ΌΛΟΙ παίζουν Pokemon

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
  • Author
    StamatimenosStamatimenos
    • Member
    Replies: 2137
    Been thanked: 0 times

Γιατί συμβαίνει αυτό? Ακόμα και “non-gamers” παίζουν. Κορίτσια, αγόρια, hipsters στα iPhone, παιδάκια, μεγάλοι…
    Ψάρια!http://www.twitch.tv/fishplayspokemon

MyrmidonasMyrmidonas
    • Member
    Replies: 1220
    Been thanked: 8 times

Απλό παιχνίδι που δεν χρειάζεται αντανακλαστικά,αρκετά εύκολο και φυσικά έχει να κάνει με την αγάπη των περισσότερων που είναι η συλλογή

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Admin
    Replies: 9892
    Been thanked: 226 times

Δεν παίζω Πόκεμον, είναι του διαβόλου. Η τεράστια ανάγκη για κολέκτιμπολς ικανοποιείται σε κάθε Ασάσινς Κρίντ, φουλ κομπλέ με μαχαιρώματα στο λαιμό και μια ευλογημένη απουσία κίτρινου χνουδιού.

tony crowtony crow
    • Member
    Replies: 6446
    Been thanked: 101 times

Μονο και μονο το ονομα του πρωταγωνιστη (ας κετσαπ) ειναι ικανο να σε βαλει σε σκεψεις.

Ακου πτωμα να μαθαινεις

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Member
    Replies: 1665
    Been thanked: 16 times

[email protected] Chief
    • Member
    Replies: 213

Είναι ο μόνος λόγος να πάρει κανείς κονσόλα. Είναι τέλειο, πώς να το κάνουμε;

vtheofilisvtheofilis
    • Member
    Replies: 3679
    Been thanked: 20 times

Απλοϊκό JRPG είναι. Αν ξέρεις αγγλικά, το τερματίζεις. Τώρα κατά πόσο αξίζει σε σχέση με άλλα παιχνίδια… Καλύτερα να παίξεις Earthbound, ή Chrono Trigger, αν πιάσουμε τα JRPGs, ή κάποιο προσανατολισμένο στις μάχες CRPG (Icewind Dale πχ). Εγώ πάντως τίμησα κυρίως το Link’s Awakening DX όταν ήμουν φαντάρος.

Pournelaos
    • Member
    Replies: 43

Σαν rpg καλά είναι (αν και μόνο με την πρώτη έκδοση ασχολήθηκα, τα επόμενα τα θεωρούσα επαναλαμβανόμενα :dry: ).

Sketch
    • Member
    Replies: 709
    Been thanked: 5 times

Όντως, όλοι παίζουν Πόκεμον. Απλώς τα μικρά (μέχρι 10–12 χρονώ) παίζουνε επειδή they want to be the very best, like no one ever was, ζούνε το άνιμε δηλαδής, ενώ εφηβοι και πάνω παίζουν απλώς επειδή είναι εθιστικότατο, και το να συλλέγεις, και το να εκπαιδεύεις τα Πόκεμά σου, και φυσικά να σκίζεις τον κολλητό σου/ξάδερφό σου στο “διπλό” με την ομάδα που έχτισες. Αφήστε που αν ασχολείσαι με αγώνες αποκλειστικά, η εκτροφή του κάθε Πόκεμου ξεχωριστά με το ιδανικό Nature, Ability και Moveset, και στατιστικά χτισμένα λεπτομερώς χρειάζεται τέτοια διαδικασία που το game από παιχνίδι συλλογής γίνεται τζενέτικ εντζινίρινγκ σιμιουλέιτορ. Ή έτσι έχω ακούσει τουλάχιστον, εμένα μου άρεσε μεν να φτιάχνω δυνατή ομάδα, αλλά όχι με τόση λεπτομέρεια.

Σαν RPG δεν είναι τρομερά, η ιστορία δε θα πει τίποτα σε κάποιον μη εξοικειωμένο με τα άνιμε ή τα JRPG. Είναι όμως πολυ ευχάριστος τρόπος να σκοτώσεις την ώρα σου. Άμα δεν μου είχε σπάσει το DS μου θα έπαιζα ακόμη (έχω μείνει δυο γενιές πίσω) :)

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Member
    Replies: 1665
    Been thanked: 16 times
    Pournelaos wrote:
    τα επόμενα τα θεωρούσα επαναλαμβανόμενα :dry: ).
    53544027.jpg
    StamatimenosStamatimenos
    • Member
    Replies: 2137

Το ψάρι ψήνεται να πάρει κάνα badge?

vtheofilisvtheofilis
    • Member
    Replies: 3679

Αν εννοείς τον Hellion, μάλλον προτιμά να παίξει crossover Fallout 3 με Skyrim με Kinect, παρά να παίξει Πόκεμον.

RoronoaRoronoa
    • Member
    Replies: 485

Δεν νιωθει το ψαρι δυστηχως.
    Το αλλο παντως που παιζανε χιλιαδες ατομα ηταν epiC!

theonirvana
    • Member
    Replies: 1167

απο το 2001 εχω παρει ολες τις κασετες.ειναι πολυ εθιστικα παιχνιδια.εμενα μου αρεσει να παιζω απλα με τα pokemon που γουσταρω και οχι να κοιταω τι nature ειναι το καθενα,τι IVs εχει και ολες αυτες τις βαρετες λεπτομερειες :spiteful:

GrmadnessGrmadness
    • Member
    Replies: 4820

Προτιμώ να παίζω με τα παπάκια μου στο μπάνιο, αλλά τα βουλιάζει η γυναίκα μου… Να της πάρω Πόκεμον να με αφήσει ήσυχο; :trollface:

42, the answer to everything

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close