Το ιντερνετ στην ελλαδα του 2017 εως 2018

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 123 total)
  • Author
    lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6761
    Been thanked: 240 times

αυτο που ξερω φιλτατε μοντε φριγο, ειναι οτι ο συνδιασμος της παραποιημενης υπογραφης μου, με την οριτζαναλε που ειναι η γνησια και σου ανηκει. δημιουργει ενα κλιμα πληρους καταστροφης για το steam. τι ειναι τα παιχνιδια σας; ενα φου ειναι.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 10418
    Been thanked: 655 times

Είναι στο Γαλάτσι και δεν είναι στην Κυψέλη. Σκατά λέμε. Αν έχουν περιορισμό, τον κρύβουν στο διαφημιστικό υλικό τους πάντως. Αλλά εδώ που τα λέμε, ανάθεμα κι αν κατεβάζω, μαζί με τα Games, 1ΤΒ το μήνα. Θα έπρεπε να προσπαθήσω σκληρά για 4.5TB.

ΥΓ Όχι ρε, προς Θεού, τί Πέλφε και Ίμπιζες λέτε. Αλλά αν έχετε λίγο χρόνο, συμπληρώστε την Φόρμα Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος και το σημαντικότερο, μην παραλείψετε το Reference Code :

BORRACHOILLEGALGAINZ$$666$$

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6761
    Been thanked: 240 times

μπορατσομ αν ηταν στο χεριμ, θα τους επαιρνα τηλεφωνο και θα τους ελεγα οτι τα ειπες τοσο καταπληκτικα, που θα γινομουν συνδρομητης τους, ακομα και αν εδιναν προσβαση σε ενα και μονο site.
    ας ειναι και αυτο
    http://www.constellation7.org/Constellation-Seven/Josiah/Index.htm

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

blender5dblender5d
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 882
    Been thanked: 8 times

Παίδες, χωρίς καμία πρόθεση διαφήμισης, σήμερα ενημερώθηκα για την INALAN (https://www.inalan.gr/) μια φαινομενικά…απίστευτη εταιρεία, που δραστηριοποιείται στην Ελλάδα, χρησιμοποιεί 100% δικό της ιδιόκτητο δίκτυο οπτικής ίνας και παρέχει 100/100 δίκτυο με μόλις…28Ε το μήνα. Ακούγεται υπερβολικά καλό για να είναι αληθινό, θα το ερευνήσω και θα επανέλθω.

Είναι πολύ ενδιαφέρουσα εναλλακτική πρόταση, αλλά έχει πολύ μικρό δίκτυο κάλυψης. τα ζόρια για τις εταιρίες έρχονται όταν πέφτουν πάνω τους πολλοί χρήστες-πελάτες.

Θυμάμαι όταν είχε ξεκινήσει η vivodi ήμουν από τους πρώτους που έβαλα. Διαφήμιζαν τότε το αποκλειστικό τους δίκτυο…(Ουσιαστικά είχαν νοικιάσει από τον οτε τα παλιά αναλογικά τηλεφωνικά δίκτυα χαλκού που δεν χρησιμοποιούνταν πια). Στην αρχή (πρώτους 3-6 μήνες) είχα καρφωτά 24Mbps σε απίστευτη για την εποχή τιμή. Πρόσφεραν και iptv. Μετά όμως από λίγο καιρό οι ταχύτητες άρχισαν να πέφτουν αισθητά (εγώ αποχώρησα όταν η ταχύτητα είχε πέσει στα 14-16Mbps). Άρχισαν να μπαίνουν νέοι πελάτες, στέρευε η βρύση του internet και η εταιρία δεν μπορούσε ή δεν ήθελε να αναβαθμίσει τα κέντρα της για να διαχειρίζεται καλύτερα τα requests των πελατών της.

