Aποφάσεις.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • Author
    Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 32 times

μάντνε, λαθος η χρονικη συγκυρια.

ειναι τραγικη αποφαση να προσπαθησει καποιος να κοψει το καπνισμα η το φαι π.χ. (στην περιπτωση μου) οταν απο 12/6 – 12/7 θα εχει 3 ματς τη μερα. διπλα οι κολλητοι θα χλαπακιαζουν, θα φουμαρουν, θα πινουν κι εσυ θα κανεις την προσωπικη σου επανασταση? γιατι ρε ΑΓΟΡΙΝΑ να αυτοβασανιζεσαι ετσι?

ξεκινα την προσπαθεια γυρω στις 15 ιουλιου. σιμπλ ας δατ.

lelos kouneloslelos kounelos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6714
    Been thanked: 167 times

ο τρελοφραπες ειπε οτι θα κοψει το καπνισμα, αλλα τελικα εκοψε τα παιχνιδια;
    και το ειπα, τι το κοβετε το ρημαδι;

Το Gaming είναι μια σωματονοητική κατάσταση και όχι μια χρονοχωρική διαδικασία.

Nina
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 319
    Been thanked: 0 times

Εχεις την στηριξη ολων μας :)

Ενημερωσε μας για την πορεια σου.. Καθε μερα που θα περναει, θα ειναι και μια προσωπικη νικη :thumbsup:

rikimarurikimaru
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 898
    Been thanked: 14 times

Μιας και το τόπικ είναι περί αποφάσεων, να κάνω κι εγώ την ποζεριά μου και να πω ότι μία μέρα πριν χρόνια αποφάσισα ότι δεν θα ξαναπιώ κοα κόλα (την κανονική, μην πάει ο νους σας στο πονηρό B) ). Ο λόγος είναι πιο πολύ “γιατί έτσι μου ήρθε” :P . Έχω κλείσει σχεδόν 7ετία χωρίς γουλιά από αυτό το πράγμα και θα κόντευα και 8ετία αν σε κάποια φάση ένας φίλος δεν αποφάσιζε να μου αραιώσει το haig με αυτό και μετά το λυπόμουν να πάει χαμένο :P

Chronomancy
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6965
    Been thanked: 8 times

καλό κουράγιο αδερφέ. Όπως είπε και ο άλλος αδερφός με τέτοιες συγκυρίες είναι να μουρλένεσαι. Φαντάσου να πηγαίνεις για πρόβαμε μπύρες και τσιγάρα και τελικά εσύ να μην καπνίζεις. Τελικώς όπως προείπαν μόνο με μαχαίρι κόπηκε. Από το Φθινόπωρο έκανα ένα τσιγάρο πριν 1-2 μήνες έτσι για να τη σπα΄σω σε ένα τσουτσέκι. Η μόνη στιγμή που μου λείεπει είναι όταν αγοράζω καινούργιο CD και θέλω να το στρίψω και να το ανάψω αφού ξεκινήσει η ακρόαση. Επισής το τρεξιματάκι βοηθάει τρελά, ειδικά τώρα το καλοκαίρι αν βγεις το βράδυ για τρέξιμο είναι όλα τα λεφτά

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5677
    Been thanked: 53 times
    Chronomancy wrote:
    Επισής το τρεξιματάκι βοηθάει τρελά

Despicable-Me-what-gif.gif

TsokTsok
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5677
    Been thanked: 53 times

ΝΤΟΥΜΠΛΕ ΠΟΣΤ

Chronomancy
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 6965
    Been thanked: 8 times

Τι εννοείς Τσοκ Stormborn King of the Giveaways and the Tzamba and the First Gifts, Lord of the Seven Presents?

AdhanAdhan
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8063
    Been thanked: 224 times

Εννοεί πως επειδή είναι πάνω σε πλοίο, δεν θα τον βόλευε το τρέξιμο αλλά θα προτιμούσε κολύμβηση.

