Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 2,011 through 2,025 (of 6,159 total)
  • Author
    JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7037
    Been thanked: 169 times

Το είχα δοκιμάσει αλλά έκανε conflict με άλλα παρόμοια mods. Υπάρχει ένα unofficial κάτι, που το δυσκολεύει ακόμα περισσότερο. Αν θυμηθώ το όνομά του, θα το γράψω.

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 77 times

Έχω ψιλολιώσει το NBA 2K15. Το έχει κανείς άλλος να παίξουμε κανά ματσάκι; :P

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1691
    Been thanked: 73 times

Τελείωσα το Transistor, απλά ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ από κάθε πλευρά :worship:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 169
    Been thanked: 0 times

Και εκει που συναντω τον Ινκουιζιτορ στο Risen, μετα απο 16 ωρες παιχνιδιου, μου πεταει εικονα “Chapter 2”.
    Καθομαι και κοιταω την οθονη σαν βλακας. Μετα απο συντομη αναζητηση στο νετ βλεπω πως το παιχνιδι εχει 4 chapters.
    Αμφιβαλλω πως καθε κεφαλαιο θελει 15 ωρες αλλα το 30ωρο το εχω δεδομενο πλεον. Φοβερο παιχνιδι.

Με βλεπω να ξεκιναω και το Hitman Absolution ετσι για αλλαγη ομως, κατι πιο χαλαρο και γρηγορο.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1446
    Been thanked: 90 times

Επισκέπτομαι ξανά μετά από πολλά χρόνια τα παγωμένα τοπία του Icewind Dale.Σα να μην πέρασε μια μέρα.Πραγματικά άρτιο.

elricelric
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 853
    Been thanked: 96 times
    Ser wrote:
    Και εκει που συναντω τον Ινκουιζιτορ στο Risen, μετα απο 16 ωρες παιχνιδιου, μου πεταει εικονα “Chapter 2”.

Τι διάλεξες να γίνεις bandit, mage ή warrior of the order;

Πρόσεξε γιατί αν έκανες λάθος επιλογή θα σου στείλω τον Άριοχ :trollface:

• Οργανωμένος Νεολαίος

Bandit. Αλητεια 420 και ετσι δικε μου.

theonirvanatheonirvana
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1167

μιας και τελειωσε η συνδρομη στο WoW και δεν θα την ανανεωσω αμεσα,καθαριζω λιγο το backlog μου.Outlast και Eurot ruck Simulator 2 ειναι τα πρωτα στη λιστα :thumbsup:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 694

Τσέπωσα το Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards: Reloaded και θα το τσεκάρω σύντομα, όταν τελειώσω με τις εξετάσεις δηλαδή, αφού είμαι μέγας θαυμαστής των παιχνιδιών τού Larry. xD

• Οργανωμένος Νεολαίος

Και εκει που λες πως εχεις μαθει τον χαρτη απεξω και ανακατωτα, πως τερμα πια η εξερευνηση, πως εφτασε η ωρα για να σοβαρευτεις με τις αποστολες, βρισκεις ενα μικρο δρομακι, κρυμμενο πισω απο κατι θαμνους και καταληγεις εδω…

iZKGATzM74QhJ.png

Α ρε Πιρανχα Μπαϊτς.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7037
    Been thanked: 169 times

Είναι τόσο spoiler, που η φωτό δεν μου ανοίγει. 😆

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 793

Τέλος το δεύτερο κεφάλαιο του The Witcher 2 και μπήκε στα αγαπημένα μου παιχνίδια με την αφηγηματική του δομή, ρυθμό, και πραγματικές, όχι εύκολες, επιλογές.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5285
    Been thanked: 477 times

Τέλος το Murdered: Soul Suspect. Θα το χαρακτήριζα μέτριο παιχνίδι. Δεν είχε κάτι αξιοσημείωτο ή συγκλονιστικό πέρα από τις 2 πρώτες σκηνές. Δεν με κέρδισε ποτέ η ατμόσφαιρά του. Τα investigations ήταν χαρωπά τα δυο μου χέρια τα χτυπώ, αφού κι όλα λάθος να τα έβαζα κάποια στιγμή ξέμενε το σωστό. Βέβαια για να τα βάλω λάθος έπερεπε να χαζεύω όσο δεν πάει ή να κάνω κάτι άλλο ταυτόχρονα στο PC.
    Ως φάντασμα δεν εξελειχθήκαμε, φλώροι παραμείναμε. Δεν μάθαμε να πετάμε ή να αιωρούμαστε έστω, ούτε στοιχειώσαμε κανέναν :nope:

• Οργανωμένος Νεολαίος

Πριν λιγη ωρα τερματισα το Risen και εχω αναμεικτα συναισθηματα.

