ΠΡΟΒΛΗΜΑ με σκληρό (?), windows (?)

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Author
    JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7039
    Been thanked: 179 times

Το ccleaner το τρέχω τακτικά, επομένως εκεί είμαστε εντάξει. Αλλά το βάζω να καθαρίζει ό, τι έχει εξαρχής επιλεγμένο κι αυτό γιατί μερικές επιλογές δεν τις καταλαβαίνω και απ’ το να κάνω βλακεία το προτιμώ.

Δλδ αυτό το “environment path” για παράδειγμα τι σημαίνει?

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7039
    Been thanked: 179 times

Και ποιος μπορεί να μου εξηγήσει, πώς αφού απενεργοποίησα το system restore και έκανα ό, τι προτάθηκε ο χώρος μειώθηκε στο 32,2? Σε λίγο θα μειωθεί κι άλλο.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times

To enviroment path, δεν ξέρω τι είναι. Μήπως έγινε τίποτα update? Αυτό που περιγράφεις δε μου έχει τύχει ποτέ, η αλήθεια είναι. Ο χώρος στο σκληρό δε μεταβάλλεται, εκτός αν κάνουν τα windows κανα update ή κανένα παιχνίδι. Μήπως το system restore έφτιαξε κι άλλο point?

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 646
    Been thanked: 2 times

Ωστε για αυτο μειωθηκε ο χωρος του σκληρου δισκου οταν αναβαθμισα ραμ; Τι μαθαινει κανεις, ευχαριστω ^_^

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13517
    Been thanked: 629 times

Τα Windows έχουν έναν ΑΠΟΛΥΤΑ ΗΛΙΘΙΟ αλγόριθμο να υπολογίζουν την cache memory που τρώνε από τη σκληρό με βάση τη RAM (νομίζω η έννοια ταυτίζεται με το page file). Πρακτικά ισούται με RAMx2.

Για πρώτη φορά το συνειδητοποίησα όταν εγκατέστησα τα Windows στο κτηνάκι του εργαστηρίου (με τα 64 GB RAM), και είδα να λείπουν από τον SSD 128 GB χώρου σε fresh Win7 installation. To page file αν προσαρμοστεί απελευθερώνει κάμποσα GB.

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6851
    Been thanked: 371 times

γιαυτο οταν φουντωσει το gaming δεντρακι του linux, θα πουλανε τα windows στα πανηγυρια.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close