Assassin’s Creed 4: Black Flag

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 73 total)
  • Author
    Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Ναι αλλά….πειρατές!

Και Τόμ συμφωνώ, οι μηχανισμοί και το gameplay του AC3 καθόλου δε με χάλασαν. Το στόρι ήταν απαράδεκτο σε σχέση με τα προηγούμενα.

Για το 4 είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3523
    Been thanked: 249 times

Για εμένα αρνητικό είναι το γεγονός ότι βγαίνει τόσο σύντομα. Ας περίμεναν το 2014. Με αυτό που κάνουν είναι σαν να λένε, κοιτάξτε κάναμε μαλακία που βγάλαμε το 3 γι’ αυτό πάρτε γρήγορα γρήγορα το 4 ώστε να ξεχαστείτε.
    Επίσης, αν και fan της σειράς, πιστεύω ότι κάποια στιγμή πρέπει να λήξει γιατί όσο πάει φαίνεται σαν να ξεφεύγει η κατάσταση. Δεν θα ήθελα με τίποτα να γίνω μάρτυρας της εξευτέλισης του ονόματος Assassin’s Creed.
    Τέλος, σχετικά με τον νέο πρωταγωνιστή περιμένω να δω την υλοποίηση του, αν και για μένα δύσκολα θα ξεπεράσει τον μοναδικό Ezio Auditore da Firenze.

Be active users, not passive...
    XSubs
    Give a man a fish, and you can feed him for a day. But give a fish a man, and you can feed it for a month.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 292
    Been thanked: 0 times

εαν τους ενοιαζε να κρατησουν τη σειρα σοβαρη καλο θα ηταν να περιμεναν λιγο και να μην εβγαζαν καθε χρονο απο ενα παιχνιδι. ειναι πια ξεκαθαρο ομως οτι τους νοιαζει να βγαλουν απλως περισσοτερο χρημα αρμεγοντας την επιτυχια που εχει αυτο το καιρο, αδιαφοροντας για το κακο που κανουν στην ποιοτητα και το “πρεστιζ” της σειρας.

και το cod 4 modern warfare μια χαρα ηταν, το πως ομως εκμεταλευτικαν την επιτυχια του ειναι που εκανε τα cod συνωνημα της αρπαχτης.

το watch dogs απ την αλλη μοιαζει ενδιαφερον

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 78 times

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 710
    Been thanked: 5 times

tumblr_inline_mmr7u5q6481qz4rgp.jpg

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1452
    Been thanked: 97 times

Εγώ πάλι απογοητεύτηκα οικτρά.Διότι θυμίζει το πέρασμα από το Brotherhood στο Revelations,δηλαδή δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ καινούριο.Το μόνο καινούριο ήταν αυτό με το πιστόλι.

Κρίμα,γιατί προσωπικά θεωρούσα το ΙΙΙ ένα βήμα μπροστά μετά την απογοήτευση που μου είχε δώσει το Revelations (ήτανπιο open world,άσχετα αν δεν ασχολήθηκα και πολύ,είχε ναυμαχίες,μπορούσες να σκαρφαλώσεις σε δέντρα κτλ.).

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 710
    Been thanked: 5 times

Στον αισθητικό τομέα αναφερόμουν :Ρ Έπρεπε να το είχα διευκρινίσει. Οι φυλλωσιές και τα λοιπά. Επίσης μου άρεσε και η ομιλία των χαρακτήρων.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Και στα γραφικά πάντως για να πω την αλήθεια δεν είδα κάτι διαφορετικό. :P
    Εμένα μου φαίνονται σα να τα έχουν τα χρονάκια τους.Τέσπα,γούστα είναι αυτά.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1516
    Been thanked: 0 times

