Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 1,891 through 1,905 (of 6,159 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2030
    Been thanked: 24 times

ξεκινησα xenonauts με μοντς και στο ενδιαμεσο παιζω galactic civilization 2 (τι παιχνιδαρα!),και λεω να ξαναπιασω hearts of iron 3

J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2706
    Been thanked: 293 times

Hack n slash τέλος!!! Άνοιξα σε δύο τρεις γρίφους λύση βέβαια, αλλά δεν ήταν τελικά τόσο τραγικό όσο το περίμενα. Αν και έχει προς το τέλος κάτι τεράστια προγράμματα με άπειρες μεταβλητές, συνήθως ελάχιστα και συγκεκριμένα πράγματα πειράζεις , οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τα εντοπίσεις μέσα στο πρόγραμμα.Τώρα θέλω να βγάλω ξανά τον τελευταίο γρίφο, γιατί τον πέρασα με ύπουλο τρόπο.

Για χαλάρωση , έχω πιάσει και το torchlight, όπου ο μάγος από κάποιο επίπεδο και μετά είναι τελείως broken. Με ένα ξόρκι καθαρίζει ότι υπάρχει μπροστά του.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3462
    Been thanked: 221 times
    gaius germanicus wrote:
    ξεκινησα xenonauts με μοντς και στο ενδιαμεσο παιζω galactic civilization 2 (τι παιχνιδαρα!),και λεω να ξαναπιασω hearts of iron 3
    Ποια mods έβαλες στο Xenonauts Gaius?
    Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 943
    Been thanked: 196 times

Συνεχίζω τις πτήσεις στο Elite:Dangerous!!!!

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2030
    Been thanked: 24 times

@ADMIRAL

http://www.goldhawkinteractive.com/forums/showthread.php/11737-X1-09-X-CE-0-26HF-XENOPHOBIA-Ultimate-Compilation-Mod

κυριως γιατι συνδυαζει το economy restored μαζι με εξτρα εξωγηινους/οπλα/αεροπλανα κτλπ.

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 943
    Been thanked: 196 times

κυριως γιατι συνδυαζει το economy restored μαζι με εξτρα εξωγηινους/οπλα/αεροπλανα κτλπ.

Συμβατό με 1.09 ή με 1.15?

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8615
    Been thanked: 687 times

Τέλος το The Fall. Εξαιρετικό, αν σε gaming λεξικό υπήρχε ορισμός action-adventure θα έπρεπε να είναι το πρώτο παράδειγμα! Πολύ καλοί γρίφοι, ατμόσφαιρα και ιστορία θα ήθελα να είναι όμως μία-μιάμιση ώρα μεγαλύτερο (περίπου 5 ώρες μου πήρε).
    Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω μέχρι το φθινόπωρο του ερχόμενου χρόνου για το δεύτερο μέρος. :(

Wind and stone, I search my heart and find...

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 169
    Been thanked: 0 times

Μου εκαναν δωρο το Papers, please.

Η πεθερα πεθανε σε 3 μερες.
    Ο θειος πεθανε σε 5 μερες.
    Η γυναικα μου αντεξε μια βδομαδα. Μου λειπεις.
    Ο γιος μου τα εβγαλε περα, μειναμε οι δυο μας.
    Με εβαλαν φυλακη.
    Αντιο γιε μου.

10/10

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1516

Ξεκίνησα το Dark souls για δεύτερη φορά με Cleric λόγω της αφαίρεσης του GFWL. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής

* Τα γραφικά σε fullhd είναι πολύ ωραία παρά το εντονότατο DoF. Είναι σαν να έχει μυωπία ο χαρακτήρας μου, αλλά μόνο απο ένα σημείο και μετά.
    * Ο χειρισμός είναι ακόμα ΓΤΠ
    * Οι εχθροί είτε ειναι ξερακιανά undead ή πάνοπλοι ημίθεοι
    * Τα bosses είναι εντελώς butthurt, φαντάζομαι επειδή πάσχουν απο γιγαντισμό

Σπύρος ΜπλιάγκοςΣπύρος Μπλιάγκος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 3357
    Been thanked: 52 times
    Ser wrote:
    Μου εκαναν δωρο το Papers, please.

Η πεθερα πεθανε σε 3 μερες.
    Ο θειος πεθανε σε 5 μερες.
    Η γυναικα μου αντεξε μια βδομαδα. Μου λειπεις.
    Ο γιος μου τα εβγαλε περα, μειναμε οι δυο μας.
    Με εβαλαν φυλακη.
    Αντιο γιε μου.

