Φωτογραφικη μηχανη

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Erebous92
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6
    Been thanked: 0 times

Γεια σας ;ρ ειναι η πρωτη φορα στο φορουμ B) χαχαχα ειμαι πολυ χαρουμενος !

Λοιπον παιδια …ηρθα να σας ζαλισω λιγακι , δεν αφορα γκαμινγκ τον θεμα αλλα οκ… ενδιαφερομαι να αγορασω μια φωτογραφικη μηχανη slr , και δεν εχω μεγαλη γνωση για τα μοντελα που κυκλοφορουν και ποιο θα πρεπει να αγορασω :/ . Δεν ειμαι επαγγελματιας φωτογραφος …προς Θεου απλως μου αρεσει πολυ και το εχω σαν χομπυ και θα ηθελα κατι καλυτερο απο μια κομπακτ …αλλα σε λογικα πλαισια .Ενδιαφερομαι να δωσω περιπου στα 450 ευρο … +-50 , αντε ισως και κατι παραπανω αν ειναι για κατι πολυ καλυτερο …να παμε και διακοπες ομως ρε παιδια :Ρ μην μας μεινει μονο η φωτογραφικη

Μερικα μοντελα που μου αρεσαν : http://www.e-shop.gr/product?id=PER.568320
    http://www.public.gr/product/sound-and-vision/fotografia-video/digital-slr-cameras/sony-nex-3nl-kit-16-50mm-leyko/prod4220010pp/

Και παλι συγνωμη που σας ζαλιζω…και ευχαριστω για το ενδιαφερον οσο απαντησουν :)

OxidE
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 315

Δε ξέρω απο φωτογραφικές αλλά ένας φίλος που ασχολείται είχε πάρει πέρσι μια canon eos (δε θυμάμαι ακριβές μοντέλο,πάντως της σειράς eos είναι) και είναι ότι καλύτερο μπορούσε να πάρει στα λεφτά που έψαχνε απ όσο μου είπε και δε μιλάω για ερασιτέχνη άνθρωπο.
    Ρίξε μια ματιά για τη σειρά eos όπως πχ αυτή http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=10081 και ίσως σου κάνει κάποια.
    Αυτή του φίλου μου είδα φωτογραφίες και έμεινα μαλάκας,ήθελα να πάρω και εγώ μια.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13289
    Been thanked: 305 times

Με αυτά τα λεφτά πλέον μπορείς να πάρεις D-SLR με kit αποσπώμενους φακούς σε entry level ίσως και μεσαία κυβικά. Σε οποιαδήποτε περίπτωση, έτσι και θελήσεις να επενδύσεις μακροπρόθεσμα στον κόσμο της φωτογραφίας, μακριά από Canon για πάρα πολλούς λόγους.

OxidE
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 315

Εγώ προτείνω canon και ο άλλος απο κάτω λέει μακριά απο cacon.Ωραία,το βοηθάμε πολύ το παιδί :P

nitro912grnitro912gr
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2851
    Been thanked: 8 times

Σε τέτοια λεφτά εγώ πιστεύω ότι καλύτερα μια nikon, entry level dslr.

Αλήθεια όμως, τι φωτογραφική μηχανή έχεις τώρα; Σίγουρα θες να πας στα βαθειά;

Μπορεί και μια superzoom να είναι λύση για σένα, για αρχή και μετά βλέπεις για dslr.

Steel_HavocSteel_Havoc
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3805
    Been thanked: 43 times

ΖΕΝΙΤ και ολες οι άλλες δεν έχουν σημασία :P

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close