Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Viewing 15 posts - 1,966 through 1,980 (of 3,799 total)
  • Author
    Chosen UndeadChosen Undead
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2407
    Been thanked: 202 times

X-Files είδε κανείς;

Eίδα τα πρώτα δύο επεισόδια στο Fox του nova  :mosh:

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4508
    Been thanked: 316 times

Τελικά το The Expanse εξελίσσεται σε μεγάλη σειρά με πολύ καλοφτιαγμένο σενάριο. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να πάει ακόμα καλύτερα.
    Και τα εφέ στο διάστημα σε συνδυασμό με τη σκηνοθεσία δεν σταματάνε να με εκπλήσσουν.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5265
    Been thanked: 432 times

^^ το ανανεωσαν ηδη για 2η σαιζον ;)

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3140
    Been thanked: 54 times

Είδα και το 10ο επεισόδιο της 3ης season του Agents of S.H.I.E.L.D. χθες.
    Το όλο σκηνικό με τον άλλο πλανήτη μου άρεσε, προσέφερε ένα δύο επεισόδια που ήταν λίγο πιο “σοβαρά” από την υπόλοιπη σειρά

Σε γενικές γραμμές ευχάριστος τρόπος να περάσεις την ώρα σου ή (για να είμαι ειλικρινής) να έχεις κάτι να παίζει στο δεύτερο monitor όσο παίζεις κάποιο turn based game. Προσωπικά πιστεύω πως βελτιώθηκε αρκετά στην έως τώρα πορεία της.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 769
    Been thanked: 0 times

Ωραία, γουστάρω τέτοιες καλογυρισμένες και με ιστορικό υπόβαθρο σειρές. Στάμπαρα κι άλλη μια για τη Βικτωριανή εποχή. Μόλις αποκάμω με την εξεταστική θα πάρω φασολάκια και θα τα καθαρίζω όσο βλέπω

Σε τέτοια εποχή είναι και το  The Bleak House, ωραία ήταν δεν έχω παράπονο. Οκ το downton απλά από τις ωραιότερες που έχουν γίνει. Αλήθεια ρίξανε χρήμα και επιδιορθώσανε το κάστρο, από τη σειρά αλλά και το τουρισμό στη περιοχή, απίστευτο  :thumbsup:

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1793
    Been thanked: 8 times

Ωραία, γουστάρω τέτοιες καλογυρισμένες και με ιστορικό υπόβαθρο σειρές. Στάμπαρα κι άλλη μια για τη Βικτωριανή εποχή. Μόλις αποκάμω με την εξεταστική θα πάρω φασολάκια και θα τα καθαρίζω όσο βλέπω

Σε τέτοια εποχή είναι και το  The Bleak House, ωραία ήταν δεν έχω παράπονο. Οκ το downton απλά από τις ωραιότερες που έχουν γίνει. Αλήθεια ρίξανε χρήμα και επιδιορθώσανε το κάστρο, από τη σειρά αλλά και το τουρισμό στη περιοχή, απίστευτο [emoji106]

Κοίτα, το τελευταίο δεν ισχύει τόσο πολύ. Φτιάξανε μόνο όσες αίθουσες ήταν απαραίτητες. Οι τωρινοί ένοικοι μένουν σε cottage δίπλα δίπλα στο κάστρο αντί για μέσα αυτό και το 1/3 των δωματίων είναι εντελώς κατεστραμμένα και χρήζουν ριζικής ανακαίνισης! Διάβασε τα ρεπορτάζ από αγγλικές εφημερίδες όπου παίρνουν συνέντευξη την οικογένεια. Όταν εννοούμε έκπτωτους αυτούς θα έχεις στο μυαλό σου έπειτα. Ενδιαφέρον ιστορικό στοιχείο, είναι ότι πρόγονος και πρώην ιδιοκτήτης του κάστρου συμμετείχε στην ανασκαφή του τάφους του Τουταγχαμών και ψόφησε. Από εκεί βγήκε ο θρύλος με την κατάρα…

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7109
    Been thanked: 79 times

Όπως έχω πει και παικότερα, μόλις έρθει η ώρα θα καταλάβω το Χλεμούτσι με όσους εθελοντές μαζέψω. θα το κάνω ξανά μάχιμο και θα ιδρύσω δικό μου Βασίλειο στο Μοριά. Αυτές οι μισοδουλειές είναι για γέλια

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3140
    Been thanked: 54 times

Όπως έχω πει και παλικότερα, μόλις έρθει η ώρα θα καταλάβω το Χλεμούτσι με όσους εθελοντές μαζέψω. θα το κάνω ξανά μάχιμο και θα ιδρύσω δικό μου Βασίλειο στο Μοριά. Αυτές οι μισοδουλειές είναι για γέλια

ThePirateMount.gr με data center στο Χλεμούτσι.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1424
    Been thanked: 55 times

Ρε παιδιά,για ρίχτε γνώμες για X-Files.Προσωπικά δεν έχω μείνει ευχαριστημένος,μάλλον το αντίθετο.Μου φαίνονται κακογραμμένα,βιαστικά,γενικά πρόχειρα.Αν δεν ήταν μόλις 6 επεισόδια,μάλλον θα το παράταγα.Εν τω μεταξύ,έχω ξαναρχίσει τα original αφού είδα τα καινούρια για να θυμηθώ το feeling (πάει και καιρός).

