Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 5,041 through 5,055 (of 6,159 total)
  • Author
    StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2265
    Been thanked: 69 times

Τελικά ανεβαίνεις εύκολα ranks στην Imperial Legion, τόσο απελπισμένοι είναι για νέα μέλη.  :thumbsup:
    Πάντως είναι σπαστικό να ξοδεύεις ώρες για μαλλί και make up, απλά για να καταλήξεις να μοιάζεις με Tusken raider  :'(

PainPain
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3147
    Been thanked: 77 times

Το For Honor έχει αρχίσει να απογοητεύει πολύ άσχημα (βασικά αν δεν ήταν η παρέα, θα το είχαμε παρατήσει όλοι μας εδώ και καιρό) και αν δεν “μπει” σύντομα balancing patch, με βλέπω να το αφήνω για το επόμενο 6μηνο (ουσιαστικά δηλαδή για πάντα καθώς αν συνεχίσει έτσι η Ubifail σε 6 μήνες θα παίζουν 1000 άτομα το πολύ).

Ξαναέπιασα το Darkest Dungeon λοιπόν, γιατί χρειαζόμουν κάτι σε single player. Γλυκοκοιτώ διαρκώς και το Battle Brothers αλλά το backlog έχει διογκωθεί τόσο, που έχω αρχίσει να νιώθω θύμα του υπερκαταναλωτισμού, ακόμα και στα games.

P.S. Το For Honor πλάκα πλάκα τα “έβγαλε” τα λεφτά του. Παρά τα προβλήματά του, είναι πολύ καλό παιχνίδι, μην παρεξηγήσετε την πρώτη μου παράγραφο. Απλά κουράζει το γεγονός ότι με κάθε patch, σπάνε και κάτι. Τις εβδομάδες πριν την έναρξη του season 2 το παιχνίδι ήταν στα καλύτερά του (μέχρι τώρα): τα connectivity issues είχαν μειωθεί στο ελάχιστο και το balancing μεταξύ των κλάσεων ήταν σε καλό σημείο. Μέχρι που αποφάσισαν να βάλουν τον τσεντούριο και τη σινοβία…

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1073
    Been thanked: 13 times

Ελειψα κάνα μήνα από δω μέσα. Τέσπα. Οσο έλειπα έπαιζα μονάχα Lords of the Fallen

Είχα κάνει έναν χαρακτήρα με heavy εξοπλισμό κ Rogue spell tree (raider εν ολίγοις). Το πρώτο μου playthrough ήταν βάσανο. Δεν γνώριζα. Ηταν κ το πρώτο μου Souls-like game που έπαιζα. Στο 3ο boss θυμάμαι είχα κάνει κάπου στο μισάωρο να τον βγάλω κ στον 4ο τον Infiltraitor κάπου μία ωρα. Αφού κατάφερα κ το τερμάτισα στις 22 ώρες το πήγα μετά για New Game+  Το τελείωσα σύνολο 39 ώρες.

To 2o playthrough μου φάνηκε πολύ πιο άνετο από το πρώτο (κ παρθενικό). Τα 4 πρωτα bosses τα εβγαλα χωρίς να ψοφίσω αλλά κ στους υπόλοιπους κανα 2 φορές αν ψόφησα, ήταν από βιασύνες…

Προχθές ξεκίνησα new game με νέο χαρακτήρα, Cleric, δλδ Medium Armor set κ ''Mage'' spell tree full Faith Attribute. Παίζω πολύ με το Gauntlent. Mπορώ να πω πως ακόμα κ με καινούργιο χαρακτήρα κ διαφορετικό σετ το παιχνίδι κυλάει πολύ ομαλά χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες.

Για τα 1,5 ευρώ που το πήρα το game τα έχει βγάλει τα λεφτά του κ με το παραπάνω!

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7039
    Been thanked: 179 times

Ήρθε η ώρα να κάνεις και τη μετάβαση και στα Souls games τώρα. Εφόσον σου άρεσε το Lords of the Fallen, περίμενε ανάλογη εμπειρία και καλύτερη από τα Dark Souls.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13517
    Been thanked: 629 times

Όχι από το πρώτο όμως.  :(

Chosen UndeadChosen Undead
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2420
    Been thanked: 207 times

^Είναι απλά μέχρι να φτάσεις σε git gud κατάσταση. Αφιερωμένο :deal:

6051919882af413a81cdc2e304779696.png

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 78 times

Legend of Grimrock. Πολύ old-school φάση, ωραία ατμόσφαιρα αν και θα προτιμούσα turn-based μάχες σε τέτοιου είδους παιχνίδι. Το παίζω σε hard και old-school mode όπου δεν έχει χάρτη και αφού καθαρίσω κάθε level το ξαναπαίζω σε normal για να βρω και όλα τα secrets πιο εύκολα (όχι τίποτα άλλο αλλά έχει και achievements  :PP).

