Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 6,121 through 6,135 (of 6,159 total)
  • Author
    Maverick StrangeMaverick Strange
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1478
    Been thanked: 28 times

Witcher 3

Ακόμη.

Δεν θα τελειώσει ποτέ.

7 users thanked author for this post.
    BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4508
    Been thanked: 316 times

Θες να τελειώσει;

2 users thanked author for this post.
    Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8177
    Been thanked: 1107 times

Όντας αποκλεισμένος στο βουνό σταθερά εδώ και καμία βδομάδα, έχω περάσει στο κινητό το REIGNS και το αντίστοιχο GoT spinoff του για να παίζω και να περνάει η ώρα όταν δεν εκστρατευω στις εξοχές.

Τι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ παιχνιδάρες αμφότερα. Το πιο απλό δυνατόν gameplay (swipe αριστερά για “ναι”, δεξιά για “όχι”) αλλά καταφέρνει να είναι πιο εθιστικό κι από ΑΑΑ παραγωγές. Μπράβο στα παιδιά.

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1199
    Been thanked: 96 times

Το έχω ρίξει στα roguelikes και όταν παίζει χρόνος ρίχνω κάνα run στα Ziggurat και Still not dead. Ναι μεν και τα δύο είναι fps roguelikes, καμία σχέση όμως μεταξύ τους! Το πρώτο καλογιαλισμένα μοντέρνα γραφιά το δεύτερο με πίξελ γκουμούτσες, αλλά και διαφορετικούς τελείως μηχανισμούς, και αρκετά εθιστικά ομολογώ για τους λάτρες του ρέτρο first person shooting. Και ότι πρέπει για μικρά μισάωρα σφηνάκια 😉

3 users thanked author for this post.
    Chosen UndeadChosen Undead
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2407
    Been thanked: 202 times

Μόλις τερμάτισα το Devil May Cry 3 από το HD Collection. Πραγματικά ένα από τα δυσκολότερα αλλά συνάμα και ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ. Δικαίως υπήρχε τόσος ντόρος γύρω από το όνομα του, δηλώνω μεγάλος φαν της σειράς πλέον και με τη βούλα. Θα το ξαναπαίξω και με τον Vergil πριν προχωρήσω στο Devil May 4 Special Edition. Ναι…Special Edition. Μου ήταν αδύνατο να μην πάρω αυτή την έκδοση μετά από τόσο hype.

Dark Souls before Dark Souls τα παιχνίδια αυτά. Ειδικά μου έχει προκαλέσει εντύπωση πόσα κοινά bosses έχουν μεταξύ τους.

Παράλληλα θα παίζω και Soul Calibur VI

• This reply was modified 1 month, 2 weeks ago by Chosen Undead Chosen Undead.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2750
    Been thanked: 133 times

Mortal κοmbat 11 και Yakuza kiwami 2! Παιχνιδι μονο για Γιαπωνεζους Ninja. Εχει ninitsu και μιλανε ΜΟΝΟ Ιαπωνικα. Ετσι! Για ξοδεψει χρονο και χρημα η Sega να το μεταφρασει στα Αγγλικα μια γλωσα 1000 φορες καττωτερη απο τα Ιαπωνια? Εχει τρελο ξυλο!

mits@kos[email protected]
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1243
    Been thanked: 111 times

Με έψησε το deal στο Steam και τσίμπησα το Titan Quest Ragnarok για ένα χαλαρωτικό ΣΚ. 3 χρόνια είχα να πιάσω το TQ, μιας και είχε βγει το Anniversary τότε!

"Zelda looked at the chimney sweep... Her father, the vicar, wouldn't be home for hours."

1 user thanked author for this post.
    Chosen UndeadChosen Undead
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2407
    Been thanked: 202 times

Τερμάτισα ακόμη μια φορά το Devil May 3 από το HD Collection αυτη τη φορά παίζοντας με τον Vergil. Σοκαρίστηκα τι περίπατο έκανα αυτή τη φορά, ενώ τη πρώτη φορά με τον Dante μου είχε βγει το λάδι. Ολοκλήρωσα έτσι όλη την HD τριλογία και την απόλαυσα στο έπακρο.

