Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό – Part II

Viewing 14 posts - 151 through 164 (of 164 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2834
    Been thanked: 161 times

Spyro regnited trilogy τελειωσα το πρωτο και τωρα παιζω το 2. Τους καιω και τους σφαζω  ολους!

MY MONSTER PC

CPU: RYZEN 7 1700
    RAM: 16 GB DDR4 3200MHZCL15 GS KILL RIP JAWS
    GPU: GTX 970 G1 GAMING
    MONITOR: DELLP2416D 24'' 2560X1440 60 HZ IPS
    MOTHERBOARD: ASUS PRIME X370 PRO
    HDD1: WD BLACK 4 TB
    HDD2: 1 TB
    PSU: CORSAIR 750M 750 WATT

1 user thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3539
    Been thanked: 278 times

Ολοκλήρωσα τα Distraint 1 & 2. Πολύ όμορφα ως εμπειρίες και μου άρεσε πολύ ο τρόπος που υλοποιήθηκε η συνέχεια (το 2 δλδ). Τα puzzles ωραία και χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία (του 1 ήταν πιο «δύσκολα»). Ο ήχος ταιριαστός και σε έβαζε στο κλίμα της ιστορίας (πάντα με ακουστικά).

Αν έχετε να προτείνετε κάτι παρόμοιο, θα χαρώ να το τσεκάρω.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

4 users thanked author for this post.
    Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8614
    Been thanked: 687 times

Αν έχετε να προτείνετε κάτι παρόμοιο, θα χαρώ να το τσεκάρω.

Downfall, Cat Lady, Lorelai, Fran Bow, Detention.

Wind and stone, I search my heart and find...

4 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Σημερα βγηκε το Devil Hunt το πρωτο παιχνιδι της πολωνικης Layopi Games. Την εταιρια εχει ιδρυσει ενας συγγραφεας για να φτιαχνει παιχνιδια βασισμενα στα βιβλια του. Πολεμαμε δαιμονες και εχει πολυ αιμα! Τα γραφικα του ομως ειναι χαλια σε Epic 1440p αν και δικαιλογοειται καθως ειναι μικρη εταιρια και ειναι το πρωτο τους παιχνιδι.

MY MONSTER PC

heLLboyheLLboy
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 232
    Been thanked: 1 time

Γενικα τα τελευταια χρονια παιζω μονο το καλυτερο παιχνιδι της δεκαετιας(ναι-ναι). Darkest Dungeon φαλεσκου!!

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 23
    Been thanked: 21 times

Lara Croft and the Temple of Osiris.

Με βάση τα αντικείμενα του Osiris που έχω, και αυτά που υπολείπονται, φαίνεται ότι είμαι περίπου στο 1/5 του παιχνιδιού. Σωστή αναλογία δράσης/γρίφων (ίσως περισσότερο και απ’ τα τελευταία Tomb Raiders που κλείνουν προς το πρώτο), και (μέχρι τώρα τουλάχιστον) έξυπνοι γρίφοι και καλές boss fights που αμφότερα θέλουν υπομονή και ψυχραιμία αλλά βγαίνουν προσφέροντας και αίσθημα ικανοποίησης στο τέλος, χωρίς να κάνεις το πληκτρολόγιο πιάνο ή να εύχεσαι να είχες και τρίτο χέρι! Μέχρι τώρα τουλάχιστον…

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2706
    Been thanked: 293 times

Μόλις τέλειωσα το Shadowrun Hong Kong. Δεν ήταν καθόλου άσχημο σαν παιχνίδι, αλλά δε με γέμισε όπως ο προκάτοχός του το Dragonfall. Καταρχάς είχε υπερβολικό text, κάτι που δεν είναι απαραίτητα κακό, αρκεί να είναι σε σωστή αναλογία με τη δράση. Στο Hong Kong κάπου με κούρασε το πολύ διάβασμα ανάμεσα στις αποστολές σε συνδυασμό με το γεγονός ότι πρέπει να περάσεις και από κάθε npc για να μάθεις νέα του, τα οποία συνήθως συνεπάγονται με ακόμα περισσότερο διάβασμα. Το Dragonfall κατάφερνε πολύ καλύτερα σε αυτόν τον τομέα. Επίσης, δεν μπορώ να πω ότι με κάλυψε πλήρως το τέλος που έκανα, μιας και άφηνε αναπάντητα ερωτήματα.

Ποιος διάολο είναι ο benefactor που έκανε την αστυνομία να με αφήσει στην ησυχία μου. Shadowrun παίζω που να πάρει, δεν είναι ότι αφήνει cliffhanger για το επόμενο παιχνίδι. Χλιαρό τέλος. Ειδικά ύστερα από το Dragonfall που τελειώνει με τη συνάντηση μέσα στο τρένο. ΑΥΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ!!

