Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Viewing 15 posts - 3,766 through 3,780 (of 3,799 total)
  • Author
    BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4508
    Been thanked: 316 times

Πείτε ρε μαγγίτες σειρές σαν Community, Parks and recreation, ή Office, γιατί από τώρα αγχώνομαι τι θα κάνω όταν τελειώσω.

Αν δεν έχεις δει, Arrested Development. Άντε και 30 Rock ίσως που ανέφερε και ο Χέλιον. Μετά από αυτές γενικά, το χάος. Υπάρχουν αρκετές άλλες καλές (πχ B99, Good Place, Extras, After Life, IASIP) αλλά δεν πλησιάζουν σε ποιότητα τις παραπάνω.

2 users thanked author for this post.
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8177
    Been thanked: 1107 times

Βγήκε και το πρώτο επεισόδιο της μίνι-σειράς του ΗΒΟ για το Τσέρνομπιλ. Δείτε το, είναι φρικιαστικό όπως πρέπει.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1424
    Been thanked: 55 times

Ίσως και κανά Scrubs για comedy… Δεν είμαι τρελός φαν, αλλά οι πρώτες σεζόν λένε γενικά.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5265
    Been thanked: 432 times

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος

H δεύτερη σεζόν του ΚΟΜΠΡΑ ΚΑΙ συνεχίζει να παραδίνει σεμινάρια του πώς γίνεται ένα ΓΑΜΑΤΟ σίκουελ με σεβασμό στο ορίτζιναλ, χωρίς να είναι ούτε δευτερόλεπτο αρπαχτή και συγχρόνως να προωθεί την ιστορία και τους χαρακτήρες. ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ λέμε. Δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης με την πρώτη ή ποια είναι καλύτερη ξέρω ‘γω, και οι δύο είναι μία γαμημένη ενιαία τελειότητα που βλέπεται σερί και δεν κουράζει και δεν υπάρχει κάποιο επεισόδιο που να σου δίνει την εντύπωση ότι δεν κολλάει.

Χάιλαιτ της σειράς βέβαια το τελευταίο επεισόδιο και κυρίως η αρκετών λεπτών γαμάτη σκηνή που γίνεται ο χαμούλης, για την οποία ξεμένω από εκφράσεις για να περιγράψω πόσο ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ είναι.

ΑΓΝΟ 15ΛΕΠΤΟ ΒΡΩΜΟΞΥΛΟ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΠΛΑΝΟ ΕΚΑΝΕ. ΡΙΣΠΕΚΤ

Το τέλος, σε συνδυασμό με το ότι Macchio και Shue έχουν ήδη αποκαλύψει ότι της έχει γίνει πρόταση για επιστροφή, και η ίδια έχει πει ότι αφού είδε πόσο ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΤΕΛΕΙΑ είναι η σειρά, σκέφτεται πολύ σοβαρά για επιστροφή της Ali with an I, (ποιος άλλος χειροκροτούσε btw στο Tory with an Y; ) μας αφήνει σε αναμμένα κάρβουνα για τη συνέχεια.

Εύγε στους πάντες που έχουν βάλει το λιθαράκι τους να μας προσφέρουν τούτο το έπος.

• This reply was modified 1 month ago by Bathory Bathory.
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8177
    Been thanked: 1107 times

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8472
    Been thanked: 575 times

ποιος άλλος χειροκροτούσε btw στο Tory with an Y; )

Που το είπε αυτό ρε συ;

Συμφωνώ απόλυτα, ίσως την έβαζα μίσο κλικ πάνω από την πρώτη, δεν ξέρω, δύσκολο να τις ξεχωρίσω. Το αποκορύφωμα ήταν όντως αυτό που έχεις στο spoiler. Κρίμα πάντως για όσους έτρεξαν από το hype να βουτήξουν στο merchandise αφού το Κομπρα Κάιέγινε Κόμπρα Κλάιν χουρχουρ, σαν τους og Queensryche και εκείνους του Tate.. Στον 3ο κύκλο φαίνεται που θα κινηθεί η υπόθεση…

επιστροφή της τύπισσας από το πρώτο

προσπάθεια του Τσόνι να ξαναπάρει τη σχολή, λογικά με τη βοήθεια του Ντάνιελσον (sic)

Υπάρχει βέβαια και αυτό με το Μιγκελ, δεν ξέρω πως θα το χειριστούν και κυρίως πως θα επηρεαστούν οι σχέσεις μεταξύ των υπολοίπων χαρακτήρων

ΥΓ. Ανατριχίλα η σκηνή με τον Tommy στο δάσος, που έπαιζε το The Show Must Go On.