@ Raz – Tα AC ανέκαθεν είχαν μικρές βελτιώσεις απο τίτλο σε τίτλο. Απο την στιγμή που βγαίνει 1 τον χρόνο λογικό είναι να μην υπάρχουν τεράστιες διαφορές και καινοτομίες μέταξύ τους. Προσωπικά δεν περιμένω τίποτα τρομερό απο το Black flag. Θα έχει το ίδιο gameplay με τα προηγούμενα συν μερικά καινούρια εργαλεία/όπλα. Το μόνο που πραγματικά αλλάζει στα AC είναι το setting, αλλά πέρα απο αυτό δεν έχει υπάρξει καμία ουσιαστική βελτίωση στα αδύνατα σημεία της σειράς τα τελευταία χρόνια.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1648
    Been thanked: 2 times

Εγώ έχω την αίσθηση πως θα μας εκπλήξει.Το setting είναι ωραίο(θα προτιμούσα μεσαίωνα βασικά),οι τοποθεσίες μαγευτικές και το gameplay όπως πάντα διασκεδαστικό.Εκεί που τρώγομαι με τα ρούχα μου είναι με το σενάριο.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Βασικά δεν είναι έτσι ακριβώς.Μεταξύ 1 και 2 υπήρχαν μεγάλες διαφορές.Μεταξύ 2-Brotherhood-Revelations μηδαμινές έως καμία και το 3 είχε κάποια (αρκετά) νέα στοιχεία να προσθέσει.Άσχετα αν ήταν ενδιαφέροντα για τους περισσότερους ή όχι.Απλά επειδή τα 2 και Brotherhood τα είχα παίξει μαζί (σαν ένα παιχνίδι βασικά) δε με είχε χαλάσει τότε.Το Revelations όμως με το ζόρι το τελείωσα (κάτι σαν το 1 είχα πάθει).

soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4536
    Been thanked: 765 times

Ευτυχώς υπήρχαν διαφορές από το 1 στο 2, γιατί το πρώτο ήταν λίγο απάλευτο gameplay-wise. Από’κεί και πέρα, το 2 άγγιξε την τελειότητα και τα δύο επόμενα απλά βελτιώθηκαν σε κάποια σημεία, προχωρώντας παράλληλα την ιστορία. Προσωπικά έλιωσα όσο δεν πάει τα τρία της Ezio τριλογίας, και το multi το οποίο τελειοποίησαν στο Revelations ήταν σκέτη απόλαυση. Άσε που έδινε τόσες πληροφορίες για το story και τα δρώμενα των templars στη σύγχρονη εποχή, οπότε είχες έναν επιπλέον λόγο να ασχοληθείς μαζί του.

Το 3 ακόμα δεν το έχω παίξει. Όσον αφορά το gameplay, περιμένω να γουστάρω μια χαρά, αλλά ο ασσασσίνος έχω πειστεί ότι είναι πολύ άμπαλος. Και το 4 με πειρατές κτλ, λίγο με ανησυχεί ότι χάνεται τελείως η μπάλα σεναριακά. Θα δείξει.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Multi προσωπικά σπάνια παίζω και μόνο κανένα PRO ή FPS,οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το multi του Revelations.Πάντως τα όποια ενδιαφέροντα σεναριακά στοιχεία δεν ήταν ικανά να με κρατήσουν.Ίσως έφταιγε και το ότι διαδέχτηκε το Arkham City στη σειρά παιξίματος.

Το 3 πάντως εγώ το βρήκα ικανοποιητικότατο από πλευράς gameplay.Είναι γεγονός πάντως ότι ο Connor σα χαρακτήρας μπάζει.Και γενικά το σενάριο δεν είναι το δυνατό σημείο του τίτλου (αν και προσωπικά πάντα θεωρούσα το σενάριο των AC λίγο χάλι,δεν ήταν αυτό που με κράταγε).

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2030
    Been thanked: 24 times

πολυ ρεαλσιτικο.

ειδικα στο σημειο που ενα σαπιοκαραβο βυθιζει τον μισο αγγλικο στολο. :salute:

ArwindanArwindan
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1851
    Been thanked: 78 times

Ορίστε λίγοι ακόμα πειρατές:

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 73 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close