H βαθμολογία που βάζω στο κάθε παιχνίδι

DMC1-> 8/10. Απίστευτη ατμόσφαιρα, εξαιρετικό σύστημα μάχης, πολύ ενδιαφέρουσα υπόθεση, κάποια αξέχαστα boss fights.

DMC2->6/10 το playthrough με τον Dante με πολλά WTF και εκνευριστικά moments. 7/10 με την Lucia, πολύ πιο fun playthrough, τρομερό moveset είχε η τύπισσα. Δεν έπαιξα με την Triss για να έχω άποψη, αλλά δεν παλευόνταν να ασχοληθείς παραπάνω κιόλας. Κρίμα γιατί είχε κάποια εξαιρετικά bosses

DMC3->10/10. Ενα από τα καλύτερα παιχνίδια ever και με τεράστιο replay value με τόσα weapon styles που έχει ο Dante. Πολλά bosses στη λίστα των καλύτερων ever που έχω αντιμετωπίσει. Σίγουρα μπαίνει στη λίστα των proud to git gud games!

Ξεκίνησα το Devil May Cry 4 Special Edition τώρα. Ηδη από το λίγο που έπαιξα έπαθα ένα σοκ με τις βελτιώσεις, προβλέπεται κάψιμο και τουλάχιστον 3 playthroughs

5 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5265
    Been thanked: 432 times

Division 2

Τερμαρτίσαμε την Campaign και φτάσαμε στο Endgame, όπου παίζουμε φτου ξελευθερία στα control points με όλες τις factions, λύκε λύκε είσαι εδώ με τους Black Tusk, κλέφτες κι αστυνόμους με τους True Sons, ψείρες με τους Outcasts και μήλα με τους Hyenas. Καλά περνάμε.

The Witcher 3

Στο main story νομίζω πλησιάζω το ταξίδι στο Skellige, έχω όμως αρκετά sides, μπόλικα contracts, καμιά κάρτα στο gwent να μαζέψω και αμέτρητα ερωτηματικά ακόμα. Οπότε σε δουλειά να βρισκόμαστε.

Overwatch

Για διάλειμμα από τη δουλειά είναι καλό. Προσπαθώ να μάθω έναν χαρακτήρα. Δεν μπορώ να καταλάβω αν βελτιώνομαι καθόλου.

4 users thanked author for this post.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2467
    Been thanked: 144 times

ω τι σύμπτωσης. αυτές τις μέρες συνεχίζω το no fast travel run στο witcher. ελπίζω να καταφέρω κάνα 100% achievements αν και δεν τα κυνηγάω ποτέ. απλά ότι βγει παίζοντας κανονικά.

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

3 users thanked author for this post.
    Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3945
    Been thanked: 267 times

Το Master Marksman δεν θα το πάρεις ποτέ παίζοντας κανονικά.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2467
    Been thanked: 144 times

ε νταξ δεν θα τα βάψω και μαύρα. εγώ απλα στο νέο playthrough είπα να το πάω πιο rp και από κει και πέρα ότι βγει.

Look behind the mirror, i'm lost in the twilight hall

pc specs: regular potato (amd ryzen 2600 - rx 570 - 16gb ram)

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2750
    Been thanked: 133 times

RAGE 2 και Yakuza 2! Σφαζω τερατα και μαφιοζους!

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2212
    Been thanked: 41 times

Κουμπώνω και εγώ τακτικά κάνα Ζιγκουράτ, έστω για τo daily, και λίγο KOTOR 2 γιατί ανακάλυψα ότι βάλανε ατσίβια και σου τα δίνει ακόμα και να παίζεις με mods.
    Το “main game” όμως είναι Mass Effect 2. Χάλια controls, αλλά βελτιωμένο shooting experience σε σχέση με το 1.

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2212
    Been thanked: 41 times

Τσόζεν να δεις και το anime DMC, νομίζω είναι αμέσως μετα το DMC3 το στόρυ του

Viewing 15 posts - 6,121 through 6,135 (of 6,159 total)

This topic is temporarily locked.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close