Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 5,386 through 5,400 (of 5,917 total)
  • Author
    CercaphusCercaphus
    • Member
    Replies: 1787
    Been thanked: 2 times

Εύγε Tommy! Και εγώ με mods το είχα παίξει, γενικά ο λόγος που τα rpg είναι το αγαπημένο μου είδος videogames είναι η δυνατότητα έξτρα παραμετροποίησης και μέσω mods.

Εάν δεν σε ενδιαφέρει η μονογαμία και ο “ρεαλισμός”, πρέπει να υπάρχει ένα polyamour mod στο nexus για έξαλλες καταστάσεις.

Αρχή είχα κάνει με Morrigan, αλλά στην τελική προτιμούσα Leliana. Παρόμοια φάση δηλαδή με Triss>Yennefer [emoji14]

StamatimenosStamatimenos
    • Member
    Replies: 2137
    Been thanked: 0 times

Τέλος το UnderRail. Ήθελα να παίξω sniper, αλλά τελικά έκανα Assault rifle-tank για “fast” sweep. Προτείνω windowed mode, σιγά τις γραφικάρες αφού, και να έχετε ανοιχτό το wiki με το map, είναι ΠΟΛΥ εύκολο να χαθείς.
    Ξεκινάω Guild Wars 2, Warrior μάλλον γιατί διάβασα ότι buffάρει το party παρόμοια με τον WoW Pala (aura)

Mogrey665
    • Member
    Replies: 2314
    Been thanked: 42 times

Τέλος το UnderRail. Ήθελα να παίξω sniper, αλλά τελικά έκανα Assault rifle-tank για “fast” sweep. Προτείνω windowed mode, σιγά τις γραφικάρες αφού, και να έχετε ανοιχτό το wiki με το map, είναι ΠΟΛΥ εύκολο να χαθείς.
    Ξεκινάω Guild Wars 2, Warrior μάλλον γιατί διάβασα ότι buffάρει το party παρόμοια με τον WoW Pala (aura)

https://wiki.guildwars2.com/wiki/Spellbreaker

Τα skills and traits του νέου elite spec του warrior που έρχονται με το νέο expansion [emoji14]

Μπορώ να βοηθήσω με ranger μιας και είναι ο main μου και έχω 4k ώρες xD

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd fx 8320-r9 280-8gb ram) send money for upgrade

J.LynxJ.Lynx
    • Member
    Replies: 2392
    Been thanked: 31 times

Δυστυχώς έφτασα στη στιγμή που πρέπει να παγώσω και το dead space 3 μιας και ξέμεινα από κάρτα γραφικών…. Το μόνο που έχω αυτή τη στιγμή είναι το laptop και οι κονσόλες….

Πήρε το μάτι μου να με κοιτάζει το xbox… Το κοίταξα και εγώ…. Συνέχιζε να με κοιτάζει επίμονα…. Οπότε τι να κάνω και εγώ …. Φόρτωσα το Penumbra στο Laptop….

Mogrey665
    • Member
    Replies: 2314
    Been thanked: 42 times

φαντάζομαι άμα βάλεις και το wii μέσα κάτι τέτοιο 

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd fx 8320-r9 280-8gb ram) send money for upgrade

AdhanAdhan
    • Little Smurf
    Replies: 7955
    Been thanked: 129 times

Προσπαθώ να μοιράσω το gaming χρόνο μου μεταξύ Path of Exile και Darkwood.
    Το πρώτο είναι απόλυτα εθιστικό και καλοφτιαγμένο. Άνετα μπορώ να παίξω πάνω από 2-3 ώρες χωρίς κόπωση.

Το δεύτερο…
    holy mother of god…
    Φτάσαμε τόσο μακριά, για να καταλάβουμε τι είναι αυτό που κάνει τα horror παιχνίδια να κάνουν σωστά αυτό που πρέπει να κάνουν. Με ατμόσφαιρα που 4-5 games ακόμη πιάνουν, υποδειγματικό ηχητικό τομέα, φόβο για το άγνωστο, διαχείριση περιορισμένων resources. αν συνεχίζει έτσι, θα έχουμε νέο ταβάνι στο είδος. Σφραγίστε παράθυρα και πόρτες και προσευχηθείτε για το φως της ημέρας…

Wind and stone, I search my heart and find...

Kara
    • Member
    Replies: 5070
    Been thanked: 110 times

Candle :worshippy:
    Υπέροχο, μαγευτικό και αδυσώπητο :drinks:

jimmy213
    • Member
    Replies: 3288
    Been thanked: 43 times

Το Darkwood δίνετε και free στο piratebay από τους δημιουργούς. Πλήρως νόμιμα. Εδώ το torrent.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

maladroidmaladroid
    • Member
    Replies: 472
    Been thanked: 12 times

Βγήκα με φόρα από το gaming hiatus των διακοπών και έχω πράγματα να μοιραστώ.

Πρώτα τελείωσα πατ-κιουτ το Stories Untold. Αρκετά ζόρικα puzzles (μάλλον έχω ξεμάθει), ενδιαφέροντες πειραματισμοί στην αφήγηση και παρουσίαση των τεσσάρων vignettes και γενικά αξιόλογο παιχνιδάκι αλλά τίποτα το συγκλονιστικό. Η τελική αποκάλυψη του σεναρίου μάλλον κλισεδιάρικη, ωραία όμως η νοσταλγική αξιοποίηση του retro-horror/paranormal κλίματος. Ας πούμε 7/10.

