Προτάσεις για ταινία

• This topic has 2,220 replies, 109 voices, and was last updated 2 days ago by Bathory Bathory.
Viewing 15 posts - 421 through 435 (of 2,221 total)
  • Author
    Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 10105
    Been thanked: 359 times

Την πρώτη φορά που είδα το Into The Wild, είχα δίπλα την μπουκάλα το Apelia και από ένα σημείο και μετά έκλαιγα ωσάν το κοριτσάκι. Έβλεπα ένα μονοπάτι που κάλλιστα θα μπορούσα να έχω πάρει. Για το εξαιρετικό soundtrack του Vedder, επίσης δεν έχω λόγια. Ο Christopher McCandless ήταν υπόδειγμα αναχωρητή.

Ο ξιπασμένος και ελάχιστος Μικέιους μια φορά κι ένα καιρό τα έγραφε λίγο νόστιμα στο faeenamalaka.blogspot.com. Απ’ όταν την πίστεψε με την πάρτη του δεν είναι ούτε για 12χρονα ήμο που τρέφονται από τα updates του 9GAG. Ατάλαντος, μικρός, γελοίος, λίγος.

tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6485
    Been thanked: 142 times
    grotenfrod wrote:
    Την είχα δει μισή αλλά μετά την ανάλυση του κοντού.

νομίζω πως θα γελάω αν συνεχίσω την υπόλοιπη

Και δεν τον γουσταρεις και δινεις βαση σε αυτα που λεει
    Πολυ αξια στα ψεματα κανουν κακο στο ανθρωπινο δυναμικο

Ον τοπικ:
    Πολυ καλο το
    Capricorn One :thumbsup:

Ακου πτωμα να μαθαινεις

grotenfrodgrotenfrod
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 3327
    Been thanked: 39 times

Μπα δεν έχει να κάνει με αυτό. Απλά πλέον θα κάνω συνειρμούς. Σαν να σου λένε ξέρω γω όλη την ώρα πριν δεις μια ταινία κάποιο memo-joke και μετά στην έχουν στιγματίσει για πάντα. Ο μικές σίγουρα έχει πέσει στο νεκροταφείο του χιούμορ του ελληνικού memoιντερνετ παρόλα αυτά μερικές ατάκες του προκαλούν ευθυμία σε φάση παρέας.

"And I'm trying to hold on to my past
    It's been so long I don't think I'm gonna last"

Nina
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 319
    Been thanked: 0 times

Ο μικες χαλασε ή απλα.. τον βαρεθηκα με τον καιρο. Καποτε τον διαβαζα συνεχεια. Και τα πρωτα του μπραφ ειχαν πλακα. Τωρα, ξενερωνω..

Τεσπα.. για ταινια :)

προτεινω αυτη :

https://www.youtube.com/watch?v=fJROPJIOhdI

Αν και καπως γλυκαναλατη, βλεπεται ευχαριστα 😆

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2143
    Been thanked: 5 times

Eμένα μ’αρέσει ο μικές επειδή κράζουμε τα ίδια άτομα. Δηλαδή τους πάντες εκτός τον εαυτό μας! Και δεν το λέω καν ειρωνικά η trollίστικα, αυτό ακριβώς κάνω, απλά δεν το δημοσιεύω γιατί δεν είμαι ταλεντάρα. :/

Raz
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1369
    Been thanked: 4 times

Είδα Guardians of the Galaxy και το καινούριο Sin City.Το πρώτο ήταν πάρα πολύ καλό και με εξαιρετικό soundtrack.Το δεύτερο μου φάνηκε υπερβολικά μέτριο με κύριο πρόβλημά του το απαίσιο casting και τις πολύ κακές ως επί το πλείστον ερμηνείες (αν και δεν ήταν μόνο αυτό).

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1676
    Been thanked: 37 times

Χθες πήγα και είδα το Hunger Games 3 pt.1 (…)
    Αφήνοντας στην άκρη το γεγονός ότι η ταινία προσπαθεί να με πείσει ότι το 3ο βιβλίο είναι τοοοσο plot heavy που πρέπει να το σπάσουμε σε 2 κομμάτια :nope:
    Γιατι? Γιατί ο Harry Potter και το Twilight το έκαναν και έβγαλαν ένα σωρό λεφτά, εμείς χαζοί είμαστε?

Για να πω την αληθεια ο μονος λογος που πηγα ηταν επειδη ειχα κατσει και ειχα δει τις προηγουμενες 2, δεν περιμενα και τιποτα σοβαρο
    That being said η ταινια με εξεπληξε. Δυσαρεστα.
    Για τον απλουστατο λογο οτι δεν συμβαινει ΤΙΠΟΤΑ

Τουλαχιστον τα 2 προηγουμενα μερη ειχαν καποια υποτυπωδη ιστορια που σε κρατουσε ρε παιδι μου μεχρι το τελος
    Εδω η πιο εντονη σκηνη ειναι οταν
    Ο Brainwashed/λοβοτομημενος και καλα Peeta προσπαθει να πνιξει την Katniss

Κυριολεκτικα ολοκληρη η ταινια ειναι ενα τεραστιο build-up για το δευτερο μερος της ταινιας

Ειλικρινα αν βγαλεις ολες τις σκηνες που η Katniss κλεγεται που αφησε τον Peeta πισω ολοκληρη η πλοκη της ταινιας μπορει να περιγραφει σε 5 σειρες

