Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Viewing 15 posts - 3,736 through 3,750 (of 3,807 total)
  • Author
    NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13477
    Been thanked: 580 times

Εξαρτάται από το τι παίζει η τοπική τηλεόραση σε εκάστη χώρα. Αν το τρέχει η ΕΡΤ τότε είναι πολύ πιθανό να μην το έχει το netflix.

Πχ. όταν είμαι με δεδομένα μου αναγνωρίζει το αγγλικό Netflix που έχει ανοιγμένες τις τελευταίες σαιζόν The Good Place/Brooklyn 99, όταν αλλάξω ΙΡ σε Ελλάδα τις αφαιρεί αυτομάτως. Γονίδιο ισχύει και για σειρές/ταινίες. Η Ελλάδα έχει ανθολογία των Fast and Furious, η Αγγλία όχι. Για αυτό είχα τέτοια σκέψη αρχικά. Δεν ξέρω τι παίζει με υπότιτλους.

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8210
    Been thanked: 1158 times

Τίμιο καινούργιο επεισόδιο Knightfall, τίμια και η παρουσία του Mark Hammil ως Initiate Master Talus. Έχει πλάκα να τον βλέπεις στο ρόλο του εκπαιδευτή ιππότη αλλά όχι Jedi.

Επίσης ελέω του δωρεάν μήνα Netflix φιλοτιμήθηκα να ξεκινήσω το Archer και μετανιώνω που δεν το έκανα πολύυυ νωρίτερα.

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Archer μέχρι την πέμπτη σαιζόν είναι θρησκεία. Μετά ξεκινά σταδιακά πτωτική πορεία με ναδίρ την όγδοη και την ένατη, οι οποίες βλέπονται μόνο για τις μεγάλες δόξες του παρελθόντος. Στη δέκατη θα τελειώσει, οπότε ελπίζουμε σε μια τίμια επιστροφή στις ρίζες.

2 users thanked author for this post.
    BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4511
    Been thanked: 318 times

Ακόμα θυμάμαι σαν τώρα δα να βλέπω το Mole Hunt πριν δέκα χρόνια και να με σημαδεύει.

Θρησκεία δεν λες τίποτα.

1 user thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1425
    Been thanked: 55 times

Κορυφή το επεισόδιο με το blimp για μένα (Jesus, Lana, the Helium!!!), αλλά τα επεισόδια που θα μου μείνουν αξέχαστα είναι πραγματικά αμέτρητα. Το ψήνω για binge rewatch για τη φάση και μόνο. Δυστυχώς το παράκαναν λίγο όντως με τις τελευταίες σεζόν.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6658
    Been thanked: 417 times

In Ed Βrubaker (criminal, fade out, fatale) we trust

Ακου πτωμα να μαθαινεις

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3614
    Been thanked: 86 times

Καλά, τι σύμπτωση είναι αυτή;
    Χθες έκανα browse το site της FAT WRECK μπας και βγάλουν τα RKL σε επανακυκλοφορία, και είδα αυτό:

https://fatwreck.com/collections/new-releases/products/too-old-to-die-young

• Υπουργός Ανάπτυξης

Ενδιαφέρον θεματάκι εν όψει της μεθαυριανής πρεμιέρας Game of Thrones season 8.

ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6902801/War-crimes-identified-Game-Thrones.html

Στις πρώτες θέσεις, Ramsay Bolton και Daenerys Targaryen. Στις τελευταίες, δικαιωματικά ο αληθινός βασιλιάς Stannis.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Βλέπω τι μου λέγατε για το Archer πάντως, είμαι στην αρχή της 7ης σεζόν και πραγματικά η προοδευτική πτώση της ποιότητας ανάμεσα στην 4η και την 6η σεζόν είναι χαώδης. Εκτός του ότι χάνεται το focus της σειράς ως προς τα κατασκοπευτικά δρώμενα, και οι ίδιοι οι χαρακτήρες γίνονται προοδευτικά όλο και πιο ενοχλητικοί και obnoxious που λέμε και στο χωριό μου, προσπαθούν με το ζόρι να εκμαιεύσουν το γέλιο αλλά απλά σπάνε μπάλες σε ακραίο βαθμό. Μέχρι και η 5η σεζόν με το Archer Vice επιεικώς μετριότατη (σώζεται κάπως από τα καλούτσικα τελευταία επεισόδια) αλλά από εκεί και πέρα το χάος πραγματικά, ανάθεμα κι αν έχω γελάσει καθόλου σε όλη τη διάρκεια της 6ης σεζόν.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ρε το Archer Vice ήταν το αγαπημένο μου. Ατελείωτες αναφορές στην ‘χρυσή’ 80’ς περίοδο του μέγιστου Μπαρτ Ρέινολντς, αδύνατη κοκαρισμένη Πάμ (ΕΡΩΤΑΣ) και κάντρι αηδονάκι Σαρλίν. Ποιότητα και μόνο. Η έκτη και κάτω, κατρακυλάνε διαρκώς.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Με εκνεύρισε στην 5η τα μάλα το πόσο εκνευριστικοί έγιναν οι μέχρι πρότινος “χαριτωμένα τρελιάρηδες” χαρακτήρες. Δηλαδή, τα περισσότερα επεισόδια που θυμάμαι έχουν την εξής ροή:

1. Χ-Ψ-Ω κεντρική σεναριακή ιδέα.

2. Οι χαρακτήρες ξεκινούν για την διεκπεραίωση της ιδέας.

3. Ω Η ΠΑΜ ΤΑ ΣΚΑΤΩΣΕ ΟΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΟΚΑ, ΤΙ ΑΣΤΕΙΟ

ή
    ΑΧ Ο ΑΡΤΣΕΡ ΕΙΝΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΣΚΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΙΝΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ, ΕΛ-ΟΟΥ-ΕΛ
    ή
    ΑΜΑΝ Η ΤΡΕΛΗ Η ΣΑΡΛΗΝ ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ Χ-Ψ-Ω PLOT-CRITICAL ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΜΠΛΕΞΑΝ, ΜΑ ΠΟΣΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ
    ή
    ΧΑΧΑ Ο ΡΕΗ ΠΑΡΑΒΙΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΝΑΠΗΡΟ, BEST SERIES EVER

Στην αρχή το έβρισκα χαριτωμένο το παραπάνω, μετά το ανεχόμουν στωικά, αλλά από την 5 και μετά απλώς ξεπέρασε τα όρια της ανοχής μου το πόσο ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΙ έγιναν όλοι τους, σε σημείο που να θέλω να κάνω skip επεισόδια.

• Υπουργός Ανάπτυξης

FFS, και η 10η σεζόν θα είναι και καλά “όνειρο”?

Επισήμως σταματάω το Archer. Παράτησα την 9η σεζόν στην αρχή, και δεν έχω το παραμικρό ενδιαφέρον να δω ούτε την 10η υπό αυτό το context. Ότι νά’ναι.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Όχι ρε φίλε, το Παμάκι είναι Thing τώρα; Το ανώμαλα χονδρολαγνικό ειδύλλιο Άρτσερ/Παμ ήταν το καλύτερο πράγμα στη σειρά και το φάγανε. Τίποτε, μεδέν, νο νο μίστερ, τέριμπολ. Είχαν τάξει πως στη 10η και καλά θα ξυπνούσε ο Άρτσερ και θα ‘έδενε’ κάπως η σειρά, αλλά προφανώς η έμπνευση έχει πετάξει μακριά εδώ και καμιά πενταετία.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 290
    Been thanked: 167 times
Viewing 15 posts - 3,736 through 3,750 (of 3,807 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close