Wind and stone, I search my heart and find...

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Επ, σας τσάκωσα.
    Σόρυ που άργησα, real life iz a TOTAL BEATCH. Ευχαριστώ ρε άτιμα, με συγκινείτε.
    Κάτσανε 6-7 ζόρια μαζί, μα εγώ βρήκα κάτι που απλά με αποτρέπει από το να καπνίσω. Ας πούμε πως η αιμάτωση γίνεται σωστά πλέον, και τα ζόρια που είχα, εξαφανίστηκαν, όλα καλά. Και το σοβαρότατο crash test, βραδυνές βάρδιες παρέα με καπνιστές, στέφτηκε με απόλυτη επιτυχία.
    Δεν λέω πως δεν θέλω να καπνίσω, κάθε άλλο. Απλά θέλω κάτι άλλο πιο πολύ. Άκαπνος και περήφανος για αυτό. :mosh: :mosh: :mosh:

42, the answer to everything

AdhanAdhan
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 8063
    Been thanked: 224 times

troll_zpsa7c83219.png
    :trollface: :trollface: :trollface:

Wind and stone, I search my heart and find...

• Οργανωμένος Νεολαίος

τρελοφραπε εκοψες το καπνισμα και εξαφανιστηκες. νομιζα οτι την εκανες κριση και δαγκωνες σακουλες νοικοκυρων, εξω απο τα super market.

Eidolon
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 205
    lelos kounelos wrote:
    τα ωφελη ενος μη καπνιστη φαινονται σε προχωρημενη ηλικια.

Το 4αρικο που δεν θα πετάς κάθε φορά για τα τσιγάρα δεν είναι βραχυπρόθεσμο όφελος?

3/10, 3 μονάδες για κάθε παράγραφο που έγραψες. Σαν τον γκαιους δεν θα γίνεις ποτέ.

• Οργανωμένος Νεολαίος

υπαρχουν ανθρωποι
    που πετανε τα λεφτα τους για να αγορασουν εισιτηρια ποδοσφαιρικων αγωνων, ενω σχολιαζουν οτι οι αγωνες ειναι στημενοι. δεν υπαρχει ποδοσφαιρικος φιλαθλος που να μην εχει κανει αυτο το σχολιο.

επαιρναν δανεια για πραγματα που δεν τους χρειαζοντουσαν, αλλα εκαναν καλο στο image τους.

αγοραζουν high end συστημα για να κερδισουν frames, που δεν μπορει να δει το ανθρωπινο ματι.

καινε καυσιμα και λαστιχα σε μπαντιλικια, για να ακουνε παναγιες.

πληρωνουν ενα καρο λεφτα σε ασφαλειες ζωης, ενω ξερουν οτι σε ωρα αναγκης η ασφαλιστικη ΔΕΝ θα τους καλυψει τα παντα.

πληρωνουν χαρατσια και ψηφιζουν αυτους που τα επιβαλουν.

και ερχεσαι τωρα εσυ να μου πεις για 4 ευρω. εσυ, που υποπτευομαι οτι εχεις δωσει λεφτα για να αγορασεις παιχνιδια που δεν επαιξες ποτε.
    και πολυ φτηνα μου ερχεται το κολημα μου.

edit
    εχεις και αυτους με την ποροση της φυσικης καταστασης, που σκανε ενα καρο λεφτα για σκονες που καταστρεφουν τα ζωτικα οργανα. ολο αυτο για να γινουν σφικτες.
    για να τρεξουν αγοραζουν πανακριβα παπουτσακια, φορμες, οργανα γυμναστικης και κανουν διατροφη. την ιδια ωρα που οι επιστημονες λενε οτι λιγη εξασκηση στην ζωη μας ειναι πολυτιμη.

Brian O’Conner
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 495

να κόψεις το τσιγάρο είναι σωστό βήμα όπως και να δεις

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 50 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close