1ο μισο
    Η Natalie Dormer σαν θηλυκή Skrillex και η Katniss γυρίζουν προπαγανδιστικα βίντεο για την επανάσταση (νοου κομμεντ)
    2ο μισο
    Ουαου μας ανακαλυψαν πρεπει να κρυφτουμε
    Αλλα, ξερεις τι, εχω μια καλυτερη ιδεα, ας στειλουμε 5 ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ, 5, στην καρδια της αμυνας της πρωτευουσας….
    Γιατι? Μα για να σωσουμε τον Peeta :throw:

Να αναφέρω ότι από τους χιλιάδες που παίρνουν μέρος σε αυτήν την ριμάδα την επανάσταση, την οποία η ταινια προσπαθει να στην σπρωξει στο λαρυγγι σου που λενε και οι Αγγλοι φιλοι μας, υπαρχει μονο 1 τυπος, ενας, που ασχολειται με ολα τα χακαρισματα και ολα τα νερντι σταφφ οπως η διεισδυση στα συστηματα της πρωτευουσας και ο χειρισμος ολων των συστηματων ελγεχου αφου ειναι ο καλυτερος Haxxor στις 12 districts :smash: (θυμαστε τον τυπο με τα γυαλια απο το 2, δεν θελω να πω ο μαυρος και ακουστω ρατσιστης, που εφτιαξε το καλωδιο με το οποιο βραχυκυκλωσαν την αρενα η κατι τετοιο? ε, αυτος) :malakas:

Να μην μιλησω και για την Julianne Moore η οποια στην κυριολεξια δεν αλλαξε εκφραση στο προσωπο της σε ολη την ταινια

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2143
    Been thanked: 5 times

Έχω την εντύπωση ότι το hunger games δεν είναι λιγότερο “ταινία για γκόμενες” από το τουαλάιτ. :/

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6707
    Been thanked: 154 times

εγω συνεχιζω να βλεπω ταινιες χωρις το καταραμενο cgi. γερασα, δεν μπορω να βλεπω σφαιρες που σηκωνουν πυρηνικα μανιταρια, εκρηξεις χωρις λογο υπαρξης.
    χθες ειδα την αρχαιολογια Le professionnel (1981)με τον…. ναι, υπαρχει προβλημα; με τον Belmondo.
    απιστευτη ταινια σε ολα. μουσικη (κλασσικο κομματι πλεον), σεναριο.
    ταινια δρασης με δεκα πυροβολισμους και μια εκρηξη στην αρχη. φυσιολογικη εκρηξη, οχι πεταω χειροβομβιδα και αφανιζω την αφρικη απο τον χαρτη.
    συνεχομενη ενταση χωρις να κανει κοιλια.

και μια καταδιωξη σε πραγματικες τοποθεσιες

δυστηχως ο τυπος εβαλε αυτη την πρασινη μαπα στο video.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Nortrom
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1516

Λοιπόν θέλω να μου προτείνετε καλές sci-fi ταινίες/σειρές. Είδα πρίν απο λίγο καιρό το Oblivion και απογοητεύτηκα για ακόμα μια φορά. Μου θύμισε έντονα το prometheus επειδή και οι δύο ξεκινάνε πολύ καλά, αλλά τα σκατώνουν κάπου στην μέση.

Devvy – Το Hunger games έπρεπε να σταματήσει στην πρώτη ταινία. Αλλά όχι, εάν δεν αρμέξουμε την αγελέδα μέχρι να ξεραθεί θα έρθει η συντέλεια του κόσμου.

Nina
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 319

Πηγες και ειδες το Hunger games; :cheer: Και επειδη ειναι η 2η κακη κριτικη που ακουω.. οποτε λεω να περιμενω να βγει σε DVD :dry:

Το Hunger games οπως και το αλλο με τους βρικολακες, ειναι μια εφηβικη σειρα βιβλιων, γι’αυτο και ας μην περιμενουμε και τα θαυματα. Βεβαια αυτο εδω ειχε ελπιδες να γινει καλυτερο γιατι και η πρωταγωνιστρια ειχε ταλεντο, σε συγκριση με την αλλη την αταλαντη (την Μπελα)

Και φυσικα ηταν καπως αναμενομενο το τριτο μερος να ειναι η αναμονη για το τελευταιο :P Καπως ετσι ψιλοξενερωσα και με το προηγουμενο Χομπιτ. Αντε να δουμε το επομενο και τελευταιο αν θα με αποζημιωσει, για τις ωρες που στηθηκα να περιμενω στο σινεμα

MyrmidonasMyrmidonas
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1221
    Been thanked: 8 times

Απλά δεν έπρεπε να το σπάσουν σε 2 μέρη,κατά τα άλλα βλέπεται ευχάριστα.Και για μένα πάλι το 1 ήταν το καλύτερο και ψιλοθύμιζε battle royal

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13315
    Been thanked: 338 times

Το μοναδικό πραγματικά high σημείο των Hunger Games, είναι ο kewl θεούλης Lenny Kravitz. Τα υπόλοιπα είναι… μό(δι)στρα. :P

Brian O’Conner
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 495
    Nina wrote:
    Το Hunger games οπως και το αλλο με τους βρικολακες, ειναι μια εφηβικη σειρα βιβλιων
    εφηβική όπου σφάζεται κόσμος
    Lucky Shamrock
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 694

Επικό το Dawn of the Planet of the Apes. Να το δείτε οπωσδήποτε.

Viewing 15 posts - 421 through 435 (of 2,221 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close