Πρώτη φορά

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 47 total)
  • Author
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 5821
    Been thanked: 8 times

\

lelos kounelos wrote:
    νταξ εβγαλα καποια συμπερασματα.
    μεχρι στιγμης, ο μοναδικος που η πρωτη του συναυλια ηταν ακραιας μουσικης. ειμαι εγω.

Kι ο μοναδικός που δεν έχει πάει ποτέ σε συναυλία, ούτε και θα πάει, είμαι εγώ.

Ο λόγος είναι πολύ απλός: Δε με ψήνει καθόλου η όλη κατάσταση, δε μου λέει απολύτως τίποτα, άσε που και να μου έλεγε δε νομίζω ότι θα έδινα ποτέ τα € που ζητάνε σε τέτοιες φάσεις, οπότε μια χαρά απολαμβάνω τη μουσική που θέλω ανά πάσα στιγμή στο σπίτι μου.

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football και Nova TV!

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2283
    Been thanked: 84 times

Rotting Christ, Κοκκινόγεια Δράμας

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6871
    Been thanked: 407 times
    manos426f wrote:
    \

lelos kounelos wrote:
    νταξ εβγαλα καποια συμπερασματα.
    μεχρι στιγμης, ο μοναδικος που η πρωτη του συναυλια ηταν ακραιας μουσικης. ειμαι εγω.

Ο λόγος είναι πολύ απλός: Δε με ψήνει καθόλου η όλη κατάσταση, δε μου λέει απολύτως τίποτα, άσε που και να μου έλεγε δε νομίζω ότι θα έδινα ποτέ τα € που ζητάνε σε τέτοιες φάσεις, οπότε μια χαρά απολαμβάνω τη μουσική που θέλω ανά πάσα στιγμή στο σπίτι μου.
    εννοεις τις συναυλιες που παει ο αδερφος μπρους. αυτες τις κουλτουριακες :P

εν μερη συμφωνω
    metallica δεν θα πηγαινα ποτε. οταν ειχαν σκασει ελλαδα και ακουσα την τιμη εισοδου, νομιζα οτι μαζι με το εισιτηριο θα εδιναν και μετοχες.

απο την αλλη
    καποια φαση που ειχε σκασει μυτουλα η bjork, η συναυλια ηταν πολυ καλη και νομιζω οτι το εισιτηριο ηταν λογικο. δεν ξερω ποσο ειχε επειδη δεν πληρωσα.
    αγαπητη bjork
    αν το διαβαζεις αυτο σε ευχαριστω και συγνωμη που δεν σηκωνα το τηλεφωνο. ειχα δουλειες.

cure στην λεωφορο. επαιζαν με ξεκουρδιστα οργανα και επαιξαν σαχλαμαρες. ουτε εκει πληρωσα και ευτηχως. ειχε ξενερωσει πολυς κοσμος εκεινο το βραδυ.
    αγαπητε smith
    αν το διαβαζεις αυτο σε ευχαριστω αλλα οι μπυρες που κερασες ηταν ζεστες και τα ανεκδοτα κρυα. αναποδα το πηγες.

ramones στο ροδον. το κοστος για την εισοδο ηταν λογικο και στο τελος εφυγα ικανοποιημενος στο επακρο. δεν θα μπορουσε να ειναι καλυτερα γιατι θα μιλουσαμε για υπερβολη. με εξαιρεση μια χοντρη, που ειχε κατσει μπροστα μου και ετριβε επιτηδες τις τσιμεντοσακουλες που ειχε για κωλομερια, στα ερεθιστικα μου σημεια.
    πατσαβουρα
    αν το διαβαζεις αυτο, εγω ημουν αυτος που σε εσπρωξε και επεσες μεσα στην αρενα. χλωμο να βγηκες απο εκει μεσα ζωντανη.

ηθικο διδαγμα
    μια συναυλια μπορει να εινα μια πολυ καλη εμπειρια και το αντιθετο.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

rikimarurikimaru
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 907
    Been thanked: 31 times

Εγώ πετούσα πέτρες στον boy george
    καλά καλά.. αγέννητος ήμουν ακόμα τότε :trollface: :trollface: :P

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3710
    Been thanked: 58 times
    Stamatimenos wrote:
    Rotting Christ, Κοκκινόγεια Δράμας
    Παρέα ήμασταν.
    BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4557
    Been thanked: 383 times
    manos426f wrote:

Aν σου έλεγε, σίγουρα θα έδινες τα € που ζητάνε σε τέτοιες φάσεις. Στα games που σου λένε κάτι, τα δίνεις, έτσι; ;)

Αλλά είναι αυτό που λέει ο κούνελος. Άλλες συναυλίες μπορεί να σε σημαδέψουν, άλλες να τις σιχαθείς.

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Ορέ, τί θρεντάρα στήσατε πάλι όσο πάλευα με τα ηλεκτρολογικά;

Γεράνιος με επικό late 80’s mullet; Πετάνε καρδούλες ως και οι τρίχες της πλάτης μου. ΓΕΡΑΝΙΟ ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ!