Μακάρι να πάει καλά η inalan. Απλά το “ιδιόκτητο δίκτυο” με τρομάζει κάπως, καθώς θα πρέπει να σκάψουν για να περάσουν οπτικές ίνες και με τους ρυθμούς που κινούνται τα πράγματα στην ελλάδα, θα έχω κάλυψη δικτύου το 2020-2022.

Εγώ θα κάνω όνειρα κι αληθινά ας μην γίνουν,
    μου φτάνει που προσπάθησα, όνειρα να μην μείνουν.

• Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7030
    Been thanked: 37 times

Η μόνη τίμια εταιρεία που γνωρίζω με ιδιόκτητο δίκτυο είναι η CYTA. Το μόνο θέμα που είχα όταν με μάτιαξε ο Γκου και όταν μετακόμισα σε πολυκατοικία που λόγω αρχαίου χαλκού από την είσοδο μέχρι τον 4ο, έχανα 10ΜΒς

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3696
    Been thanked: 52 times

Flatrate ή τέφρα. Ακόμα και αν δεν καταναλώνεις τώρα πάνω από 1 ΤΒ, θα βρεις τρόπο να φας παραπάνω με 100 Mbps download/upload.

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1846
    Been thanked: 70 times

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ. Άλλο να κατεβάζεις με 1-2 MB/sec και άλλο με 10. Αν έχεις αυτή τη δυνατότητα κάπου θα βρεις να τη χρησιμοποιήσεις.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3410
    Been thanked: 137 times

Αυτή τη περίοδο πιστεύω ότι αξίζει μόνο η Wind, ειδικά για νέα γραμμή.

Είχα σε εκτίμηση και την Vodafone, αλλά πλέον οι τιμές τις είναι απαράδεκτες. Έχωσε τα 30Mbps στα προγράμματά της για να δικαιολογήσει την τιμή των 50Mbps :vomit:

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1793
    Been thanked: 8 times

Εγώ δεν είμαι πελάτης τους, αλλά η Cosmote μου έκανε προσφορά για vdsl και τηλέφωνο στα 26-29 ευρώ, δώρο 2 γραμμές για καθαρότερο τηλέφωνο συν δωροκάρτα 30 ευρώ Γερμανός. Δεν είναι κακή τιμή νομίζω… xD

• Οργανωμένος Νεολαίος

Λογικά όμως για 30Mbps.

XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 5811
    Been thanked: 2 times

Ξέρω ότι είναι κάπως… προκλητικό ν' ανεβάζω τέτοιες φωτογραφίες, αλλά κάπου πρέπει να το πω κι εγώ και νομίζω ότι μόνο το παρόν νήμα προσφέρεται για κάτι τέτοιο. Έγραψα νέο ρεκόρ ταχύτητας κατεβάσματος προ ολίγου… :)

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football, Nova και Cosmote TV!

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Σιγά ρε Μάνο. Εγώ με ADSL είχα πιάσει πολύ καλύτερη ταχύτητα. Ορίστε
    steam_speed.png

XSubs

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13356
    Been thanked: 381 times

:rolleyes: :blush2:

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 5811
    Been thanked: 2 times

Σιγά ρε Μάνο. Εγώ με ADSL είχα πιάσει πολύ καλύτερη ταχύτητα.

Προφανώς εννοείς ότι κοροιδεύω, έχοντας πειράξει τη φωτογραφία. Δε μπορώ ν' αποδείξω τ' αντίθετο, οπότε δικαίωμά σου να το πιστεύεις. :)

Ballywood - Αίθουσα ψυχαγωγίας στη Νέα Χαλκηδόνα με Billiards, Ping Pong, Darts, Wooden Table Football, Nova και Cosmote TV!

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Σοβαρά τώρα; Ήρθα εδώ επειδή συζητιέται στο discord.

Είναι δυνατόν να σε λέω ψεύτη; Σοβαρά τώρα; Ένα bug ήταν που μου είχε παρουσιαστεί κάποτε και είπα να το ξαναβάλω για αστείο.

Ειλικρινά δεν περίμενα κάτι τέτοιο.

XSubs

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 123 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close