Το κορυφαίο pc game της τελευταίας 5ετίας (’09-’13)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 65 total)
  • Author
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2977
    Been thanked: 0 times
    Admiral wrote:
    Alucard wrote:
    Δεν έχω παίξει ακόμα το FO New Vegas και το Witcher 2. Μπορεί να επηρέαζαν την κρίση μου.
    Θα πω το Kingdoms of Amalur ! Πολύ δύσκολο βέβαια να ξεχωρίσεις ανάμεσα σε τόσα διαμάντια και μια 5αετία, αλλά αφού “πρέπει”… :)

Δεν τα έχεις παίξει;;;;;;;;;;;;;;; Γιατί;;;;;;;;

Dont shoot ! ! ! ! !
    Δεν τα έπαιξα γιατί δεν είχα παίξει ούτε το witcher 1 ούτε το Fallout 3. Όταν διάβασα ότι το ένα είναι καλύτερο από το άλλο, θέλησα να τα παίξω με τη σειρά, ουτως ώστε να καταλάβω τη μετάβαση από το καλό στο καλύτερο. Περιμένω να τελειώσω τώρα το borderlands 2 για να πιάσω το Witcher 2 (πριν βγει το 3) και θέλω να τελειώσω τα DLC του F3, για να πιάσω το New Vegas. Αισθάνομαι κάπως, αν αφήνω ανολοκλήρωτα παιχνίδια και πάω παρακάτω…
    Ξέρω, έχω καθυστερήσει, αλλά τι να κάνω. Με τόσα παιχνίδια, πραγματικά δε φτάνουν οι ώρες…

Sandwraith_Sandwraith_
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 495
    Been thanked: 5 times
    Brother Bruce wrote:
    εννοειται οτι το ερωτημα ειναι περιοριστικο με την εννοια οτι ειναι πολυ δυσκολο να εχεις παιξει ολα τα παιχνιδια στο ειδος που σ ενδιαφερει περισοτερο, για μια σειρα απο λογους. απ οσα εχω παιξει λοιπον:
    skyrim.
    Είπε Skyrim!!! Ουυυυ 666 ουυυυυυυυυ!
    :trollface:
    tony crowtony crow
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6663
    Been thanked: 427 times
    Alucard wrote:
    Admiral wrote:
    Alucard wrote:
    Δεν έχω παίξει ακόμα το FO New Vegas και το Witcher 2. Μπορεί να επηρέαζαν την κρίση μου.
    Θα πω το Kingdoms of Amalur ! Πολύ δύσκολο βέβαια να ξεχωρίσεις ανάμεσα σε τόσα διαμάντια και μια 5αετία, αλλά αφού “πρέπει”… :)

Δεν τα έχεις παίξει;;;;;;;;;;;;;;; Γιατί;;;;;;;;

Dont shoot ! ! ! ! !
    Δεν τα έπαιξα γιατί δεν είχα παίξει ούτε το witcher 1 ούτε το Fallout 3. Όταν διάβασα ότι το ένα είναι καλύτερο από το άλλο, θέλησα να τα παίξω με τη σειρά, ουτως ώστε να καταλάβω τη μετάβαση από το καλό στο καλύτερο. Περιμένω να τελειώσω τώρα το borderlands 2 για να πιάσω το Witcher 2 (πριν βγει το 3) και θέλω να τελειώσω τα DLC του F3, για να πιάσω το New Vegas. Αισθάνομαι κάπως, αν αφήνω ανολοκλήρωτα παιχνίδια και πάω παρακάτω…
    Ξέρω, έχω καθυστερήσει, αλλά τι να κάνω. Με τόσα παιχνίδια, πραγματικά δε φτάνουν οι ώρες… http://www.youtube.com/watch?v=OwFqShcxaQ0 Red alert , red alert !!!!! Ηellion is coming

Ακου πτωμα να μαθαινεις

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 128

Rome II… οι λογοι ειναι οι εξης:
    1) μετα τα patch το παιχνιδι απλα μαμαει… πολυ καλα γραφικα μ’αρεσει το gameplay και οι επιλογες δυτικων-ανατολικων-βαρβαρων και ολων αυτων των διαφορετικων φυλων.
    2)Ειμαι φαν της σειρας και των strategy γενικοτερα και το θεωρω απο τα καλυτερα strategy ever.
    νταξ παραδεχομαι δεν εχω παιξει πολλα διαμαντια τα οποια πιθανον να αλλαζαν τη γνωμη μου… αλλα δεν μπορω να απαρνηθω την αγαπη μου προς τα Total War…

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 527

FALLOUT NEW VEGAS

Σαν runner upς βαζω Starcraft 2: WoL , Dragon Age Origins, AC2

(μολις συνηδητοποιησα πως τα περισσοτερα games μου ειναι 2005-2008, εκτος πενταετιας :P )

Ebon PageEbon Page
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 110
    Been thanked: 1 time

Εύκολη ερώτηση/δίλημμα.

