Το πισι μου πνέει τα λοίσθια, ΑΓΙΟΥΤΟ!

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 166 total)
  • Author
    vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3704
    Been thanked: 56 times

Ο Intel σου είναι i3 ή Core 2 Duo;

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 793
    Been thanked: 0 times
    vtheofilis wrote:
    Ο Intel σου είναι i3 ή Core 2 Duo;

Δυστυχώς… Το δεύτερο. Τον έχω δήλωσε και στην αρμόδια εφορία αρχαιοτήτων για να είμαι εντάξει με τον Νόμο.

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Οπότε θες κάνα 50άρικο για Core 2 Quad.

Έλα να κλάψουμε παρέα :throw: 😥

• Οργανωμένος Νεολαίος

We crie evrytaem VTheofilis :(

Εδιτ. Για πε μου περισσότερα για τον σιπιγιουτορα… Επίσης με ποια κάρτα ενδείκνυται να συνδιαστει;

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3057
    Been thanked: 1 time
    castorsia wrote:
    Ευχαριστώ Κουιβ. Ακόμα μια ερώτηση. Σκέφτομαι μήπως η αγορά μου έχει χαρακτήρα που μου επιτρέπει να την διατηρήσω και σε ένα, μελλοντικό σύστημα. Όχι τρέλες επιδόσεις. Αλλά αξιοπρεπείς.

Οποτε, με ταβάνι τα 200-230 ευρώ, υπάρχει τίποτα;

Βασικά, ποιον κοροϊδεύω. Ας το βγάλω από μέσα μου. Με ποια, όσο το δυνατόν πιο οικονομική κάρτα, μπορώ (αν είναι αυτο δυνατό, λόγω της γενικότερης παλαιότητας του συστήματος) να τρέξω το ΤW3, έστω και στο λοου, έστω με λοαντινγκ ταημς 5λεπτου. Δεν έχω πολλές απαιτήσεις. Οτιδήποτε πάνω απο τα 20fps, και view distance 40 μετρα, ο μύλος μου το αλέθει. Γίνεται;

Θα με βγάλει στο κλαρί αυτός ο Γκεραλτ.

Δευτερόχειρος C2Q που λέει και ο τεό από πάνω. Ο γκεράλτ θέλει πυρήνες…

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Retro-The_Witcher_3_Wild_Hunt_-_Hearts_of_Stone-test-w3_proz.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=cWr1ohFGZ98
    Aπ’ότι βλέπω θα την παλαίψεις στα ανοικτά φονικά πεδία, απλά κανε την καρδιά σου πέτρα μεσα στις πόλεις που το παιχνίδι θα ψιλοχοντροσέρνεται.

Και με τις χώμα απαιτήσεις απόδοσης που έχεις ,στα 230 ευρώ υπάρχουν αρκετά future proof κάρτες υπό την έννοια ότι είναι 4GB.
    Kόκκινη
    http://www.skroutz.gr/s/7290082/Gigabyte-Radeon-R9-380-4GB-GV-R938WF2-4GD.html
    Πράσινη
    http://www.skroutz.gr/s/7315071/Gigabyte-GeForce-GTX960-4GB-GV-N960OC-4GD.html

H 380 ειναι ταχύτερη αλλά ξανά και σε μεγαλύτερο βαθμό από πριν, θα δεις μεγάλη διαφορά σε επιδόσεις ο,τι και να διαλέξεις.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Το τροφοδοτικό μου θα βαστήξει;

• Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3057
    Been thanked: 1 time
    castorsia wrote:
    Το τροφοδοτικό μου θα βαστήξει;

Eιδικά η 960 δεν τραβάει πολύ ρεύμα αλλά και η 380 ειναι αρκετά οικονομική.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-radeon-r9-380-2gb-4gb-review

207W μέγιστη κατανάλωση ισχύος με την μια ,279 με την άλλη, μια χαρά είσαι.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Φαντάζομαι να μπει κανένας μεταχειρος i3 δε μπαιζει ε; Θα έχει αλλάξει το σοκετ..