Για να μην αναφέρω το γεγονός ότι ένιωθα ότι προς το τέλος άρχισαν να τρέχουν τα πράματα, σαν να είχαν μείνει πίσω στις ημερομηνίες. Ενώ σε όλα το παιχνίδι όλα ήταν μια χαρά, στο τέλος άρχισε να κρασάρει σε Load Games. Έκανε και την εμφάνισή του ένα bug που ενώ έχεις το charisma δεν σε άφηνε να περάσεις diplomacy check, κάνοντας τα πράγματα πιο δύσκολα σε μια αποστολή. Και όταν έχεις decker Που ανεβάζεις και diplamacy μόνο και μόνο για να περνάς τέτοιου είδους ckeck, αυτά τα λίγα θες να τα περνάς για να πεις ότι οι πόντοι που χάλασες έπιασαν τόπο.

Τελειώνοντας το παιχνίδι, νιώθω ότι το έκανα speedrun, μιας και δε νομίζω ότι εξάντλησα κάθε διάλογο με άτομα εκτός του crew μου, γιατί το text εξάντλησε εμένα. Αν λοιπόν πρέπει να κατατάξω τα παιχνίδια, πάνε 2>3>1 .

3 users thanked author for this post.
    mits@kos[email protected]
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1249
    Been thanked: 122 times

Σήμερα ξεκινάει το roller coaster αναμνήσεων στο The Legend Of Zelda: Link’s Awakening 2019 Remake. I’m a happy man!

"Zelda looked at the chimney sweep... Her father, the vicar, wouldn't be home for hours."

3 users thanked author for this post.
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8463
    Been thanked: 1443 times

Ξαναέπιασα το Fallout 76 because of super-secret project reasons, και πάνω που δέχομαι το ένα μετά το άλλο τα απανωτά χτυπήματα της μοίρας, ανοίγω το in-game Store και βλέπω αυτό το εξαιρετικό δείγμα στοχευμένης διαφήμισης:

Δεν σας σκιάζομαι, άτιμοι κανάγιες. Κάντε ότι χειρότερο μπορείτε.

Attachments:
    5 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Tερματισα το devil hunt και συνεχιζω το spyro the dragon 2 .

MY MONSTER PC

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2531
    Been thanked: 180 times

Σήμερα ξεκινάει το roller coaster αναμνήσεων στο The Legend Of Zelda: Link’s Awakening 2019 Remake. I’m a happy man!

όποτε μπορείς πες και εντυπώσεις από το remake 🙂

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

mits@kos[email protected]
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1249
    Been thanked: 122 times

Το διαμάντι που περιμέναμε αδερφέ. Ανόθευτο, αγέραστο, αξεπέραστο. Εμπειρία ζωής, από τις λίγες που κρατάνε το παιδί μέσα μας ζωντάνο. Ή που το ξυπνάνε από το λήθαργο.

"Zelda looked at the chimney sweep... Her father, the vicar, wouldn't be home for hours."

2 users thanked author for this post.
    chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1212
    Been thanked: 125 times

έχει σειρά το links awakening στο switch αλλά πρώτα πρέπει να τελειώσω το fire emblem. Αν και είναι ένα κλασικό setting rpg Ιαπωνικής σχολής δεν το περίμενα τόσο καλό. Δλδ οι μάχες του αλλά και το story του είναι φοβερά. Ιδίως μου αρέσει αυτό που όποια πλευρά και να διαλέξεις ξέρεις ότι είναι το ίδιο παρανοική με τους υπόλοιπους, δεν υπάρχει καλό η κακό.

Τώρα στο pc συνεχίζω να τρώω ξύλο στο soulcaliber, να σπάω αμάξια στο dirt 2 ενώ έχω προχωρήσει αρκετά το Mutant Year Zero. Αν και σαδιστικά δύσκολο στην αρχή μετά αν αναπτύξεις τους χαρακτήρες σου γίνετε αρκετά ποιο εύκολο.

Εχω ξεκινήσει και το the council που δείχνει φοβερός τίτλος με αρκετά πρωτότυπες ιδέες.

Παράλληλα παίζω tomb raider, gear 5 και Kingdom Come. Θα μου πεις πότε προλαβαίνω? Απλά δεν προλαβαίνω 😛

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2531
    Been thanked: 180 times

Ωραία όταν μπορέσω θα το πάρω. Για την ώρα περνάω και εγω τον χρόνο μου συνεχίζοντας το fire emblem και το Dishonored.
    Check2fire αν μπορείς να βρεις να παίξεις και άλλα fire emblem games να το κάνεις. Πολύ καλή σειρά που για καιρό δεν είχε την ανταπόκριση που της άξιζε.

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

• This reply was modified 1 week, 5 days ago by Avatar Mogrey665.
Viewing 14 posts - 151 through 164 (of 164 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close