Darkest Dungeon

Viewing 15 posts - 256 through 270 (of 335 total)
  • Author
    Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Πάθορι από εκεί γύρισα κλαίγοντας με αναφιλητά και θυσιάζοντας μόρτη 6άρη Houndsmaster. Τί εφιάλτης ήταν αυτός; Το πρώτο ήταν τόσο στρωτό και ξεθάρρεψα και το ρούφηξα ΤΡΙΣΑΓΡΙΑ.

Υποπτεύομαι πως πρέπει τώρα να παίξω με κλείδωμα quirks και εξάλειψη afflictions εντελώς min/maxing στοχευμένα.

mike299mike299
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 65
    Been thanked: 51 times

Radiant Mode= Φλώρικο Mode, νομίζω το καταννοούμε όλοι. Δεν το βάνω. Normal μέχρι να πεθάνω.

Επέστρεψε μου να διαφωνήσω. Όσοι από εμάς λόγο υποχρεώσεων γράφουμε λίγες gaming hours per week, οι 100+ ώρες του παιχνιδιού που αναλώνονται κυρίως σε grinding , είναι αποτρεπτικός παράγοντας για να ασχοληθούμε με ένα τίτλο, όσο καλός και να είναι.
    Εγώ αυτό περιμένω + το dlc για να ασχοληθώ Και εγώ μαζί του.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Μάικ, έλα στην αγκαλιά μου. Παίζω DD από την ημέρα κυκλοφορίας του και έχω γράψει μόλις 90 ώρες σε σχεδόν ένα χρόνο, το ζήτημα “ελεύθερος gaming χρόνος” όντως πονάει πολύ. Αλλά και πάλι. Το DD αργά και σταθερά τερματίζεται.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5302
    Been thanked: 516 times

Το αργα το χουμε δει, τερματισμο απο την αλλη… Μηπως να διναμε κατι σε αυτον που θα το τερματισει πρωτος απο το RQ? Καποιο special forum badge?

Φαση θα χει να εχει trololo τελος.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13551
    Been thanked: 654 times

Στο τέλος ο θείος σου είσαι εσύ από το μέλλον που γράφεις στον παρελθοντικό σου εαυτό να έρθει στην έπαυλη. You heard it here first!

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5302
    Been thanked: 516 times

Θα προτιμούσα να ζει ο θείος και να μας κάνει πλάκα τόσο καιρό. Στο τέλος να γελάει στη μούρη μας και να λέει ιστορίες για εμάς στην πόλη.

mike299mike299
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Μάικ, έλα στην αγκαλιά μου. Παίζω DD από την ημέρα κυκλοφορίας του και έχω γράψει μόλις 90 ώρες σε σχεδόν ένα χρόνο, το ζήτημα “ελεύθερος gaming χρόνος” όντως πονάει πολύ. Αλλά και πάλι. Το DD αργά και σταθερά τερματίζεται.

Και εγώ το witcher 3 έκανα πάνω από 9 μήνες να το τελειώσω, αλλά εκεί λόγο ιστορίας, quest κτλ σου κράταγε το ενδιαφέρον να συνεχίσεις. Το DD αντίθετα έχει συνεχή grinding και άρα χαμένο χρόνο και βαρεμάρα (για εμένα τουλάχιστον). Για αυτό θεωρώ αυτό το speed mode πολύ θετική προσθήκη.

mike299mike299
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Στο τέλος ο θείος σου είσαι εσύ από το μέλλον που γράφεις στον παρελθοντικό σου εαυτό να έρθει στην έπαυλη. You heard it here first!

Μπα, θα γυρίσει απλά από τις εξωτικές διακοπές του Και θα μας πει Τώρα που καθαρίσαμε τις γύρω περιοχές από τέρατα, βελτιώσαμε τις υποδομές στο χωριό και γενικά δεκαπλασιασαμε την αξία της ιδιοκτησίας του, να του αδειάζουμε την γωνιά σιγά σιγά.

Θα είναι και ενδιαφέρον twitch στο DD2. Θα είσαι εσύ ο arch villain με σκοπό να πάρεις εκδίκηση :)

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7041
    Been thanked: 182 times

Radiant, Stygian modes and fixes across all modes

Darkest Dungeon Radiant Public Beta

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8471
    Been thanked: 1446 times

Είπα να ξεκινήσω ένα Radiant game, απλά για να δω πόσο λειψή εμπειρία θα είναι σε σχέση με το normal που ισοπεδώνει τα παιδικά όνειρα και αποδεικνύει πως όλα στη ζωή είναι μάταια και ανούσια.

Στο πρώτο Boss Fight της εισαγωγής, στην πρώτη επίθεση, τρώω ένα critical 18 πόντων και ο Dismas κρέμεται at death's door για όλη την υπόλοιπη μάχη.

Αλλά όλως περιέργως δεν πέθανε.

Ίσως το Radiant να παρέχει όντως μια αχτίδα ελπίδας.

• Οργανωμένος Νεολαίος

Γκουχ, ΦΛΩΡΕ, γκουχ.

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13551
    Been thanked: 654 times

Γκουχ, ΦΛΩΡΕ, γκουχ.

Το ότι στο λέει αυτό ο Borracho πρέπει να είναι χειρότερο και από το να καταπίνεις μαγνήτη και μετά να πηγαίνεις για MRI.

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8471
    Been thanked: 1446 times

adras_zpsqoxr1zkn.jpg

• Οργανωμένος Νεολαίος

Κύριοι, το τέλος είναι πλέον ΠΟΛΥ κοντά. 98 ώρες, χθες έπεσαν Vvulf και Horrid Shrieker (νέος, σπέσιαλ πόσης που εισήγαγε το Radiant Patch και όχι Radiant MODE, φλώρο Γκουνελιώτη). Λεβελάρω σκληρά Χέλιονς, Μπηστμάστερς και Πλέηγκ Ντόκτωρς για να σοδομίσω Brigand 16 Pounder και Drowned Crew και μετά απομένουν μονάχα DD2, DD3 και DD4.

To endgame στηρίζεται σχεδόν αποκλειστικά σε λοκάρισμα positive traits, ξερίζωμα άσχημων quirks, πολύ βαρύ παιχνίδι με trinkets και buffing συγκεκριμένων skills για συγκεκριμένες κλάσεις. Αν πας αέρα-πατέρα, χωρίς ΟΛΑ τα παραπάνω προσεγμένα στην εντέλεια, τον έχεις φάει αγρίως. Απόλαυση, χθες ήπια ένα μπουκάλι κρασί μονάχος και πρέπει να έριξα ένα ποιοτικό εξάωρο στο παιχνίδι, ακραίος εθισμός, από τα κορυφαία όλων των εποχών τελικά :)

0AGAN0AGAN
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1376
    Been thanked: 25 times
    64803408.jpg
Viewing 15 posts - 256 through 270 (of 335 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close