Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 4,666 through 4,680 (of 6,159 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3625
    Been thanked: 107 times

Έτσι όπως τα λέτε είναι το Stealth του Άρκαμ Νάητ. Σχετικά πιο εύκολο απ αυτό των πρώτων, γιατί έχεις το Fear Takedown που τα απλουστεύει πολύ όλα (ειδικά για μένα που μισούσα τα stealth, γιατί δεν σε έβαζε να επιλέξεις στελθ ή ξύλο, αλλά στο επιβάλλει. Και στο Knight στο επιβάλλει, αλλά τουλάχιστον δεν είναι τόσο σπαζαρχίδικο.)

Τώρα πια και γω δεν ξέρω τι παίζω.

Πηγαίνω από το ένα στο άλλο

Bioshock Remastered
    Dragonball : Xenoverse
    Pacman 256
    Arcade Series Galaga
    Batman : Arkham Knight
    CS:GO
    Pinball FX 2 (walking dead)
    Arcade Series : Pacman
    Resident Evil Revelations
    Batman : Arkham Knight

χαμός στο ίσωμα

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2534
    Been thanked: 181 times

mass effect 3 τελος. η τριλογία μου άρεσε πολύ αλλά με χάλασε λίγο στο exploring κομμάτι απο το 2 και μετά αλλα με έψησε για τον andromeda που η βάση του με οτι εχω διαβάσει θα είναι planet exploring. τώρα σειρά έχει να τελειώσω επιτελούς το da:I(?). μάλλον αλλα δεν με τραβάει fantasy ιδιαίτερα αυτο το καιρό. ισως επιλέξω στην τύχη κάποιο από την backlog.

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

blender5dblender5d
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 882
    Been thanked: 8 times

Ρε Χρήστο, τι ταχύτητα είναι αυτή!!!! Σε πόσο καιρό τελείωσες την τριλογία????

Εγώ θα κάνω όνειρα κι αληθινά ας μην γίνουν,
    μου φτάνει που προσπάθησα, όνειρα να μην μείνουν.

ErevoSErevoS
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 861
    Been thanked: 55 times

αλλά με χάλασε λίγο στο exploring κομμάτι απο το 2

Εμένα μου την έσπαγε το exploring κομμάτι των πρώτων 2, το θεωρούσα αγγαρεία και επαναλαμβανόμενο.  :hmm:

Back to topic, ξεσκόνισα το Hotas X και έπιασα το X-Wing Alliance (thank you Humble Bundle  :thumbsup:).

0AGAN0AGAN
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1376
    Been thanked: 25 times

Ρε Χρήστο, τι ταχύτητα είναι αυτή!!!! Σε πόσο καιρό τελείωσες την τριλογία????

Nικόλα είναι προφανές οτι κάποιοι εδω μέσα χρησιμοποιούν κάποιου είδους time machine!
    ή οι υποχρεώσεις και τα οικογενειακά βάρητικά κύματα  καμπυλώνουν το χωροχρόνο  :silly: :silly: :silly:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1074
    Been thanked: 13 times

Pacman 256

Αυτό παίζεται μόνο co-op με φίλους ή μπορείς να παίξεις κ με random players?

EDIT: Την περασμένη βδομάδα τελείωσα το Crysis Warhead. Θυμάμαι όταν το εγκατέστησα μου πέταξε μήνυμα ''Unable to Authenticate…'' κ ξεκινούσε. Ψάχνοντας για λύση, η ίδια η ΕΑ έδινε Link όπου κατέβαζες ένα εκτελέσιμο αρχείο κ το οποίο αντικαθιστούσες με το ήδη υπάρχον στον φάκελο που είναι εγκατεστημένο το game. Εκείνη την στιγμή είμουν σε μια φαση
                    HOLY SHIT THEY LEGALLIZED IT

blender5dblender5d
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 882
    Been thanked: 8 times

Βαλάντη, η σχετικότητα του χρόνου αποδεικνύεται στο διαφορετικό timeline που έχουν οι ζωντανοί από τους παντρεμένους.

Εγώ θα κάνω όνειρα κι αληθινά ας μην γίνουν,
    μου φτάνει που προσπάθησα, όνειρα να μην μείνουν.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Pacman 256

Αυτό παίζεται μόνο co-op με φίλους ή μπορείς να παίξεις κ με random players?

θα σουαπαντήσω αργότερα μόλις έχω χρόνο!