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Ναι. Παίρνεις έναν Core 2 Quad, και δεν ξέρω τι παίζει και με την RAM, ίσως θες άλλα 2-4 GB.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3989
    Been thanked: 327 times
    castorsia wrote:
    Θα έχει αλλάξει το σοκετ..

Μόνο μια και δυο φορές καλά θα ήτανε, σαν πουκάμισα τα αλλάζει η καταραμένη η Intel :( .

Κατέβασε το CPU-z και πες μας τι πληροφορίες σου λέει ακριβώς για μοντέλο CPU, MotherBoard και RAM που έχεις, να δούμε τι μπορεί να γίνει με την περίπτωσή σου. Πάντως με ταβάνι 250 ευρώ, αξιοποίηση των μεταχειρισμένων και σεμνές απαιτήσεις, πιστεύω θα παίξεις The Witcher 3.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Το έχω κατεβασμένο το CPU-Z, η βλακεια είναι πως δε μπορώ να το χρησιμοποιήσω καθώς χωρίς κάρτα το πισι δε ξεκινάει (no shit Sherlock). Θα προσπαθήσω να βρω μια low power, μέχρι να χαράξουμε πορεία. Έχω καποια μαζεμένα έξοδα αυτή τη περίοδο, θα ήθελα πρώτα να φύγουν ώστε να αποφασίσω για αυτό που έχει πραγματική αξία και ενδιαφέρον στην ζωή.

Τα παιχνίδια εξουσίας στα Βόρεια Βασίλεια.

Great0ldOneGreat0ldOne
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3989
    Been thanked: 327 times

Τα έξοδα δεν τελειώνουν ποτέ :( . Ρίχτα όλα στο Γκέραλτ, κι άσε τον σπιτονοικοκύρι να αγχώνεται για το πότε θα πληρωθεί B) *

*Disclaimer: Poster may not be qualified to give financial, legal or life advice.

gvorrisgvorris
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 464
    Been thanked: 213 times

Τελικά… Η 9600GT ήταν ο υπαίτιος. Φίλοι μου.

:ohmy: ούπς! φαινομενικά ήμουν σίγουρος για τροφοδοτικό!
    φίλε castorsia συγνώμη, θα σε έπαιρνα στο λαιμό μου :(

CercaphusCercaphus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1793
    Been thanked: 8 times

Ήμουν πριν 1,5 χρόνο και εγώ σε μια παρόμοια φάση και έψαχνα να αναβαθμίσω σύστημα που βασιζόταν σε s775 επειδή κάηκε η μητρική. Ψάχνοντας από εδώ και από εκεί στη μισή Ευρώπη επειδή εδώ βαρούσαν τότε αρκετά στους μεταχειρισμένους Core2Quad, έφερα από Αγγλία έναν Intel Xeon και από Γερμανία μια καινούργια μητρική με sli και με μια GTX470 και, προσθέτοντας και λίγη ραμ για να φτάσω στα 6gb έφτιαξα ένα συστηματάκι που στο Crysis3 ήταν φοβερό στα medium-high. Άμα δεν ξέρεις τι μητρική έχεις και βαριέσαι το ψάξιμο για να βρεις έναν Xeon που να ταιριάζει στη μητρική σου, η λύση ενός καλού και φθηνού C2Q είναι μονόδρομος. Τα υπόλοιπα χρήματα δώσε τα σε μια medium-high κάρτα γραφικών (> Nvidia 750 Ti) και νομίζω ότι ένα τέτοιο σύστημα θα μπορεί να σε κρατήσει καλά μέχρι την ριζική αναβάθμιση.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Η μητρική μου είναι της albatron. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω, χωρίς το πισι, ποιο μοντέλο. Το γράφει κάπου πάνω; Ειμαι σιγουρος προς ναι. Επίσης βλέπω διαφορες συχνότητες C2Q. Κινούνται στο 60+ :/ Ο 3.00 ghz απο τον 2.66 δικαιολογεί τα 30 ευρώ που έχει παραπάνω;

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 166 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close