Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 2,461 through 2,475 (of 5,955 total)
  • Author
    vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3688
    Been thanked: 24 times

Γιατί; Αναγκάζεσαι να το αφήσεις από άλλες υποχρεώσεις ή σε κουράζει;
    Και εγώ το άφηνα ανά διαστήματα και το συνέχιζα ( Ήμουν και φαντάρος τότε). Πρέπει να μου πήρε ένα χρόνο να το βγάλω, αλλά το έβγαλα κατά 99% όπως ήθελα (1-2 sidequest δεν μου βγήκαν όπως ήθελα ).

grotenfrodgrotenfrod
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 3327
    Been thanked: 39 times

Και εγώ πρόσφατα κατάφερα να το τελειώσω από το 2008 που το είχα ξεκινήσει. Το άφηνα κατά καιρούς καθώς μέχρι και το ACT III σε φορτώνει με τόσο Info που άπαξ και το αφήσεις για λίγο, πάει τα ξέχασες όλα. Παρ όλα αυτά, αν είσαι λίγο επίμονος. ανακαλύπτεις πως είναι ένα από τα καλύτερα crpg. Τώρα παίζω και εγώ το ΙΙ και ακόμα δεν έχω συνηθίσει τις διαφορές στο gameplay και την μερική κονσολοποίηση.

"And I'm trying to hold on to my past
    It's been so long I don't think I'm gonna last"

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3125
    Been thanked: 19 times

Συνεχίζω την κατάντια της προηγούμενης ανεκδιήγητης εβδομάδας: Μηδενικό gameplay, δουλειά, τρέξιμο σε γιατρούς και άλλες αντίστοιχες εκπληκτικές ασχολίες.

Σκέφτομαι το Σ/Κ να πιάσω κανένα ωραίο strategy (κατά προτίμηση turn based), να φτιάξω καφεδάρα σε κουβά για σφουγγάρισμα και να σαπίσω επιτέλους σαν άνθρωπος. Ίσως ήρθε η ώρα να πάρω και τα υπόλοιπα achievements στο XCOM ή να καταφέρω επιτέλους να κερδίσω στο CiV V σε Diety difficulty setting… Άλλες προτάσεις (χαμηλού budget) ευπρόσδεκτες!

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3812
    Been thanked: 53 times

Shogun 2, αν δεν το έχεις παίξει ο κουβάς για καφέ θα σου φαίνεται μικρός :deal:

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3125
    Been thanked: 19 times

Το σκέφτομαι εδώ και καιρό. Μπορώ να το πάρω και free από το Raptr! H αλήθεια είναι πως μετά το Medieval I τα υπόλοιπα Total War με κουράζουν. Το Rome το έλιωσα, δε λέω, αλλά από εκεί και ύστερα βαριέμαι να κυνηγάω τον αντίπαλο στρατό γύρω γύρω στο campaign map για να κάνω μία μάχη. Από την άλλη έχουν περάσει και αρκετά χρόνια από την τελευταία φορά που έπαιξα Total War τίτλο…

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3812
    Been thanked: 53 times

Aφού έχουν περάσει αρκετά χρόνια πιστεύω είναι η κατάλληλη ώρα και το κατάλληλο παιχνίδι να κάνεις το comeback, διαφέρει αρκετά απο το medieval, είναι απο τα ποιο ολοκληρωμένα της σειράς και τώρα πια το βρίσκεις και σε καλή τιμή με ολα dlc, αν το πάρεις και τζάμπα ακόμα καλύτερα.

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3688
    Been thanked: 24 times

Ασχολούμαι με το Deus Ex: Human Revolution αυτές τις μέρες, το πάω για Pacifist. Πέρα από το επίπεδο δυσκολίας Give me Deus Ex, έχει πιο δύσκολο;

Chronomancy
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6965
    Been thanked: 8 times

Μιας και έπεσε στο τραπέζι, με τον καφέ πως την παλεύετε? Το χειμώνα πίνω 2 λίτρα για πλάκα. Το καλοκαίρι όμως θέλω και νερό και δεν την παλεύει το πεπτικό μου σύστημα στα μισά του δεύτερου ποτηριού.
    Το καλό είναι ότι από τοτέ που έκοψα το τσιγάρο δεν έκανα επίσκεψη στην τουαλέτα μετά την πρώτη τζούρα.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13315
    Been thanked: 338 times

Ένας διπλός espresso 30-45 λεπτά πριν την προπόνηση μπάλας, το χειμώνα. Το καλοκαίρι όταν είμαι Ελλάδα espresso freddo, διαφορετικά ζω και χωρίς. Δεν τον επιζητώ.

