Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Viewing 15 posts - 1,501 through 1,515 (of 3,864 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5302
    Been thanked: 516 times
    Alucard wrote:
    Χα, πες μου ότι θα επιστρέψει και η γιατρός που ήταν ερωτευμένος ο Flash!

no comment στην παραπάνω πρόταση. Να πω μόνο πως έχει αρκετά crossover με το Arrow και στην πορεία κουβαλιέται το μισό cast του prison break.

Επίσης στα μέσα της χρονιάς θα βγει spin-off των Arrow και Flash με το όνομα Legends Of Tomorrow και παίζουν πάλι μισοί από το ένα και μισοί από το άλλο.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times

Τελευταίο επεισόδιο Mr. Robot…
    F – Ο – Β – Ε – Ρ – Ο – !
    Μου ήρθε λίγο απότομα, δεν το περίμενα. Δε μου φάνηκε ομαλό ως προς την κατάληξη. Μάλλον για να φαίνεται σαν μία συνέχεια, όταν έρθει και η 2η σεζόν, παρά για να δείξει ότι υπάρχει ένα τέλος.
    Ερώτηση, αυτός ο σχιστομάτης στο τέλος είναι από τους hackers ? Που ήταν ντυμένος γυναίκα;

Όλα τα λεφτά οι εικόνες της Ελλάδας στα πρώτα λεπτά :worship: :thumbsup:

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8473
    Been thanked: 1446 times

Ξεκίνησα να βλέπω σήμερα το πρωί το MrRobot, μιας και λόγω δουλειάς το είχα χάσει τον καιρό που πρωτοκυκλοφόρησε.

Κατέληξα να βλέπω πριν λίγο το 9ο επεισόδιο, με το 10ο να κατεβαίνει τώρα. Συγκλονιστική η σειρά απλά.

Μετά την απογοήτευση του 2ου κύκλου Τρου Detective, αυτό και το Better Call Saul ήταν οι σειρές που με γεμίζουν με αισιοδοξία για το μέλλον.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 26

Δυνατό τέλος για το Mr. Robot, αναμένουμε την δεύτερη season. Εντελώς άσχετο αλλά ο πρωταγωνιστής της σειράς παίζει χαρακτήρα στο Until Dawn που μόλις κυκλοφόρησε στο PS4.

Τρομερή η σκηνή στο παπουτσάδικο, από τις ποιο καλογραμμένες και σοκαριστικές της σειράς.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 172

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί, αλλά επειδή εγώ μόλις τώρα τελείωσα τον πρώτο κύκλο, σας προτείνω το Sense8 απο τους Wachowskis.
    Αν σας άρεσε το Cloud Atlas (και δεν βλέπω τον λόγο γιατί όχι) των ιδιων τότε αυτή είναι η σειρά που σίγουρα θα λατρέψετε και θα σας κάνει να ξεχάσετε την πατάτα που ακούει στο όνομα Jupiter Ascending.
    Ξεκαθαρίζω πως είναι ιδιαίτερα gay-friendly σειρά, αλλά είμαι σίγουρος πως εδω στο Ragequit δεν κολλάμε σε τέτοιες λεπτομέριες. Οι Wachowskis συνεργάζονται με J. Michael Straczynski, Tom Tykwer και James McTeigue και διηγούνται την ιστορία οκτώ άγνωστων μεταξύ τους ανθρώπων, διάσπαρτους στα πέρατα του κόσμου που μπορούν να “συνδέονται” νοητικά ο ένας με τον άλλο και μοιράζονται σκέψεις, εμπειρίες, γνώσεις κι ικανότητες. Μια ιστορία επ.φαντασίας σκηνοθετημένη άψογα και κινηματογραφημένη με μαεστρία σε διάφορα σημεία του πλανήτη. Ο πρώτος κύκλος, που είναι μια τεράστια εισαγωγή, ολοκληρώθηκε σε 12 ωριαία επισόδια και φυσικά ανανεώθηκε και για του χρόνου. Μην το χάσετε!

