Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 3,421 through 3,435 (of 6,130 total)
  • Author
    J.LynxJ.Lynx
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2628
    Been thanked: 222 times

Η ιστορία σε need for speed είναι κάπως όπως η πλοκή στις τσόντες. Έχει μεν την πλάκα της, αλλά κάποιες φορές νιώθεις ότι σε καθυστερεί από την δράση  :geralt:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3474
    Been thanked: 194 times

Γίνεται γρήγορα βαρετό όμως. Δε λέω ότι τα άλλα είχαν καμιά σπουδαία ιστορία, αλλά είχες την αίσθηση ότι προχωράς. Τώρα στο Most Wanted απλώς τρέχω. Ε, και;

Για τις τσόντες, εντάξει ξέρεις που θα καταλήξει το πράμα, αλλά με ένα story αποκτά “νόημα” η κατάληξη αυτή  :triss:

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1067
    Been thanked: 11 times

Είσται θεοί απλά!  :rofl: :rofl:

Καλά όχι κ ότι τα προηγούμενα NFS είχαν κάποια σοβαρή ιστορία. Από το U1 μέχρι κ το Pro Street θυμάμαι έπρεπε να νικήσεις το ''μεγαλο κάγκουρα της πιάτσας-πόλης'' καθοδηγούμενος από μια κακοντυμένη κ άβυζη (πλην των U1-U2).
    Το Hot Pursuit 2 του 2001-2  δεν είχε story παρόλα αυτά ήταν ένα μαματο racing game.

Εχω κολήσει άσχημα τώρα στο The Swapper. Οι ''γρίφοι'' έχουν υπερδυσκολέψει. 

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5251
    Been thanked: 387 times

Never Alone

Εξαιρετικό, από τα παιχνίδια που έχουν γίνει με μεράκι. Μπαίνεις αμέσως στο κλίμα και δε βγαίνεις ποτέ. Σε κάποια στιγμή με σόκαρε έκανα κάτι και βλέποντας το αποτέλεσμα τρομοκρατήθηκα, καιρό είχα να το πάθω αυτό. Όμορφο οπτικά και ωραία απόδοση του νερού.Το μόνο μου παράπονο είναι πως μερικές φορές η A.I. έκανε τα δικά της, περνούσα σωστά τα εμπόδια με τον χαρακτήρα που είχα και η A.I. ορισμένες φορές στούκαρε/πνιγόταν/έπεφτε. Αν ήταν τόσο δύσκολο άσε να κάνω εγώ και για τους δυο τα απαραίτητα όπως γινόταν στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Έπαιξα και το DLC που είναι αυτόνομη ιστορία, τα σπάει η βάρκα και το κουπί. Κατά τα άλλα πανέμορφο ταξίδι και σίγουρα αξίζει και με το παραπάνω το 1$ στο Humble Bundle.

Chosen UndeadChosen Undead
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2399
    Been thanked: 190 times

Εν τέλει επέλεξα να πιάσω το Witcher 2 μετά από τεστάρισμα που έκανα να δω τι παίζει σε σχέση με το 1. Και έπαθα τη πλάκα μου. Συνεχίζει από κει που σταμάτησε το 1, ότι έκανες σε αυτό έχει αντίκτυπο στο στόρι, απίστευτα γραφικά και χειρισμό dark souls άψογο με το χειριστήριο που με βόλεψε πολύ περισσότερο απ'ότι με πληκτρολόγιο/mouse που επίσης έκανα test drive. Felt like home απλά. Μονορούφι θα φύγει το παιχνίδι  😎
    Που και που ρίχνω και καμιά σφαλιάρα στο Tekken X Street Fighter όπου προς έκπληξη μου μια χαρά δουλεύει το online part του παιχνιδιού. Ναι GFWL, καλά ακούσατε  :ninja: :)
    Αν και δεν φτάνει με τίποτα την ποιότητα του υπέρτατου Κings of Fighters XIII είναι αρκετά διασκεδαστικό

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7094
    Been thanked: 65 times