Τι να πρωτοσχολιασω απο τα θετικα; Τον φανταστικο, φτιαγμενο στο χερι, χαρτη; Το οτι εχει τις καλυτερες νυχτες που εχω δει ποτε σε παιχνιδι; Με τις καταιγιδες που λυσσομανουσαν και τις αστραπες να αναβουν τον ουρανο; Την A.I. των NPCs που παραμενει εξαιρετικη απο την εποχη του Gothic και που συνεχιζει να βαζει τα γυαλια σε studios με τεραστια πορτοφολια; Την δυσκολια του που δεν χαριζεται ποτε και πουθενα; Αμα ξεκινησω να αναφερω ζουμερες λεπτομερειες δεν θα τελειωσω ποτε. Ετσι για το γαμωτο θα πω για την φωλια των Orc πισω απο τον καταρακτη, για τον μαστουρη μανιταροφαγο αιχμαλωτο των Σαυρανθρωπων, για την απιστευτη αισθηση του ηλιοβασιλεματος απο την κορυφη του Μοναστηριου, με το ηφαιστειο να ξερνα φωτια πιο περα.

Αν δεν ηταν τα πολυ καλα γραφικα που αντεχουν μια χαρα ακομα, κατι θα ελειπε απο τον τιτλο. Αν και νομιζω πως οι υφες ηταν κατωτερες του Gothic3, τα δαση και τα μπουντρουμια του Risen ειναι φανταστικα. Επισης αξιζει να πω πως το παιχνιδι μπορει να τερματιστει χωρις να δειτε ποτε loading screen.

Στα αρνητικα παει φυσικα το αποτομο τελος (δεν προλαβα να χαρω την πανοπλια μου), η ψιλοαδιαφορη ιστορια που απλα υπαρχει για να εξερευνησεις τον χαρτη με τα απειρα περα δωθε, το αδιαφορο loot μετα απο μπολικη περιπετειωδη και απολαυστικη εξερευνηση και τελος το συστημα μαχης.
    Οχι δεν με δυσκολεψε το lock on, δεν με παιδεψε η δυσκολια των εχθρων. Με τρελαινει ομως που (π.χ.) ενας μπαγλαμας τζιτζιφιογκος Recruit μπορει να κανει ασταματητα block το αρχαιο Titan Hammer μου με ενα κλαδακι απο τα Jumbo και ενα βλαμμενο sea volture διασχιζει τον μισο χαρτη κανοντας dodge προς τα πισω χωρις σταματημο, ε αει και πηδηξου.

7,5/10 για ατμοσφαιρα, μηχανισμους και εξερευνηση, αξιος συνεχιστης των Gothic.

Ποσο θα με στεναχωρησει το Risen 2 αραγε;

Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

οσο δε φανταζεσαι. μεινε μακριά.

παιχνιδαρα το ριζεν 1.
    στα περισοτερα που λες εχεις δικιο, αν και βρηκα το συστημα μαχης ισως το δικαιοτερο που εχω συναντησει σε rpg. αν εισαι ξερω γω λεβελ 3 με σπαθι κι ασπιδα και συναντησεις ενα σκελετο λεβελ 10 με τα ιδια οπλα, ειναι ισως το μονο παιχνιδι που εχεις τη δυνατοτητα να τον νικησεις. ναι, πρεπει να κανεις αλανθαστα μπλοκς καθε φορα που ριχνει σπαθιά και ναι, αν σε βρει σου τρωει τη μιση ζωη ξερω γω, αλλα αν εισαι αψογος, ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ. και μετα παιρνοντας τα οπλα του, κανεις απο νωρις ζημιες..
    ρε σεις, ολοι με τους μπαντιτς πηγαμε? επαιξε κανενας με τους καλογέρους?

Viewing 15 posts - 2,011 through 2,025 (of 6,159 total)

This topic is temporarily locked.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close