Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Viewing 15 posts - 1,246 through 1,260 (of 3,853 total)
  • Author
    RoronoaRoronoa
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 485
    Been thanked: 0 times
    lelos kounelos wrote:
    πως το βλεπετε το arrow; σας αρεσουν και οι διαφημισεις για τα τυρια;
    ειπα να του δωσω μια ευκαιρια, και εκλαψα για το ολοκαυτωμα του χαμενου χρονου.
    ειναι χειροτερο και απο csi. ειναι χειροτερο και απο την ομαδα κρικετ του χαρλεμ.

Οι πρωτες 2 σεζον ειναι πολυ καλες πιστευω, στην τριτη (λιγο μετα την αρχη) εγινε πανηγύρι.. Ειναι πραγματικα κριμα, ακομα και το flash απο αδιαφορο καταφερε να γινει καλυτερο απο το arrow. Ισως αν σκοτώσουν καποιες συγκεκριμενες που μου ερχονται στο μυαλο να ξαναγινει καλη σειρα (τρομερο τρολλαρισμα στο τελευταιο btw, μου ηρθε να σηκωθω απο την καρεκλα και να βρισω).

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Είδα χθες τη πρώτη σεζόν του Vikings και ξεκίνησα καπάκια τη δεύτερη. Αν πω ότι μου αρέσει περισσότερο από το Game of Thrones θα πέσει φωτιά να με κάψει;

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13520
    Been thanked: 631 times

Μόνο αν πεις ότι είναι λόγω της Lagertha.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Ασε έφαγα μεγάλη ξενέρα που δε τη ξαναπήρε σε επιδρομή μαζί του. Πολύ τη γούσταρα με το σπαθί και την ασπίδα, σε βαθμό φετιχισμού 😆 😆

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7126
    Been thanked: 90 times

Δική μου η Lagertha :starwars:

Εγώ πάντως είμαι ακόμη ξενερωμένος που οι πανοπλίες και τα όπλα είναι από το Tardis και δεν βλέπουμε κανονικούς Vikings τίγκα στο maile

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2686
    Been thanked: 273 times

Τουλάχιστον είχαν πανοπλία.

σκέψου κάπου αλλού που παρουσίασαν Σπαρτιάτες να πολεμάνε με τα σώβρακα.

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Στη σειρά αυτή οι vikings θεωρούνται unarmored απέναντι στα long swords και τα βέλη που υποτίθεται ότι είχαν οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι.

Κάπου το 5ο αιώνα οι Σπαρτιάτες σταμάτησαν να χρησιμοποιούν θώρακα όπως και το περίφημο Κορινθιακό κράνος και υιοθέτησαν τον πίλο ο οποίος έμοιαζε με μεταλλικό σκούφο ώστε να είναι πιο ευκίνητοι και να έχουν καλύτερξ ακοή και όραση.

EDIT: Και την εποχή που χρησιμοποιούσαν τον κωδωνόσχημο θώρακα πάντως τα τσουτσούνια πιθανόν να κρέμαγαν ανέμελα αν ήταν κοντός ο εσωτερικός χιτώνας. Α και στα πόδια επίσης κάπου στο τέλος του 5ου αιώνα σταμάτησαν τις περικνημίδες για να είναι πιο ετοιμοπόλεμοι, παρόλο που μέχρι τότε όλο και τις αύξανα σε μέγεθος

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 646
    Been thanked: 2 times

Απο την πλευρα των μαχων, το vikings ειναι πολυ ανωτερο του game of thrones, δεν συγκρινονται.

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Μα το GoT είναι sex, politics & no dragons :P
    Βέβαια στο τρίπτυχο αυτό το Rome ήταν πολύ καλύτερο, απλά περιμένουμε ότι σιγά σιγά θα κορυφώσει ο 5ος κύκλος όπως κάνουν συνήθως.
    Επίσης, αν τα τινάξει ο Μάρτιν να δείτε που οι άλλοι δεν θα μπορύν να γράψουν ένα σενάριο της προκοπής

• Οργανωμένος Νεολαίος

Το θεμα ειναι οτι εχει και μαχες, απλα η μεταφορα τους ειναι αθλια, αδικειται η ιστορια του Μαρτιν απο τη σειρα, η οποια δινει screen time σε χαρακτηρες εκτος βιβλιων απλα για να δειξουν boobies, αντι να κατσουν να γυρισουν καμια μαχη.
    Ηδη στον πεμπτο κυκλο, καποιες ευκαιριες για μαχες χαθηκαν οπως εχουν φερει το σεναριο, καποιες αλλες γυριστηκαν χαλια (Μπριεν) και γενικα ο κυκλος ξεκινησε οπως οι αλλοι, δινοντας την εντυπωση τουλαχιστον σε μενα οτι θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερος.
    Τελειωσε τα βιβλια chronomancy και θα με θυμηθεις (ελπιζω).
    Καλα, αμα το παρατησει τελειως ο Μαρτιν, παει η σειρα.

Εδιτ: Με το που γραφω το κειμενο, πεφτει το ματι μου εδω: http://9gag.com/gag/aZxVPZp. Ποσο ταιριαστο πραγματικα!

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Έχω την εντύπωση ότι ο Μάρτιν επίτηδες αλλάζει τόσο το σενάριο για να αυξήσει τα έσοδα του. Κυρίως να αναγκάσει κόσμο να πάρει τα βιβλία του

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Chronomancy wrote:
    ο Μάρτιν επίτηδες αλλάζει το σενάριο
    Οπως σου ειχα γραψει και στο pm, “Βεβαια Μαρτιν ειναι αυτος, ο τυπος διαβαζει fan fiction, και αλλαζει την ιστορια του αναλογα με το τι πιστευει ο κοσμος οτι θα γινει, ωστε να ξαφνιαζει τους παντες.”
    Αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι βλεπει καποιος τη σειρα με τη λογικη ‘ελα, το επομενο επεισοδιο θα ειναι γαματο, στον επομενο κυκλο θα δουμε τους αλλους (τους περιμενουμε απο ξερω γω το δευτερο κυκλο που τους πρωτοεδειξε ακομα ερχονται) στον επομενο κυκλο θα δουμε δρακους, θα θα θα.
    Απλα θα την ηθελα καλυτερη τη σειρα, πιο ‘γεματη’.
    lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6853
    Been thanked: 372 times

καλα να παθετε, αφου θελετε αμερικανιες. σημερα μια φιλη μου μου προτεινε το black books. η σειρα ειναι ολα τα καρβουνα.
    αγγλικο καρβουνο, το καυσιμο του τιτανικου. μιλαμε για δυνατο πραμα.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4544
    Been thanked: 372 times

Eγώ μέχρι και RP στο Pillars την έκανα την Λαγκέρθα, μόνο δικιά μου είναι.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13520
    Been thanked: 631 times

Τώρα ανακάλυψες το Black Books? Μετά πιάσε και το Father Ted.

Viewing 15 posts - 1,246 through 1,260 (of 3,853 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close