10/10

Από τα καλύτερα indie που έχω παίξει πέρσι. Glory to Arztoska.

"And I'm trying to hold on to my past
    It's been so long I don't think I'm gonna last"

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 439

Tελειωσα το wolf among us και σε γενικες γραμμες μου αρεσε, αν και εχω καποια παραπονα. Ιδιαιτεροι χαρακτηρες με υποβαθρο που ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες, το μοναδικο setting των fables ( ηδη παρηγγειλα τον πρωτο τομο απο amazon ) και ο γραφικος τομεας αρκουν για μενα. Προσθεστε το voice acting στα standard που επιασαν με το walking dead και soundtrack που χωρις να ειναι κατι το φοβερο ταιριαζει απολυτα με την ατμοσφαιρα. Τωρα στα αρνητικα, το κυριοτερο ολων ειναι η φυση του παιχνιδιου. Στο walking dead η παντελης απουσια του gameplay ηταν υποφερτη , εδω ομως εχουμε να κανουμε με μια ιστορια μυστηριου και σε τετοια παιχνιδια ( νομιζω ) ο παικτης πρεπει να πονοκεφαλιαζει και λιγο προσπαθωντας να βρει στοιχεια ετσι ωστε να προχωρησει η πλοκη και προσπαθωντας να αποκωποιησει το μυστηριο για να προσανατολιστει. Εδω ( περισσοτερο οσον αφορα το πρωτο ) δεν συμβαινει κατι τετοιο, γιατι ξερεις οτι ειτε κανεις ειτε δεν κανεις ή βρεις κατι το παιχνιδι θα σε παει εκει που θελει και εδω χανεται η γλυκα. Να πω, ακομα, οτι αν και ομορφα σκηνοθετημενες με κουρασαν οι σκηνες που επεφτε ξυλο. Και πολλες ηταν και απλως απαιτουσαν να πατησεις συγκεκριμενα κουμπια. Σε καποιους διαλογους, επισης, ο περιορισμενος χρονος πραγματικα δεν χρειαζοταν και απλως δυσκολευε την κατασταση. Τελος, ξαναπαιζοντας τα 2 τελευταια επεισοδια καταλαβα ( καλα και πιο νωρις και με την πρωτη φαινεται σε ορισμενα σημεια ) οτι τις περισσοτερες φορες η ελευθερια επιλογης ειναι μια ψευδαισθηση και στο walking dead υπηρχε αυτο, αλλα σε μικροτερο βαθμο. Anyway, η πολλη η γκρινια δεν αξιζει για τετοια παιχνιδια. Η ιστορια περιπλεκετε πολυ ομορφα ( βεβαια σε ενα σημειο που γινονται διαφορες αποκαλυψεις μοιαζει λιγο κοινοτυπη, αλλα στο τελος παραμενει ξεχωριστη ) με δυσκολες επιλογες και πιστευω οτι ειναι στο ιδιο επιπεδο με walking dead, για διαφορετικους λογους.

To τελος απλα σπερνει και οσοι ξερουν ξερουν, τους υπολοιπους δεν θελω καν να τους υποψιασω. Υπαρχει πιθανοτητα να βγει 2η σεζον ή η ιστορια προχωραει μεσω των comic ( νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι το παιχνιδι ειναι prequel );

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4558
    Been thanked: 383 times

Eτοιμάζεται η 2η σεζόν.

tyrion395tyrion395
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1361
    Been thanked: 115 times

Prequel είναι, αλλά το τοποθέτησαν αρκετά χρόνια πριν τα γεγονότα του πρώτου τεύχους για να είναι καλυμμένοι..

Πάντως αν έψαχνες σπαζοκεφαλιές στις animated visual novels της tt, μάλλον πήρες λάθος πληροφορίες :)

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1301
    Been thanked: 63 times

τελειωσα το last light κ το καταευχαριστηθηκα…
    ξεκινησα την επομενη το rage k ξενερωσα poly ασχημα κ αν σημερα/αυριο δεν γινει κατι συναρπαστικο το βλεπω για τον καδο…
    εναλλακτικα θα ξεκινησω το blood dragon – 80s rule :mosh:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2401

Πολύ ενδιαφέρον το Styx….
    Μα πολύ όμως!

Viewing 15 posts - 1,891 through 1,905 (of 6,159 total)

This topic is temporarily locked.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close