Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Viewing 15 posts - 1,381 through 1,395 (of 6,159 total)
  • Author
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3424
    Been thanked: 200 times

Τελείωσα δεύτερη φορά το Xenonauts, τώρα είμαι σε δίλημμα. Divinity Original Sin, Might and Magic X ή Skyrim;

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13464
    Been thanked: 564 times

Όχι το τελευταίο.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1648
    Been thanked: 2 times

Ντάξει το Divinity είναι παιχνιδάρα απλά. Το Skyrim βάλτο μόνο αν έχεις όρεξη να τo μοντάρεις ειδάλλως το vanilla είναι σάπιο.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Και αν παίξω πρώτα τις παιχνιδαρες με τι όρεξη θα φάω μετά στη μάπα το Skyrim?

BathoryBathory
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4508
    Been thanked: 316 times

Γιατί να το φας ντε και καλά στην μάπα; Μακριά και αγαπημένοι δεν μπορείτε να είστε;

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 769
    Been thanked: 0 times
    manos426f wrote:
    electroduck wrote:
    Συνεχίζω λίγο λίγο και το επικό Alan Wake

Αυτό σκονίζει εδώ και καιρό τη Steamoθήκη μου, μάλλον πρέπει να του δώσω μια ευκαιρία κάποια στιγμή.

Ναι, είναι ωραίο – και μη διστάσεις να βάλεις trainer για τα δύσκολα action σημεία, για μένα τουλάχιστον που είμαι άμπαλος και δεν έχω την υπομονή και τη διάθεση να με “κόβει” από τη πρόοδο του παιχνιδιού έτσι στα καλά καθούμενα -με έχει βοηθήσει.

Άσε που το καταευχαριστήθηκα σε συγκεκριμένα σημεία! :woohoo:

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2030
    Been thanked: 24 times

με εχει φαει τα τελευταια 2 χρονια να ξαναπαιξω οτι βγηκε σε αξιοπρεπες crpg,τωρα εχω στα σκαρια baldurs 2 risen 1 και arcanum.

εν τωμεταξυ σε καμια βδομαδα θα βγει το europa barbarorum 2 :whistle:

Τελείωσα δεύτερη φορά το Xenonauts, τώρα είμαι σε δίλημμα. Divinity Original Sin, Might and Magic X ή Skyrim

θα προτεινα arcanum of steam works and magic obscura.
    παω στοιχημα τα μαλλια του νορθ οτι δεν το χεις παιξει.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13464
    Been thanked: 564 times
    gaius germanicus wrote:

Και οι δύο χαμένοι θα βγείτε. Εκτός και αν λες στην πλάτη.

• Υπουργός Ανάπτυξης

Το Skyrim το αγόρασα οπότε κάποια στιγμή θα το παίξω, δε θέλω να αφήσω απαιχτα παιχνίδια στη βιβλιοθήκη μου.

gaius germanicus wrote:
    με εχει φαει τα τελευταια 2 χρονια να ξαναπαιξω οτι βγηκε σε αξιοπρεπες crpg,τωρα εχω στα σκαρια baldurs 2 risen 1 και arcanum.

εν τωμεταξυ σε καμια βδομαδα θα βγει το europa barbarorum 2 :whistle:

Τελείωσα δεύτερη φορά το Xenonauts, τώρα είμαι σε δίλημμα. Divinity Original Sin, Might and Magic X ή Skyrim

θα προτεινα arcanum of steam works and magic obscura.

Σωστά, αλλά λέω να περιμένω το Arcanum 2 της Bethesda :D

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1516
    Been thanked: 0 times

Admiral το Skyrim να το παίξεις αλλά μην περιμένεις άπειρες ώρες εξερεύνησης και διασκέδασης. Είναι πολύ βατό και σε αρκετά πράγματα επαναλαμβανόμενο. Για εμένα τουλάχιστον οι πρώτες 10-15 ώρες ήταν καλές συν τα βασικά quest lines. Τα mods ναι μεν βελτιώνουν κάποια πράγματα αλλά λίγα είναι αυτά που παρατείνουν την διάρκεια ζωής του παιχνιδιού.

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7109
    Been thanked: 79 times

Παίξε Skywind να γουστάρεις!

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1691
    Been thanked: 73 times

Με αφορμη το modding του Skyrim
    a7KK88L_700b.jpg

Παναγιώτης ΜητράκηςΠαναγιώτης Μητράκης
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8473
    Been thanked: 575 times

Alan wake (1η φορά στο pc) για να περιλάβω και το American nightmare (αν και έχω χαμηλά τον πήχη). Αν κάτι δε μου αρέσει είναι οι μη ρεαλιστικές συνέπειες, κάτι που δεν με έχει συνηθίσει η Remedy π.χ. πέφτεις από το ελικόπτερο και χάνεις όλα τα αντικείμενα, really…; Δηλ. ο φακός και το περίστροφο δεν χωράνε στις τσέπες του τζάκετ. Lol. Οκ καταλαβαίνω ότι γίνεται για σκοπούς πρόκλησης αλλά τουλάχιστον κάντε το να έχει νόημα (βλ. αρχή κλινικής στο 4ο επεισόδιο). Όπως επίσης δε μου αρέσει ότι του βγαίνει η γλώσσα από το σπριντάρισμα μετά από 6-7 δευτερόλεπτα, καπνιστής να ήταν θα άντεχε περισσότερο… :facepalm: Ψιλονίτπικ, τεσπά.
    Also, ξαναέβαλα το River of Time που το πεθύμησα, εντάξει μπορώ να πω πλέον με 100% σιγουριά ότι το σύστημα μάχης που έχουν είναι μακράν το πιο γαμάτο που έχω δει σε crpg, TB+RtwP best of both worlds. :)

Wind and stone, I search my heart and find...

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2213
    Been thanked: 41 times

Είπα να ξεκινήσω τα games του Steam επιτέλους, γιατί πολλά συσσωρεύτηκαν.
    Afterfall InSanity έπιασα, πολύ καλό αν σας άρεσε το Dead Space. Υπέροχη η Unreal Engine 3, καταφέρνει να έχει πολύ καλά γραφικά, παρόλο που είναι πλέον “παλιά”.
    (btw, this is win :D https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/t31.0-8/p720x720/10557547_1517510905152569_3538454475697871098_o.jpg )

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3945
    Been thanked: 267 times

To Alan Wake δε με κράτησε για μια σειρά λόγους, και ένας βασικός είναι πως η πληθώρα collectibles all over the place χαλούσαν τελείως την ατμόσφαιρα έντασης που θα έπρεπε να έχει το παιχνίδι.

“Omgomgomgomg, the darkness attacks the hunting lodge, βάστα γερά αδερφέ έρχομαι να σε σώσ… όπα, μισό, είδα ένα θερμός με καφέ στη γωνία, και όλοι ξέρουμε πως έτσι κι αλλιώς είναι ένα scripter event οπότε μπορώ να πάω να το πάρω σαν να μη τρέχει τίποτα”.

Το έχω παρατήσει κάπου στο Episode 4 εδώ και πάνω από ένα χρόνο… ίσως κάποια στιγμή επιστρέψω γιατί έχω μια περιέργεια να μάθω τι γίνεται στο τέλος.

Viewing 15 posts - 1,381 through 1,395 (of 6,159 total)

This topic is temporarily locked.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close