογες επιλογές για budget από 150 έως το πολύ 200 ευρώ. Για ίντερνετς και μουσικές το θέλω κυρίως μάλλον.

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6851
    Been thanked: 371 times

και γιατι δεν μου εστειλες pm; :P

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times
    lelos kounelos wrote:
    και γιατι δεν μου εστειλες pm; :P

Off topic
    Θέλει Ελληνικό μενού… :whistle:

On topic
    Δεν ξέρω την τύφλα μου με αυτά τα μηχανήματα του Σατανά, οπότε περιμένω να λάβω και εγώ γνώση.

42, the answer to everything

Dark ArchonDark Archon
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 645
    Been thanked: 17 times

Για αρχη κοίτα τα Lumia 520,620,625. Το 520 εχει πολύ καλο vaue for money.
    Αν θέλεις διπλή sim καλό είναι το SAMSUNG S7582 GALAXY S DUOS 2.
    Αναφέρω κινητά που τα έχω δει απο κοντά και μου άρεσαν.
    Πάντως είναι μεγάλη βλακεία να μην βάζουν φλας σε πολλά κινητά που ξεπερνάνε ακομη και τα 250€.

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6851
    Been thanked: 371 times

η ταπεινη μου γνωμη ειναι… μακρυα απο lumia. εχουν βρωμισει τα φορα με εκνευρισμενους lumiaτες

Grmadness σχεδον ολα εχουν ελληνικο μενου.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

theonirvanatheonirvana
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1167

για μενα οι καλυτερες επιλογες σε αυτο το ευρος τιμων με σειρα προτιμησης απο το καλυτερο στο χειροτερο ειναι:
    Xperia L απο 153,80
    Xperia M απο 113,20(οταν βγηκε τον σεπτεμβριο του 2013 ειχε 250-300 ευρω)
    Samsung Galaxy Core απο 126,50
    αυτα ειναι τα πιο value for money που μπορω να σκεφτω αυτη την ωρα.το xperia M εινα τεραστια ευκαιρια σε αυτη την τιμη

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3876
    Been thanked: 136 times

ουτε εγω το κατέχω και πολύ το άθλημα αλλα μπορώ να πω οτι η εμπειρία που εχω εδω και σχεδόν 1 χρόνο τωρα με το xperia είναι πολύ καλή.

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8334
    Been thanked: 1299 times

Έχω πάρει παραμάζωμα και διάφορα άλλα sites όπως το βρετανικό PC Advisor, και πέτυχα ένα άρθρο που λέει λίγο-πολύ πως το Motorola Moto G είναι καλύτερο σε κάθε τομέα από το Xperia L (εκτός από την κάμερα), ειδικά για αυτήν την σχετικά Low-budget κατηγορία (στο skroutz το βγάζει στα 170 ευρώ χαμηλότερη τιμή).

theonirvanatheonirvana
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1167

εγω που εχω δοκιμασει και τα δυο(και το Xperia L και το M) εχω μεινει κατι παραπανω απο ικανοποιημενος.
    κια θα συμφωνησω με το φιλο απο πανω.μακρια απο nokia lumia και γενικα απο windows phones

f2bnpf2bnp
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1689
    Been thanked: 39 times

Το Moto G γαμάει. Νομίζω είναι ό,τι καλύτερο μέχρι τα 200 ευρώ (για να μην πω παραπάνω). Αν έπαιρνα κάποιο κινητό σήμερα, σίγουρα αυτό θα ήταν το Moto G. Πολύ τίμιο μοντέλο.

Σε φθηνότερο, το Galaxy S Duos 2 είναι εξαιρετικό με κάτι παραπάνω από 100 ευρώ. Πάρα πολύ καλό value for money.

Και γω αναφέρω κινητά που έχουν φίλοι μου και τα έχω δοκιμάσει και ακούσει τις γνώμες τους.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 335

Μοto G, +1 κι από μένα.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2401

επειδη εισαι gamer, παρε αυτο….

http://www.skroutz.gr/s/330743/Sony-Ericsson-Xperia-Play.html

για στρατο μονο αυτο κανει…
    και τωρα απο αυτο σου γραφω…

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ EDIT:
    το μονο που λειπει απο αυτη τη συσκευη ειναι:
    -root (για να φυγει η περιτουρα, οποτε ξαφνικα το κινητο πεταει και η μπαταρια κραταει 30% παραπανω!!!)
    -μια class 10 32gb μνημη για να βαλεις τις roms απο τα παιχνιδια που θα λιωσεις και τις ταινιες που θα δεις…
    -και το link2sd που λυνει μια για παντα το προβλημα της περιορισμενης εσωτερικης μνημης αυτου του κινητου!

κατα τα αλλα εχει 5mp φωτογραφικη με δυνατο flash, γραφει βιντεο σε 720p, εχει στερεοφωνικο ηχο (που τα σπαει!) και το dolphin browser σερφαρεις χαλαρα εχοντας ανοιχτα παραλληλα ενα σωρο tabs…

το μου xperia play, ειναι gameboy advance, psp, n64, nes, snes, genesis και προσφατα και mame με μια θαλασσα roms….. δεν κολανε πουθενα και για κανενα λογο.

the choice is yours.
    τελος αν οντως θελεις high tech κινητο, προτεινω αυτό που στα 185 ευρω ειναι ευκαιρια, ειναι dual sim, εχει και flash για τις φωτογραφιες και 5″ οθοναρα… α ναι.. ειναι και τετραπυρηνο και εχει και 1GB RAM (σε αυτα τα χρηματα ειναι λιγα τα κινητα με 1gb ram!)

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3704
    Been thanked: 56 times

Τα Huawei, τα έχει δουλέψει κανείς; πήρε φίλος 1, και μου φάνηκε πολύ καλό. Και φτηνό, γι’ αυτά που προσφέρει.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2401

το εχει ενας γνωστος μου και ειναι πολυ value for money κινητο.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 74 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close