Καλύτερο παιχνίδι για μένα της τελευταίας 5ετίας είναι το Civilization V και με διαφορά.
    Ατελείωτες ώρες, τρελό κάψιμο (δεν υπάρχει μεγαλύτερη ευχαρίστηση (ή μηπως και μαζοχισμός) να προσπαθείς να κερδίσεις παρτίδα σε deity δυσκολία, άλλοτε επιτυχώς, μα τις περισσότερες φορές να τρως τα μούτρα σου 😆 . Ειδικά με τα τελευταία expansions ο τίτλος έχει πάρα πολύ βάθος.

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Αν μπορώ να πω το Μάνατζερ που είναι η εύκολη λύση τότε αυτό…

Αλλιώς το Bioshock αν και είναι πέντε ετών και κάτι μηνών.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 16

Dota 2 :)

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Είμαι μεταξύ Deus Ex: Human Revolution, Witcher 2 και L.A. Noire. Αν έπρεπε με το μαχαίρι στο λαιμό να διαλέξω ΕΝΑ, θα έλεγα το Deus Ex με το Γουίτσορα μισή άσπρη τρίχα απόσταση. To Fallout: New Vegas ήταν επίσης αριστούργημα, αλλά το γράψιμο και οι καταστάσεις στο Deus Ex έκαναν κάτι πολύ περισσότερο από το να με διασκεδάσουν απλά, μου έδωσαν τροφή για σκέψη, προβληματισμό και ζόρικη συναισθηματική εμπλοκή στα δρώμενα.

SavatarSavatar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1213
    Been thanked: 133 times

Το καλό με αυτά τα τόπικ είναι οτί μπορεί να σου ρίξουν μια σφαλιάρα σε φάση “εεε…ξύπνα!”
    Ναι , δεν έχω παίξει το Deus Ex : HR 😳 Δεν ξέρω γιατί, το πρώτο το είχα λατρέψει! Θα επανορθώσω στην πρώτη ευκαιρία φυσικά

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1672

” X3 : Albion Prelude “
    Από άποψη ωρ’ων και ασχολίας, στο steam πρώτο είναι το Albion Prelude, φυσικά (622 ώρες) και ακολουθούν FM2010 = 472 και FM2012 = 505 ώρες. Όσο και αν έφαγα π.χ. 150 ώρες στο Divinity II και στα Fallout NV και Deus Ex ή και περρισότερες στο starcraft 2 τα κολλήματα είναι κολλήματα.
    Ασε που αμα πω άλλο θα γυρίσει το avatar μου να με φτύσει!! :silly:

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13551
    Been thanked: 654 times

Στην πρώτη επόμενη sale δεν παίρνεις τίποτα άλλο εκτός από το Deus Ex: Human Revolution Director’s Cut (αν έχει και το soundtrack μαζί ακόμη καλύτερα). Τίποτα άλλο όμως. Μετά βυθίζεσαι στη λήθη και όταν τελειώσει λες απλώς έπος. Θα γουστάρεις και τον τερματισμό (θα με καταλάβεις ;) ).

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5696
    Been thanked: 70 times

Εγώ που το έχω και δε το έχω παίξει ακόμα; 😮

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1455
    Been thanked: 105 times

Ήμουν έτοιμος να πω το Witcher 2,αλλά μετά θυμήθηκα ότι μου άρεσε λίγο λιγότερο από το 1 κι έτσι δε μου πήγαινε να το βάλω.Οπότε αποφάσισα να επιλέξω ένα παιχνίδι που κατά τη γνώμη μου έθεσε νέα στάνταρ στο είδος του.Κι αυτό δεν είναι άλλο από το Assassin’s Creed 2 φυσικά.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 261

απλα Deus ex :HR . ειναι το μοναδικο παιχνιδι που εχω τερματισει 3 φορες και ανετα θα μπορουσα να παω και για τεταρτη . το λιγοτερο ενδιαφερον για μενα ηταν το gameplay του καθως το επισκιαζαν το ΦΟΒΕΡΟ στορυ , το soundtrack και το voice acting. ( δεν εχω ακουσει πιο μαματη φωνη απο αυτην του adam jensen , η φαση ειναι οτι αυτος που την κανει ειναι μισος ελληνας :worship: )

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 65 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close