Πρώτη *συνειδητή* συναυλία που αγόρασα εισιτήριο για να πάω και δεν ήταν η φοβερή θράς μπάντ του Λυκείου μου, ήταν οι Manowar στο Rockwave του ’99. Περιττό να πούμε πόσο ελεϊνά ανεκδοτικοί ήταν, είναι και θα είναι, αλλά εκείνη τη μέρα, στα δεκαέξι, βίωσα θρησκευτική εμπειρία. Playback; Click track; Καραγκιοζιλίκι να βγαίνεις με Harley στη σκηνή; Αυτά τα έλεγαν οι ΦΟΛΣ ΟΥΑΝΣ που δεν άξιζαν να βρίσκονται Εις Την Αληθινή Βασιλεία του Ατσαλιού.

Γύρισα στο χωριό με κλεισμένη φωνή και ερωτευμένος δια βίου. Ευτυχώς ξεπαρθενιάστηκα και έκοψα το epic metal, αλλά η συναυλιακή περιπέτεια μόλις ξεκινούσε. Κάπου πήρε το μάτι μου τις δυο φοβερές εμφανίσεις των Savatage (ειδικά στο Sporting είχαν δώσει ρέστα, στο Rockwave τους είχαν στριμώξει και δεν τους χάρηκα όσο θα ήθελα). Χτυπιέμαι που το ’96 που είχαν έρθει για το Dead Winter Dead ήμουν ακόμη μικρός και δεν τους είχα πάρει χαμπάρι.

Πλέον είμαι και ‘γω από τους άρρωστους 30κάτι που ζουν για συναυλίες. Είναι η δική μας εκκλησία.Τελευταία μεγάλα απωθημένα, Tom Petty και Μπρουσάρα, όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 5821
    Been thanked: 8 times
    Bathory wrote:
    Aν σου έλεγε, σίγουρα θα έδινες τα € που ζητάνε σε τέτοιες φάσεις. Στα games που σου λένε κάτι, τα δίνεις, έτσι; ;)

Αν μπορούσα να πάω σε συναυλία με τα €20 που είναι και το μεγαλύτερο ποσό που έχω δώσει ποτέ για αγορά ενός παιχνιδιού, φαντάζομαι η απάντηση είναι καταφατική. Το θέμα είναι ότι έχω ακούσει και για €50 και για €60, μέχρι και για €80 ως αντίτιμο παρουσίας σε συναυλίες. Τέτοιο ποσό δε παίζει να έδινα ποτέ…

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football και Nova TV!

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Προτείνω να κάνουμε petition για να στείλουμε τον Μάνο στην πρώτη του συναυλία. :P
    Την οποία θα επιλέξουμε εμείς, η επίλεκτη ομάδα κρούσης.

Δηλαδή ο Βόρειος, ο Πόνος, και εγώ. Κάτι χαλαρό για αρχή, Bolt Thrower ξέρω ‘γω…

Ναι Πόνε, κερνάω εγώ.

42, the answer to everything

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 370
    Been thanked: 0 times

Δάκης με support Πέτρο Τζαμτζή, σε ένα άκυρο φεστιβάλ του κατακλυσμού, κάπου στα 80΄ς!
    Πάρτε και βιντεοκλιπ Τζαμτζή, που είναι οριακά πιο ανχόλι από Deicide :

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1301
    Been thanked: 63 times

πρωτη συναυλια ε;
    1991 – ΡΟΔΟΝ – ANNIHILATOR
    πρωτος τους δισκος με την αλικη στη κολαση κ τα μυαλα στα καγκελα κ προμοταρισμα του ερχομενου τοτε never neverland( :mosh: :mosh:
    κ στα encore το livewire των acdc….ΕΠΟΣ!!
    την επομενη θυμαμαι γραφαμε κ διαγωνισμα στο σχολειο κ πιεζαμε να μην γραψουμε με τον τοτε κολλητο κ μετεπειτα κουμπαρο μου(ναι μαζι ειχαμε παει) :cheers: :worship:
    …αλλα..επειδη ημασταν κ ολιγον τι πτωματολιαρδοκατασταση αδικα παρακαλουσαμε την ιστορικου (!)
    :rofl: :rofl:
    φυσικα κατι τετοιο δεν επαιξε κ naturally πατωσαμε…

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Borracho wrote:
    Ορέ, τί θρεντάρα στήσατε πάλι όσο πάλευα με τα ηλεκτρολογικά;

Γεράνιος με επικό late 80’s mullet; Πετάνε καρδούλες ως και οι τρίχες της πλάτης μου. ΓΕΡΑΝΙΟ ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ!

Πρώτη *συνειδητή* συναυλία που αγόρασα εισιτήριο για να πάω και δεν ήταν η φοβερή θράς μπάντ του Λυκείου μου, ήταν οι Manowar στο Rockwave του ’99. Περιττό να πούμε πόσο ελεϊνά ανεκδοτικοί ήταν, είναι και θα είναι, αλλά εκείνη τη μέρα, στα δεκαέξι, βίωσα θρησκευτική εμπειρία. Playback; Click track; Καραγκιοζιλίκι να βγαίνεις με Harley στη σκηνή; Αυτά τα έλεγαν οι ΦΟΛΣ ΟΥΑΝΣ που δεν άξιζαν να βρίσκονται Εις Την Αληθινή Βασιλεία του Ατσαλιού.