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7126
    Been thanked: 90 times

Έχουν βάλει όντως τα παλιακά εγγλέζικα, ή απλά πετάξανε δύο hast και κάτι έγινε;

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 78 times

Δεν έχω προσέξει και τίποτα ιδιαίτερο να σου πω την αλήθεια.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1073
    Been thanked: 13 times

Ήρθε η ώρα να κάνεις και τη μετάβαση και στα Souls games τώρα. Εφόσον σου άρεσε το Lords of the Fallen, περίμενε ανάλογη εμπειρία και καλύτερη από τα Dark Souls.

Δυστηχώς έχω την συνήθεια όταν βγαίνουν τριλογίες κ τέτοια να θέλω να ξεκινάω από το πρώτο κ να την τελειώνω όλη (όχι μονομιάς).

Τώρα, το DS 1 το είχα βάλει στο μάτι από όταν είχε ανακοινωθεί για πόρτα στο PC αλλά με όταν βγήκαν τα reviews κ λέγαν ότι ο χειρισμός ήταν άθλιος, είπα άστο καλύτερα. Διότι εντάξει, καλοδεχούμενη η δίκαια δυσκολία ενός παιχνιδιού αλλά αν είναι να σπαζομαι κ με τα κοντρόλς…ΔΕΝ.
    Οπότε το να ξεκινήσω από το 2 κ να μην έχω παίξει το 1 ε, δεν λεει  :rolleyes: :rolleyes:

Παρόλα αυτά γλυκοκοιτάζω το The Surge σε κάνα δυνατό sale κ το Code Vein όταν με το καλό βγει κ εκείνο.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3446
    Been thanked: 218 times

Τελείωσα πρόσφατα το Castlevania: Lords of Shadow, πολύ καλό παιχνίδι. Ευτυχώς ήταν σχετικά εύκολο στο Normal, φοβόμουν οτι θα έχω πρόβλημα επειδή είμαι άχρηστος σε τέτοια παιχνίδια  :D

MyrmidonasMyrmidonas
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1264
    Been thanked: 47 times

Τελείωσα το The Talos Principle, η Croteam έχει μια θέση ανάμεσα στους αγαπημένους μου developers  :worshippy: :worshippy: . Δεν μπορώ να πω ότι με αρέσουν τα puzzle games αλλά αυτό με κράτησε λόγω ατμόσφαιρας.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13517
    Been thanked: 629 times

Τελείωσα το The Talos Principle, η Croteam έχει μια θέση ανάμεσα στους αγαπημένους μου developers  :worshippy: :worshippy: . Δεν μπορώ να πω ότι με αρέσουν τα puzzle games αλλά αυτό με κράτησε λόγω ατμόσφαιρας.

The Witness. Θα με θυμηθείς. ;)

MyrmidonasMyrmidonas
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1264
    Been thanked: 47 times

The Witness. Θα με θυμηθείς. ;)

Ωραίος :drinks: . Το έχω κιόλας από το Humblebundle. Για να δούμε θα τρέξει σε linux

Chosen UndeadChosen Undead
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2420
    Been thanked: 207 times

Τώρα, το DS 1 το είχα βάλει στο μάτι από όταν είχε ανακοινωθεί για πόρτα στο PC αλλά με όταν βγήκαν τα reviews κ λέγαν ότι ο χειρισμός ήταν άθλιος, είπα άστο καλύτερα. Διότι εντάξει, καλοδεχούμενη η δίκαια δυσκολία ενός παιχνιδιού αλλά αν είναι να σπαζομαι κ με τα κοντρόλς…ΔΕΝ.

Συγνώμη αλλά σε τι είδους χειρισμό αναφέρονται αυτοί για το DS1? Mε mouse/keyboard? :hmm:
    Γιατί με controller όπως και τα άλλα δύο της σειράς έχουν το καλύτερο χειρισμό ever. Αν το Lords of the fallen το έπαιξες έτσι και αυτό you will feel like home :thumbsup:

Viewing 15 posts - 5,041 through 5,055 (of 6,159 total)

This topic is temporarily locked.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close