πείτε το ειρωνεία, easter egg ή δεν ξέρω γω τι άλλο, αλλά…

Wind and stone, I search my heart and find...

1 user thanked author for this post.
    BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος

ποιος άλλος χειροκροτούσε btw στο Tory with an Y; )

Υπάρχει βέβαια και αυτό με το Μιγκελ, δεν ξέρω πως θα το χειριστούν και κυρίως πως θα επηρεαστούν οι σχέσεις μεταξύ των υπολοίπων χαρακτήρων

To λέει στην πρώτη σκηνή που εισάγεται ο χαρακτήρας, που ζητάει ο Μιγκέλ το όνομά της.

Επίσης, υποθέσεις που μου άρεσαν για την 3η, με σπόιλερς προφανώς:

Στο προφίλ της στο φέιζμπουκ αναφέρει η Άλι ότι είναι νευροχειρουργός η κάτι τέτοιο, και ο Τζόνυ αναφέρει στην πρώτη σεζόν ότι αυτός που παντρεύτηκε είναι μεγάλος γιατρός. Λογικά θα παίξει επιστροφή μαζί με σώσιμο Μιγκέλ από Άλι. Επίσης θα μου άρεσε η Τόρυ να είναι κόρη της.

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 895
    Been thanked: 158 times

Τέλος η δεύτερη σαιζόν του “The Orville”. Μέχρι το επεισόδιο 8, ήταν meee!!!! ,  αλλά μετά απογειώθηκε, ακόμα και στα VFX light επεισόδια!! Ειδικά το το two parter “Indentity”, μακράν το καλύτερο που έχει δείξει η σειρά.

Πολύ καλή και η νέα μεταφορά του Ονόματος του Ρόδου (Il Nome Della Rosa). Αρκετά πιο πιστή στο βιβλίο (όσο μπορεί να μεταφερθεί ένα τέτοιο βιβλίο στην μικρή οθόνη), αν και είχε αρκετές προσθήκες, που εξηγούσαν ορισμένα πράγματα, για το ιστορικό πλαίσιο της εποχής!!

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8472
    Been thanked: 575 times

Λίγο μαλακία πάντως το πως ο Kreese παίρνει το dojo από τον Lawrence, δηλ. πόσο αφελής μπορεί να είσαι “λολ, το νοίκιασα επειδή δώσαμε τα χέρια”. Παρόλα αυτά, θα μπορούσε να του πει, ξέρεις τι φιλαράκο, δικό σου, αφού μου σκάσεις πρώτα λογαριασμούς ηλεκτρικού, νερού κτλ. καθώς και ό,τι έβαλα για εξοπλισμό. Εντάξει δεν είναι επιπέδου GoT αλλά θα μπορούσαν να το είχαν προσέξει..

Γούσταρα πάντως που συνεχίζει να μοιράζει πόνο στις μειονότητες-από-επιλογή aka ξεχωριστές χιονονιφάδες.

-“Gender what? Is this a joke?” Μπαχαχαχα

Wind and stone, I search my heart and find...

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος

-“Gender what? Is this a joke?” Μπαχαχαχα

Εκεί έλιωσα και εγώ. Όπως και σε κάτι “not vegan crap” που πέταξε σε φάσεις.

Για το πρώτο νταξ, δίκιο έχεις, υπερβολή της σειράς στο χαρακτήρα του Τζόνυ είναι, όπως πχ δεν ξέρει να χρησιμοποιήσει ένα σμαρτφον ξέρω ‘γω.

ErevoSErevoS
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 849
    Been thanked: 27 times

Έχοντας δει τα πρώτα 2 επεισόδια του Chernobyl, ένα θα πω:

ΔΕΙΤΕ ΤΟ.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 288
    Been thanked: 163 times

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5265
    Been thanked: 432 times

Αυτό το έχουμε αναφέρει;

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
Viewing 15 posts - 3,766 through 3,780 (of 3,799 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close