Γύρισα στο χωριό με κλεισμένη φωνή και ερωτευμένος δια βίου. Ευτυχώς ξεπαρθενιάστηκα και έκοψα το epic metal, αλλά η συναυλιακή περιπέτεια μόλις ξεκινούσε. Κάπου πήρε το μάτι μου τις δυο φοβερές εμφανίσεις των Savatage (ειδικά στο Sporting είχαν δώσει ρέστα, στο Rockwave τους είχαν στριμώξει και δεν τους χάρηκα όσο θα ήθελα). Χτυπιέμαι που το ’96 που είχαν έρθει για το Dead Winter Dead ήμουν ακόμη μικρός και δεν τους είχα πάρει χαμπάρι.

Πλέον είμαι και ‘γω από τους άρρωστους 30κάτι που ζουν για συναυλίες. Είναι η δική μας εκκλησία.Τελευταία μεγάλα απωθημένα, Tom Petty και Μπρουσάρα, όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά.

παντως στη συναυλια τους στο ΣΕΦ…oooυυυ γιεεεςςς..( πηγα κ εκει δυστυχως) ηταν μια μπαρουφα κ μιση..πολυς κοσμος χαλαστηκε..μεταξυ τους κ εγω

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    rikimaru wrote:
    Εγώ πετούσα πέτρες στον boy george
    καλά καλά.. αγέννητος ήμουν ακόμα τότε :trollface: :trollface: :P

…εχω πεταξει γιαουρτι στον SAKIS …(true true!! :spiteful: :spiteful: ) μετραει??? :trollface:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3625
    Been thanked: 107 times
    Brother Bruce wrote:
    μολις κανει να τελειωσει, κι αρχιζει να χαιρεταει ξεσπασαμε ολοι σε αυθορμητες ζητωκραυγες απ τη χαρα μας. τι το θελαμε? το εξελαβε ως αποθεωση κι εκανε και ανκόρ. δεν κανω πλακα.

σε αλλα νεα: τι κανει η μιλφοθειά ?? χωρισε?

Χαχαχα, ούτε καν του πέρασε απ το μυαλό ότι δεν έχει κοινά με τους υπόλοιπους (και πιο πολύ τον headliner)… Γιεπ. ΣΤΟΚΟΙ !
    Βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι ίσως έπαιξε δικαιολογημένα περισσότερο απ τους υπόλοιπους, αφού είναι ο μοναδικός που ήταν ΕΝΤΕΧΝΟΣ. Οι άλλοι απλά γρατζουνάνε τα όργανα τους. Ο Νταλάρας δημιουργεί τέχνη.

Επίσης να ρωτήσω, ήσουν ήδη φαν του Boss πριν τη συναυλία; Και αν ναι για πόσα χρόνια;

Η θεία όχι δεν χώρισε, αλλά έγινε γιαγιά…Πριν 2 χρόνια περίπου…

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4557
    Been thanked: 383 times
    manos426f wrote:
    Bathory wrote:

Αν μπορούσα να πάω σε συναυλία με τα €20 που είναι και το μεγαλύτερο ποσό που έχω δώσει ποτέ για αγορά ενός παιχνιδιού, φαντάζομαι η απάντηση είναι καταφατική. Το θέμα είναι ότι έχω ακούσει και για €50 και για €60, μέχρι και για €80 ως αντίτιμο παρουσίας σε συναυλίες. Τέτοιο ποσό δε παίζει να έδινα ποτέ…

Γίνονται συναυλίες με τα ποσά που αναφέρεις, παλιά ήταν περισσότερες, τα τελευταία 4-5 χρόνια όλο και λιγότερες. Και καλά κάνεις και δεν θα έδινες τέτοια ποσά, ειδικά απ’ τη στιγμή που δεν σου λέει τίποτα η συναυλιοφάση.

Απ’ την άλλη όμως, προφανώς και υπάρχουν φθηνές συναυλίες οι οποίες αξίζουν και με το παραπάνω. Προσωπικά, απ’ τις καλύτερες εμπειρίες μου σε συναυλία τις έχω δει με εισιτήριο από 10-30 ευρώ.

Και καμπόσες από αυτές δεν είναι ροκ, ούτε μέταλ, που έχω την εντύπωση ότι δεν ακούς αυτά τα είδη. Ένα πρόσφατο παράδειγμα οι συναυλίες των Nouvelle Vague πχ. Φοβερή ευκαιρία να πάει κάποιος με την κοπέλα/γυναίκα του, 23 ευρώ το εισιτήριο για 2 ώρες πολύ καλών διασκευών υπό το πρίσμα μιας ευρείας γκάμας ρυθμών και οργάνων. Ε, δεν τα λες και πεταμένα λεφτά στο τέλος. :P

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 47 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close