• Οργανωμένος Νεολαίος

Εμένα μου την έσπαγε το exploring κομμάτι των πρώτων 2, το θεωρούσα αγγαρεία και επαναλαμβανόμενο.  :hmm:

Ήταν. Κυρίως στο 2 άμα δεν ήταν οι αναβαθμίσεις του Normandy δεν θα το έκανα καν. Δεν ήταν καν exploring

Νικόλα κάποιοι έχουν και ζωή xD

• Οργανωμένος Νεολαίος

bald_killer το pacman έχει μόνο Local Co -Op εώς 4 παίκτες.

maladroidmaladroid
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 498
    Been thanked: 36 times

η παρουσίαση της δυναμικής μεταξύ Μπάτμαν και Τζόκερ, η γενικότερη αίσθηση κλιμάκωσης – όλα λειτουργούν (σχεδόν) άψογα και οδηγούν σε ένα πραγματικά εκκρηκτικό φινάλε.

Ρίξε μία ανάλυση σε spoiler για το πώς σου φάνηκε αυτό το κομμάτι. Ενδιαφέρομαι πολύ να δω την οπτική σου γωνία. ;)

Έμπλεξα με διάφορα χθες so here we go: Η ιδέα του Joker virus εξακολουθεί να με βρίσκει αντίθετο – πιστεύω ήταν το πιο σαχλό κομμάτι του σεναρίου στο τρίτο παιχνίδι και αυτό του οποίου η λογική προσπεράστηκε με την πλέον ύποπτη άνεση (εκτός κι αν έχασα κάτι, είτε στο Arkham Knight είτε σε προηγούμενα επεισόδια). Θα προτιμούσα να ήταν μια παρενέργεια της τοξίνης του Scarecrow, π.χ.
    Having said that, ο τρόπος με τον οποίο χειρίστηκαν την εσωτερική πάλη του Batman με την ιδέα του Joker στο μυαλό του ήταν πραγματικά φανταστικός. Από τα παραμορφωμένα billboards και τις random εμφανίσεις του Joker στην πόλη μέχρι τον τρόπο που σε περιπαίζει σε κομβικά σημεία της πλοκής, όλα ήταν πανέξυπνα δοσμένα (και καλογραμμένα) για να σε κάνουν να προβληματιστείς με το πόσο ευάλλωτος είναι εν τέλει ο ψυχισμός του “ακέραιου” Bruce Wayne σε αρρωστημένες σκέψεις και πόσο λεπτή είναι η απόσταση μεταξύ της προσήλωσής του στον “ένα κανόνα” και το πέρασμα στην άλλη μεριά. Τολμώ, μάλιστα, να πω ότι η τελευταία σκηνή του Knightfall φινάλε είναι ίσως και μια έμμεση παραδοχή ότι ενώ η ατσάλινη προσωπικότητα του Bruce τελικά επικράτησε αυτής του Joker, στην πράξη ο “καινούργιος”, πιο τρομακτικός και αδίστακτος Μπάτμαν που αστυνομεύει(; ) πλέον το Gotham είναι πιο απελευθερωμένος από τέτοια στεγανά.
    Υπάρχουν και άλλα σημεία που χρήζουν σχολιασμού για το πώς απεικόνισαν τη μεταξύ τους σχέση (ακόμα και το “I need you” του Joker στο τέλος είναι ενδεικτικό) αλλά νομίζω για μένα το κυρίαρχο κομμάτι παραμένει το γεγονός ότι ο Batman ακροβατεί διαρκώς στο χείλος της παράνοιας και χρειάζεται τρομερή δύναμη για να μην παραδοθεί πλήρως στο σκοτάδι. Η οποία σιγά-σιγά εξαντλείται.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7041
    Been thanked: 182 times

Ήταν. Κυρίως στο 2 άμα δεν ήταν οι αναβαθμίσεις του Normandy δεν θα το έκανα καν. Δεν ήταν καν exploring

Ήταν ότι πρέπει για τα διαλείμματα για τσιγάρο (όταν κάπνιζα  :peanutbutterjellytime2:).

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ήταν ότι πρέπει για τα διαλείμματα για τσιγάρο (όταν κάπνιζα  :peanutbutterjellytime2:).

δεκτων. απλά ναι για πολλούς ηταν κουραστικό το exploring. και αντε το 1 τουλ οντως έκανες exploring για εμένα. άσχετα αν ηταν κουραστικό ανούσιο η οχι. στο 3 το δέχομαι γιατι ο γαλαξίας ηταν σε πόλεμο δεν με χάλασε το search and rescue εκεί τόσο όσο στο resources hunting του 2.. 

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1214
    Been thanked: 126 times

Resident evil το πρώτο που έχουν κάνει φοβερή remaster δουλειά και ήθελα να το ξαναδώ.
    The book of Unwritten tales
    Witcher blood and wine
    invisible
    Final Fantasy 13-2
    και το Pacific order of Battle

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3539
    Been thanked: 278 times

Μιας και κάνω διάλειμμα από PoE και RL, ασχολούμαι πιο εντατικά με το Paladins και αυτή τη φορά δεν θα το αφήσω.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

Viewing 15 posts - 4,666 through 4,680 (of 6,159 total)

This topic is temporarily locked.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close