Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 481 through 495 (of 6,132 total)
  • Author
    NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13438
    Been thanked: 524 times

Είναι σε κάποια σημεία των main story missions που σου βγάζουν την πίστη για να τα βγάλεις και όχι επειδή δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Her ghost in the foooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooog.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7036
    Been thanked: 169 times
    Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 874
    Been thanked: 154 times

Αν και έχω “ανοιχτά” καμιά τριανταριά games ταυτόχρονα :blink: :blink:, δέησα και τερμάτισα το X – Beyond The Frontier (το πρώτο επεισόδιο της σειράς Χ, παραγωγής 1997 – 98 :P), αλλά μου τρώει και πολύ χρόνο το Galactic Civillizations II.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2401
    Been thanked: 0 times

ποσων ετων εισαι captain kel?

Captain KalCaptain Kal
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 874
    Been thanked: 154 times

ποσων ετων εισαι captain kal?

Αρκετά μεγάλος, ώστε να έχω δει το “Space Invaders” σε ουφάδικο!!!! ;) ;) :woohoo: :woohoo: (Δεύτερα -αντα ;) ;) )

MyrmidonasMyrmidonas
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1253
    Been thanked: 34 times
    Adhan wrote:
    Savatar wrote:
    και αν εξαιρέσεις το τελευταίο κομμάτι/πίστα που ήταν απλά εκνευριστικό,
    Χα! Ο αδερφος Γεράνιος τα βλέπει? Τα ‘λεγα εγώ :trollface:
    Αν και πρωτότυπη σαν ιδέα, η υλοποίηση είναι επιεικώς μέτρια (όπως και ένα συγκεκριμένο μεδουσόμορφο boss που αν δεν είχες επενδύσει λίγο σε fire magic απλά δεν νικιέται). Σόρι αλλά όταν έχω κάνει 15+ προσπάθειες (για να την περάσω τελικά) ενώ έχω καταλάβει ακριβώς τι πρέπει να κάνω, δεν είναι θέμα ικανότητας αλλά κακού design…

Μόλις το τερμάτισα και εγώ και το βρήκα εκπληκτικό.Το τελευταίο μέρος με το sleep spell και ένα scroll για arcane immunity δεν ήταν και τόσο δύσκολο.(Καλά τον char μου τον είχα όπως να ‘ναι,τον ξεκίνησα για warrior και μετά τον έκανα αχταρμά :) )Kαι ναι Adhan το μεδουσόμορφο boss μόνο με fire magic αλλά εμένα δεν με πολυενόχλησε μιας και ποτέ δεν ξοδεύω όλους τους πόντους όταν ανεβαίνω lvl. Eκείνο που με έσπασε τα νεύρα ήταν εκείνο που έμοιζε σαν εγκέφαλος…..

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8431
    Been thanked: 555 times

To θέμα υπήρχε από τη μεριά του “βελζεβούλη”. Τα κύματα ήταν ολοένα και πιο συχνά (παράλογο) με ολοένα και πιο δυνατούς εχθρούς (λογικό).
    Από τη μεριά του nerd δεν υπήρχε πρόβλημα (το έβγαλα με τόξο και speed potions).
    EDIT: και ναι, το sleep βοήθαγε αρκετά στα καταραμένα treefolks και στα griffins. :)

Wind and stone, I search my heart and find...

MyrmidonasMyrmidonas
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1253
    Been thanked: 34 times
    Adhan wrote:
    To θέμα υπήρχε από τη μεριά του “βελζεβούλη”. Τα κύματα ήταν ολοένα και πιο συχνά (παράλογο) με ολοένα και πιο δυνατούς εχθρούς (λογικό).

Σπάμμαρες λίγο το δεύτερο skill του,έβαζες τους μάγους,τους healers και τους τοξότες ψηλά και δεν είχες και πολλά προβλήματα.Τουλάχιστον εμένα έτσι με φάνηκε

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1197
    Been thanked: 90 times

Λίγο τα νέα που διάβαζα για το Dragon Age 3, λίγο το ότι είχα να παίξω το πρώτο μέρος από το 2009, είπα να ξεσκονίσω το Origins (παρέα φυσικά με λίγα μοντάκια, ένα που κάνει balance τα classes και αρκετές combat formulas και ένα ακόμα για να….μεγαλώσει τα text fonts και αρκετά παράθυρα UI γιατί μου έβγαιναν τα μάτια (γερνάμε γμτ! :P )). Είχα ξεχάσει τι φανταστική ατμόσφαιρα έχει, με ρούφηξε λες και το έπεζα πρώτη φορά, με το καλημέρα έκλεισα 5 ώρες μπροστά στην οθόνη!