Πέρασα ευθύς αμέσως στο Hellblade: Senua's Sacrifice. Συγκλονιστικά production values, ενδιαφέρον story και ωραίες ιδέες στην παρουσίαση. Το gameplay μπάζει λίγο αλλά σε γενικές γραμμές δεν εμποδίζει τη ροή της ιστορίας ούτε κουράζει στο βαθμό που θα περίμενε κανείς. Σημαντικό “πρόβλημα” του παιχνιδιού, ότι αν δεν είσαι προετοιμασμένος για την ολομέτωπη επίθεση στις αισθήσεις και τον ψυχισμό σου, θα κακοπεράσεις. Είναι πραγματικά αδυσώπητο. Προσωπικά δεν με συνεπήρε όσο θα ήθελα. 8.5/10.

Προχθές, λοιπόν, μπήκα με φόρα στο Mass Effect: Andromeda, το οποίο τσίμπησα 17 ευρώ όσο ήμουν Ελλάδα. Έχοντας παίξει μόλις 5 ώρες (χαζολογάω ακόμα στο Nexus λίγο προτού μου δώσουν διαστημόπλοιο να ξαμοληθώ και να φέρω την πράσινη επανάσταση στο γαλαξία) δεν βρήκα κάτι να με ξετρελάνει αλλά ούτε και να με ξενερώσει. Το γράψιμο είναι οκ, με κάποιες σκόρπιες παραφωνίες στις οποίες η Bioware είναι επιρρεπής, τουλάχιστον από την εποχή του DA 2 κι έπειτα. Υπάρχουν φυσικά οι κλασικές μεσσιανικές ανοησίες “είσαι ο μοναδικός που μπορεί να σώσει την αποστολή, Ryder εσύ superstar” που είναι ενοχλητικές αλλά λίγο-πολύ αναμενόμενες. Η μάχη έχει παλμό και έξτρα κινητικότητα με το jetpack, το inventory είναι ελαφρώς χάλια, τα γραφικά εντυπωσιακά με κάπως άχαρο animation (αλλά χωρίς τα τέρατα του launch) και γενικώς θα έλεγα ότι ως τώρα βρίσκεται πάνω-κάτω στα επίπεδα του Inquisition. Σίγουρα θα μπορούσε (όφειλε; ) να είναι πολύ καλύτερο, αλλά δεν είναι και για τα σκουπίδια, ειδικά τώρα που το σουλουπώσανε κάπως και μπαίνει συχνά σε έκπτωση -50%.

ultimusultimus
    • Member
    Replies: 693
    Been thanked: 14 times

Βγήκα με φόρα από το gaming hiatus των διακοπών και έχω πράγματα να μοιραστώ.

Εγώ θέλω να μοιραστώ τον πόνο μου.

Έχω να παίξω παιχνίδι από 20κάτι Ιουλίου

Μεσολάβησαν διακοπές και αμέσως με την επιστροφή ήρθε ένα λέντζεντερι πήξιμο με δουλειά που με έχει στείλει αδιάβαστο.
    Αυτό.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Member
    Replies: 6929
    Been thanked: 0 times

Δεν είσαι μόνος.

giphy.gif

Chronomancy
    • Member
    Replies: 6962
    Been thanked: 6 times

Ξαναβαλα το Crusader Kings II. Αυτήν την φορά δεν θα μπλέξω με καμία. Θα ορίσω διάδοχο από το πουθενά. Αν και πιστεύω ότι τώρα θα με κερατωσει το άλογό μου. Αν σκάσει καμιά έκπτωση θα κουμπωσω και το The Old Gods

grotenfrodgrotenfrod
    • Little Smurf
    Replies: 3315
    Been thanked: 34 times

Ξαναβαλα το Crusader Kings II. Αυτήν την φορά δεν θα μπλέξω με καμία. Θα ορίσω διάδοχο από το πουθενά. Αν και πιστεύω ότι τώρα θα με κερατωσει το άλογό μου. Αν σκάσει καμιά έκπτωση θα κουμπωσω και το The Old Gods

Άλλη εμπειρία παιγνιδιού με Old Gods και Wardruna από πίσω.

"And I'm trying to hold on to my past
    It's been so long I don't think I'm gonna last"

Chronomancy
    • Member
    Replies: 6962
    Been thanked: 6 times

Ακριβώς. Και ουχί μόνο αυτοί.
    Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι οι παγανιστες θέλουν συνεχώς αίμα, χωρίς να πολυστεκει

HellionHellion
    • Admin
    Replies: 7467
    Been thanked: 183 times

Blast from the Past. Βρήκα κάπου το ROCKSTAR! του 1988 και δεν μπορώ να σταματήσω να παίζω.

https://classicreload.com/rockstar.html

Δίνω τη μπσυχή μου για να φτιάξει κάποιος ελαφρώς πιο σύγχρονο remake.

Viewing 15 posts - 5,386 through 5,400 (of 5,917 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close