Ξανάρχισε και το Suits.Απορώ γιατί το βλέπω ακόμα αυτό.Εδώ και 2,5-3 σεζόν τα ίδια και τα ίδια.Έχει κουράσει πολύ και σε συνδυασμό με τη ραγδαία πτώση της ποιότητας του γραψίματος περνάει σιγά σιγά στη σφαίρα της παρωδίας.Κρίμα.

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Τόσο χάλια θεωρείς το Suits? Μου άρεσε πάρα πολύ στην αρχή και ενώ στην πορεία έγινε επαναλαμβανόμενο, συνέχισα να το βλέπω για να δω που θα καταλήξει η ιστορία. Τώρα που ξαναρχίζει θα το δω με χαμηλές προσδοκίες και από ότι ξέρω θα τελειώσει φέτος, οπότε δεν θα κουράσει άλλο άμα είναι τόσο χάλια.

Υ. Σ.  Το Billions άρχισε να το βλέπει κανείς; Η 1η σκηνήε ενόχλησε αρκετά γιατί δεν περίμενα ότι θα δω “50 αποχρώσεις” αλλά στην πορεία βελτιώθηκε κάπως. Δεν ξέρω όμως άμα θα συνεχίσω να το βλέπω για πολύ ακόμα, γιατί δεν μου έχει κάνει κλικ…

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ε,άμα είναι να τελειώσει δεν το παρατάω.Και δεν είναι ότι είναι ότι χειρότερο έχω δει,αλλά έχει χάσει την αρχική του σπιρτάδα και δεν κάνει ούτε καν προσπάθεια για κάποιου είδους ανανέωση (μέχρι και οι διάλογοι είναι ίδιοι,έλεος).Για να μην αναφέρω πως τσακώνονται και πως τα ξαναβρίσκουν οι χαρακτήρες κάθε 10 δευτερόλεπτα.

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4508
    Been thanked: 316 times

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ το Suits το βλέπω ακόμα με την ίδια ευχαρίστηση. Μια μικρή κοιλίτσα κατάλαβα εγώ (κάπου στην 2η ή 3η σεζόν), κατά τα άλλα δεν βαρέθηκα σε κανένα σημείο, ίσα ίσα που νομίζω ότι η σειρά έκανε διάφορες ωραίες εκπλήξεις που ανανέωνε το ενδιαφέρον. Τουλάχιστον το δικό μου.

Επίσης, όπως έχω ξαναγράψει για το Suits, ο κυριότερος λόγος που το βλέπουμε (και ο λόγος που το συνεχίζει ο Ραζ αν και το έχει βαρεθεί) είναι ένας:
    968full-meghan-markle.jpg

• Οργανωμένος Νεολαίος

Πως με ξέρεις ρε Bathory.  :thumbsup:

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Α, εσείς είστε αυτού το στυλ… Εγώ ρέπω προς το μινιόν μελαχρινό, έχει ομορφότερο πρόσωπο και πιο ανεξάρτητη προσωπικότητα. Χαλάλι αν τις ρίχνω μισό μέτρο μποι…

Υ. Σ. On topic: Είδα το καινούργιο επεισόδιο, συνολικά μου άρεσε. Δυναμική η νέα αντίπαλος, αλλά στην ουσία της η σειρά παρέμεινε ίδια με σχεδόν ανύπαρκτη ανανέωση. Μου άρεσε ο ρυθμός της πάντα, αλλά θα ήθελα να δω μεγαλύτερες διάφορες από τις προηγούμενες σεζόν. Ίσως βέβαια και να μην είναι δυνατό κάτι τέτοιο, αλλά το Game of Thrones, Sons of Anarchy, Breaking Bad και λιγότερο Dexter και ακόμα λιγότερο Burn Notice, και όσες ακόμα σειρές είδα και μου άρεσαν μπορούν να αλλάξουν σημαντικά. Αυτό το Suits δεν το έκανε ποτέ αν και ίσως να ήταν αδύνατο…

• Οργανωμένος Νεολαίος

Στην Abigail Spencer αναφέρεσαι;Δε με χαλάει καθόλου,απλώς είναι recurring.Η Meghan είναι πάντα εκεί.

Viewing 15 posts - 1,966 through 1,980 (of 3,799 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close