Το παλιό πισι ξαναχτυπά

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 68 total)
  • Author
    Dark ArchonDark Archon
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 648
    Been thanked: 18 times

Η καρτα γραφικών μάλλον ψοφάει. :pope:
    Την πας για μαγείρεμα με πατατούλες, για τα σκουπίδια ή για κάδρο στον τοίχο. 😆
    Πολλές κάρτες της σειράς 8ΧΧΧ είχαν θέματα με τις κολλήσεις τους. Εχεις την δυνατότητα να βάλεις καμία άλλη για να βεβαιωθείς οτι φταίει αυτή; Στην ανάγκη πήγαινε σε μαγαζί να δοκιμάσουν.
    Η θερμοκρασία της cpu ειναι επικίνδυνα υψηλή για idle. Μπορείς να την δεις και με το coretemp;

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1388
    Been thanked: 0 times

Βασικά έφεραν έναν γνωστό τους τεχνικό οι δικοί μου, που φόρτωσε το κουτί, οπότε και να θελα να σας δείξω κάτι δεν έχω… Πάντως κι αυτός είπε ότι τα τινάζει η κάρτα γραφικών και θα την αντικατηστήσει με άλλη, κάτι που το φοβάμαι αρκετά από οικονομικής απόψεως, γτ ένας θεός ξέρει τι θα βάλει και ευελπιστώ να μην τους πιάσει κότσο. Εμένα πάντως το κεφάλαιο με έχει γραμμένο… :dry:

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6871
    Been thanked: 407 times

η θεωρια λεει οτι πριν βαλει θα ρωτησει. αστον να βγαλει διαγνωση και βλεπουμε.

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Dark ArchonDark Archon
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Αν σου αλλάξει κάρτα, κράτα την παλιά. Ποτέ δεν ξέρεις ποτε θα σου χρειαστεί κάποιο παλιό hardware. Ποιά 8800 έχεις;

• Οργανωμένος Νεολαίος

Τελικά τα κανόνησαν οι δικοί μου όσο κοιμόμουν, πολύ υπολογίζουν τη γνώμη μου :P
    Απ’ ό,τι μου είπε η μάνα μου ο τεχνικός έβαλε μία της nvidia σειράς 4 ή 6 (δεν θυμόταν τι της είπε) με τιμή γύρω στα 120€. Έχουμε καμιά ιδέα τι παίζει να έβαλε? Η μάνα μου ζήτησε να μπορεί να παίζει κανένα παιχνίδι και να κρατήσει όσα χρόνια κράτησε και η προηγούμενη (δηλ 6-7)…

Ναι, θα πω στον τεχνικό να μην πετάξει την παλιά. Αν δεν κάνω λάθος είναι η 8800GT της Zotac.

Dark ArchonDark Archon
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Την κάρτα θα την δεις οταν ανοίξεις το κουτί, όπως κάνεις και στο kinder εκπληξη. 😆 😆
    Μόνο οταν πάρεις το μηχάνημα να ελένξεις την θερμοκρασία της cpu με το core temp.
    Η παλιά κάρτα κάπου θα φανεί χρήσιμη. Αν έχει κανένα καλό και ήσυχο cooler μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και αλλού, εστω και με πατέντα.
    Θα μπορούσες βέβαια και να δοκιμάσεις να την ψήσεις (στο φουρνο) μήπως φταίνε οι κολλήσεις και συνέλθει. (Πάσχα έρχεται, κάθε χρόνο αρνι θα ψήνουμε; 😆 😆 )

nitro912grnitro912gr
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2937
    Been thanked: 84 times

αν σου έχει βάλει με 120€ οτιδήποτε κάτω από 650 σας έχει πιάσει κότσους.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Οκ μόλις πάρω στα χέρια μου το πισι θα επανέλθω και me τις θερμοκρασίες της cpu!

nitro912grnitro912gr
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2937
    Been thanked: 84 times

ε τι; δεν θα το φτιάξει ο τεχνικός; :trollface:

• Οργανωμένος Νεολαίος

Χαχαχα προσωπικά δεν τον πολυεμπιστεύομαι, αλλά δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τους γονείς μου, αυτόν ξέρουν, αυτον εμπιστεύονται :P

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2401

αυτο που λες, δεν το πολυκαταλαβαινω…. τι εννοεις? οτι δεν μπορεις να τους πεις, να μην του το δωσουν για επισκευη? υιοθετημενο σε εχουν?

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ξέρουν ότι οι γνώσεις τους πάνω στους υπολογιστές είναι ουσιαστικα μηδαμηνές, πιστεύουν ότι και οι δικές μου είναι στο ίδιο επίπεδο, άντε λίγο καλύτερα από το δικό τους, οπότε τους φαίνεται λογικό ένας οποιοδήποτε τεχνικός να είναι καλύτερος από εμένα, μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. Άσε που δεν τους είναι και εντελώς άγνωστος ο τεχνικός, μιας και τον παίρνουν για τις επισκευές στους υπολογιστές στο σχολείο της μάνας μου επειδή είναι φτηνός.
    Εμένα μου φαίνεται αρκετά νορμάλ σαν συλλογισμός και δεν μπορώ να πω ότι τους κατηγορώ, άσχετα αν έχω παράπονο ή όχι με τη στάση τους.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2401

ασε τις ιστοριες και βαλε μια ταξη…

στο σπιτι του gamer, κανει κουμαντο ο gamer….

κριτηριο εδω ειναι η library στο steam, και οχι η δραστηριοτητα που εκανε εναρξη καποιος στη ΔΟΥ….

οποιος διαφωνει μαζι μου, να χτυπησει δυνατα το πληκτρολογιο του

• Οργανωμένος Νεολαίος

Ο οποίος gamer έχει μηδαμινό εισόδημα, είναι στο μέσον των σπουδών του οπότε και δουλειά να θέλει να πιάσει για να “ανεξαρτητοποιηθεί” οικονομικά, πέραν από κάτι γκαρσόν κλπ, δεν πρόκειται να βρει ώστε να ζήσει μια ανεκτή ζωή, τουλάχιστον με τα τωρινά δεδομένα.

Σόρυ φίλος, αλλά προτιμώ να είμαι ευγνώμων για όσα έχουν κάνει όλα αυτά τα χρόνια για μένα και ας κάνω τα στραβά μάτια σε μερικά ελάσσονος σημασίας θέματα. :)

Θα χτυπούσα το πληκτρολόγιο, αλλά είμαι στο μοναδικό λαπτοπ του σπιτιού και δεν θέλω να πάθει κάτι κι αυτό :P

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6871
    Been thanked: 407 times

the-odiferous-farting-keyboard-press-the-keys-for-a-funny-fart-noise.jpg

χτυπα αυτο.

και οι δυο αποψεις εχουν συμπτωματα ελλειψης επικοινωνιας.
    ο ενας λεει χτυπα το χερι και ο αλλος λεει δεν μιλαω.
    οποιος διαφωνει, ας χτυπησει με δυναμη το πληκτρολογιο μου

funny-keyboard-gamer-pins.jpg

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 68 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close