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times

Εγώ ξεκίνησα να παίζω το Confrontation ξανά, μετά από ολιγοήμερη διακοπή. Παιδιά, πραγματικά παίζει να είναι πολύ άθλιο παιχνίδι… Μην το αγοράσετε αν δεν είστε 100% ότι θα σας αρέσει. Δείτε βιντεάκια στο utube, ό,τι μπορείτε… Εγώ ξενέρωσα πολύ γιατί νόμιζα ότι θα μου αρέσει…
    Και έτσι ξανάπιασα το DAO και γω ! Μόλις τελείωσα με τα Elfs. Savatar, μπορείς να δώσει ένα Link για κανα mod? Ενδιαφέροντα όσα είπες !

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1197
    Been thanked: 90 times

Για τα μοντάκια φίλος σου είναι τα Nexus site ;) Τα βάζω σε spoiler για να μην ζαλίζουμε τους συνgamers με λινκς

Λινκ για το Comabt Tweaks (αλάζει αρκετές φόρμουλες στις μάχες για καλύτερο balance)

Λινκ για μεγαλύτερα κείμενα / UI wins

Η εγκατάσταση τους απαιτεί το DAModder (το βρίσκεις στο Nexus εύκολα, ή goolαρε το μία), απλό προγραματάκι που κάνει το πέρασμα των Mods παιχνιδάκι. (ίσως το Nexus απαιτήσει να κάνεις account, τσάμπα είναι και γρήγορο) Μετά ίσως να πρέπει να τα κάνει enable και από το main menu στο game (θα τα βρείς στα Dowloadble Content, στην τελευταία κατηγορία, δεν θυμάμαι πως λέγετε :P )

Στο Nexus θα βρείς ένα κάρο μοντάκια αλλά προτείνω να τα διαβάζεις καλά, καθώς αρκετά είναι μπαρούφες και cheats που δεν έχουν νόημα (αξίζουν κάποια gameplay changes για καλύτερο balance, και φυσικά αρκετά που αλλάζουν τον οπτικό τομέα αν σε ξενερώνουν τα γραφικά, όπως π.χ. καλύτερης ανάλυσης textrures) και γενικά θέλει λίγο ψάξιμο πριν βάλεις κάτι, και φυσικά κάνε back up πριν δοκιμάσεις τίποτα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με τα παλιά σου save (το DAModder υποστιρίζει back up εύκολα και γρήγορα). Χεχε…τα καλά του pc gaming! ;)

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8431
    Been thanked: 555 times

Τέλος το Amnesia, ιδιαίτερα καλοστημένο και αγωνιώδες, έχω καιρό να νιώσω τέτοιο ψυχοπλάκωμα σε παιχνίδι, όσο για την ιστορία του έχω την εντύπωση ότι βρίσκεται μισό κλικ πιο κάτω από του Penumbra, αν και η αφήγηση είναι αρκετά πιο “λογοτεχνική”. Περιττό να πω ότι αφού το τελείωσα παρήγγειλα το Machine for Pigs, κάτι μου λέει ότι θα είναι καλύτερο από το Dark Descent.
    Μοναδικό ψεγάδι η (κατ’ εμέ) απογοητευτική κορύφωση και τα πολύ σύντομα endings (και τα 3). Ακολουθεί το Justine, και στη συνέχεια Thief 3 και Dark Fall: Lost Souls.

Wind and stone, I search my heart and find...

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5256
    Been thanked: 398 times

Τελείωσα το Story στο Mortal Kombat και είπα να παίξω 1vs1 online και ξεφτιλίστηκα με σερί 2-7, εντάξει είμαι ψιλοάσχετη ακόμα αλλά και ο παίκτης μου κόλλαγε δεν ήταν αέρινος όπως τον είχα συνηθίσει. Ξανά προπόνηση λοιπόν.

Πριν τις διακοπές έπαιζα το Remember Me, μου έχουν μείνει 2 episodes για το τέλος. Χάρη στην καταπληκτική εξερεύνηση που έχω κάνει είμαι σίγουρη ότι θα έπρεπε να είχα παραπάνω ζωή από αυτή που έχω, αλλά δεν με αφήνει να πάω προς τα πίσω οπότε συνεχίζουμε έτσι. Ώρες ώρες νομίζω ότι έχω φάει περισσότερο ξύλο εδώ παρά στο ΜΚ .

Συνεχίζω πάντα το Marvel Heroes κυνηγώντας eternity splinters.

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3699
    Been thanked: 56 times

Σήμερα είμαι εξοδούχος με ΔΝ, οπότε θα ασχόληθω λίγο με Stainless Steal 6.4 και Βυζαντινή Αυτοκρατορία :). Την επόμενη εβδομάδα ίσως τσιμπήσω μια πενθήμερη άδεια, οπότε θα ασχοληθώ με το Witcher.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1648
    Been thanked: 2 times

Στάζω/λιώνω/πεθαίνω το Rome 2 Total War.

Viewing 15 posts - 481 through 495 (of 6,132 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close