Ο φραπές είναι για αυτούς που θέλουν να λένε ότι πίνουν καφέ, αλλά στην πραγματικότητα πίνουν BSA (bovine serum albumin) η οποία προκαλεί τον αφρό, με λίγη καφεΐνη. Μετά το θεωρητικοποιούν ότι παίρνουν πρωτεΐνη.

Raz
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1369
    Been thanked: 4 times

Nes + adventure μια βροχερή χειμωνιάτικη μέρα είναι εκπληκτικός συνδυασμός.Το καλοκαίρι δεν κάνει διαφορά ο καφές.Ανεξαρτήτως gaming τώρα,ανάλογα με τη μέρα και την όρεξη μπορεί να πιω από κανέναν έως τρεις.Η μόνη διαφορά είναι η ώρα που θα κοιμηθώ το βράδυ.

grotenfrodgrotenfrod
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 3327
    Been thanked: 39 times

Παλιά δεν έπινα καθόλου καφέ. Ένα καλοκαίρι ανακάλυψα πως είναι ο καλύτερος τρόπος να έχεις κάτι δροσερό κοντά, που δεν θα το πιεις μονορούφι. Χειμώνα πίνω κανέναν τούρκικο/ελληνικό/αραβικό και καλοκαίρι φρέντο καπουτσινοεσπρέσο με μπόλικα παγάκια.

Δεν ήξερα πως ο Φραπές αποτελείται από βοδινό ορό. Τουλάχιστον…bovine.

"And I'm trying to hold on to my past
    It's been so long I don't think I'm gonna last"

Chronomancy
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Τι να τον κάνεις τον ορό γάλακτος λεπόν? :P
    Κι εγώ με κάτι βροχερά πρωινά που έπαιζα riven & grim fandango τον ξεκίνησα. Παλιά έπινα και ξύδια αλλά τώρα είμεθα αθλητές :trollface:
    Για τον ύπνο που λέει ο Ραζ, δεν νιώθω. Έχει τύχει να πιω εσπρέσσο και στο καπάκι να κοιμηθώ. Άμα πω θα κοιμηθώ τελείωσε, κι ας έχω μόλις ξυπνήσει από 10ωρο ύπνο.

Lucky Shamrock
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 694
    Been thanked: 0 times

Άκυρο, αλλά έχω πήξει στο idlemaster (πρόγραμμα για αυτόματο card farming) και άγιος ο Θεός. :P Κάνω hardcore card farming και σε λίγο θα φαίνεται στο steam μου ότι παίζω καμιά τριακοσαριά ώρες κάθε 2 εβδομάδες. xD

Chronomancy
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Medieval II
    Και φαρμάρω Achievements στα
    Warband & Eldritch

Επίσης ξεκίνησα το Shadows on the Vatican. Για την ώρα δεν με τρέλανε αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα κορυφωθεί σιγά σιγά.

Ε και κάνα ranked στο ΗοS

Agapitos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 340
    Been thanked: 0 times

Assassin’s Creed 2 καπάκι μετά το 1ο. Βελτιωμένο σε όλους τους τομείς, αλλά κάποια βαρετά στοιχεία υπάρχουν ακόμα. Η Φλωρεντία πάντως αρκετά generic, ενώ η Βενετία είναι το κάτι άλλο! Τουλάχιστον η πλατεία του Αγίου Μάρκου!

Επίσης, θέλω να ξεκινήσω και το Dragon Age 2. Με τι χαρακτήρα να παίξω; Στο Origins έπαιξα με male/rogue.
    Για warrior πάντως δεν το κόβω..

Viewing 15 posts - 2,461 through 2,475 (of 5,955 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close