Θυμάστε την λίστα που είχα φτιάξει; Ε λέω αφού θα μείνω ενα μηνα χωρις συνδεση θα νιωσω άντρας!
    Αμ δε, κατά την μετακόμιση η μάνα μου πήρε για το χωριο την κούτα με τα παιχνίδια και μου έμεινε μονο το Skyrim! Κάτι ψιλά που είχα ακτεβάσεσι από τον Ατμο δεν τα ειχα τρεξει ποτέ, οπότε θέλανε κατι ελεγχους λεει και το Arcanum που το είχα και από gog δεν έλεγε να εγκατασταθεί.

Πραγματικά δεν ξέρω πώς επέζησα. First world problems στον θεο, αλλά μανμου, κάθε βράδυ έκλαιγα γοερά στο μαξιλάρι μου και το πρωί έλεγα ότι ειναι σάλια

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times

Τελείωσα το Xcom 2 ! Παιχνιδάρα ! Αξίζει πολλά replays !!!

Τώρα λέω να πιάσω το life is strange.

0AGAN0AGAN
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1373
    Been thanked: 11 times

Προχωράω με αργούς ρυθμούς το Xcom 2 που όπως έγραψαν και οι προηγούμενοι είναι εθιστικότατο!

Επίσης απο τη μέρα που ο Irenicus ανέφερε το Xenonauts κάνω ενα ακόμα playthrough στη δουλειά για να θυμηθώ γιατί δε με ενθουσίασε. Α ναι, ο φτωχότατος τεχνικός τομέας… :pcmr:

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4484
    Been thanked: 280 times

Kι εγώ τελείωσα το δεύτερο-τίγκα στα μοντς-πλέιθρου στο Xcom 2 και ξεκίνησα ήδη το τρίτο με ακόμα περισσότερα μοντς.
    Τώρα έβαλα και καμπόσες custom classes με custom abilities να δούμε τι λέει.
    Πόρωση.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7036
    Been thanked: 166 times

Με φωναξε κανείς? Ναι, συμφωνώ σ' αυτό που λες για τον τεχνικό τομέα, ειδικά τα animations.

Στα δικά μου τώρα, μετά το αναγκαστικό διάλειμμα με το pillars, δεν ξερω με ποιο να ασχοληθώ και είμαι ανάμεσα στα Shadowrun: Returns, XCOM: Enemy Within και Hitman: Absolution.

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3136
    Been thanked: 45 times

Kι εγώ τελείωσα το δεύτερο-τίγκα στα μοντς-πλέιθρου στο Xcom 2 και ξεκίνησα ήδη το τρίτο με ακόμα περισσότερα μοντς.
    Πόρωση.

Να βάλεις και κανένα mod. Λένε ότι αξίζουν.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Ο κύβος ερριφθη, τα βουνα μίλησαν, οι πέτρες αποφάσισαν.

Ξεκινάω με shadowrun: returns που ειναι και σύντομο και συνεχίζω με enemy within.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3928
    Been thanked: 239 times

Ξεκινάω με shadowrun: returns που ειναι και σύντομο και συνεχίζω με enemy within.

Όποιος ξεκινάει με Shadowrun Returns συνεχίζει με Shadowrun Dragonfall DC.-

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4484
    Been thanked: 280 times

Πόρωση.

Όντως, καλή ιδέα, θα το ψάξω.
    Μου έχουν πει επίσης να τσεκάρω και για μοντς, αλλά δεν ξέρω, θα δούμε.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Όποιος ξεκινάει με Shadowrun Returns συνεχίζει με Shadowrun Dragonfall DC…

…μετά το enemy within.

Πόρωση.

Όντως, καλή ιδέα, θα το ψάξω.
    Μου έχουν πει επίσης να τσεκάρω και για μοντς, αλλά δεν ξέρω, θα δούμε.

Στο 2ο με 3ο playthrough βάλτα όμως. Μην το παρακάνεις, καμιά τριανταριά μόνο.

Viewing 15 posts - 3,421 through 3,435 (of 6,130 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close