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1793
    Been thanked: 8 times

Τι εννοείς όταν λες gay-friendly; Όπως είναι και το Mr robot, δεν φαντάζομαι να υπάρχει καμία διαφορά. Το οποίο το τελείωσα χθες και, να πω την αλήθεια, δεν μου άρεσε όσο περίμενα.

!!! Ίσως ελαφριά spoilers!!!

Εντυπωσιακή η διαρκής επίθεση ενάντια στο παρόν καταναλωτικό μοντέλο, αλλά οι περισσότεροι διάλογοι ήταν αργοί και η πολυεπίπεδη παράνοια του πρωταγωνιστή και ο τρόπος παρουσίασης της με κούρασαν. Μου άρεσε αρκετά ο χαρακτήρας του Tyrell παρότι ήταν σχεδόν αντιγραφή του Bale από το American Psycho. Επίσης είχαν πλάκα τα πολλά πλάνα από τις διαδηλώσεις στη πλατεία Συντάγματος!

Sent from my N5206 using Tapatalk

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 172
    Cercaphus wrote:
    Τι εννοείς όταν λες gay-friendly; Όπως είναι και το Mr robot, δεν φαντάζομαι να υπάρχει καμία διαφορά.
    Κατιτίς περισσότερο απο το Μr. Robot, αλλά η σειρά έχει καλό trance! Γ@μ@ει και δέρνει. Κυριολεκτικά! Αξίζει να της δώσεις μια ευκαιρία. Έχει το δικό της zeitgeist…
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5302
    Been thanked: 516 times

^^ Από τις παραπάνω θα δω τη συνονόματη Supergirl και λογικά το The Man in the High Castle.

Μια άλλη κινεζοπερίεργη σειρά που χάζευα είναι αυτή, όπως όλες οι κινεζοπερίεργες έχει ωραία εικόνα, τοπία και ξύλο. Έρχεται 15/11 από τους παραγωγούς του Pulp Fiction, του Django και τους δημιουργούς του Smallville (θα το έκρυβα το τελευταίο)

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1455
    Been thanked: 105 times

Πολύ meh μου φαίνονται οι καινούριες σειρές.Προσωπικά το Blindspot με εξιτάρει,ίσως δω και το Bastard Executioner,λόγω της στάμπας του FX.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4007
    Been thanked: 353 times

Όπως είπε κι ο Raz, μόνο Blindspot και Bastard Executioner μου κάνουν κλικ από τη νέα φουρνιά, ενώ το Into the Badlands που πόσταρε η Kara δεν το ήξερα και έχει ένα ενδιαφέρον, αλλά με το Daredevil να έχει ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη του σκληρού βρομόξυλου, αμφιβάλλω αν θα με κρατήσει.

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3150
    Been thanked: 95 times

Ξεκίνησε κανείς το “Fear The Walking Dead”? Το pilot δεν ήταν ιδιαίτερα κακό, μπορεί και να ασχοληθώ με τη σειρά, αν και πιστεύω πως το έχουν παρακουράσει πλέον με τα ζόμπιατα (sic)

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7135
    Been thanked: 92 times

Εδώ παρατήσαμε τη σειρά :P Όλη η παρέα για την ακρίβεια την έστειλε στο διάλο.
    Κλασσική αμερικανιά που δεν ξέρουν πότε να σταματήσουν μια σειρά.

Όσων αφορά το Σέρλοκ, φέτος το χειμώνα θα γυριστεί το επόμενο ή θα προβληθεί;
    Απόψε ξεκινάεω το Horrible Histories κι ελπίζω να είναι όσο καλό φαίνεται. Βγάζει κάτι από Πύθωνες ώρες ώρες

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ωραίο και το into the badlands ! Το περιμένουμε, αν και, όπως είπε και ο GOO, θα έχει να συναγωνιστεί το DD σε ξυλικι !!

Maverick StrangeMaverick Strange
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1481
    Been thanked: 31 times

Tο blindspot θα αξίζει, έχω καλό προαίσθημα.

Viewing 15 posts - 1,501 through 1,515 (of 3,864 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close