Eιμαι εκνευρισμενη και θελω αναβαθμιση τωρα

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 90 total)
  • Author
    Brother BruceBrother Bruce
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 5290
    Been thanked: 35 times

σαντρέιθ, πολυ προχωρημενος. απλα :worship: …
    σκεφτομαι απο χτες να καμω την παρατηρηση, αλλά μου φαινοταν βαρυ. τωρα ομως, επιβαλλεται:
    ο επιταφ κανει foot (nin)jobbing και μαλιστα της συνωμοταξιας σελφ σερβις.
    ουτε καν μελισανιδης. οχταπόδι κανονικο, λεμε.

Sandwraith_Sandwraith_
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 495
    Been thanked: 5 times

Πήρα like απο brother bruce! ( Ι just died inside me) Έστω και αν πιστεύω οτι ηταν ειρωνικό ή απο ελεημοσύνη :( Ιn other news, θα το συνέχιζα για τα φούτζομπς αλλα θα βγώ τελείως οφ και επειδή ειμαι καλό παιδί θα το βουλώσω.

• Οργανωμένος Νεολαίος

τι λες αθρωπε μου?
    ολοψύχως το εδωκα. χειριστηκες αψογα το ινσαιντ τζοουκ του επιταφιου, ψυχρα και κοφτα οπως πρεπει.
    αλλά μη συνεχιζωμε το οφτοπικ. πρεπει να βοηθησουμε το υπερκοριτσι να αναβαθμιστει, μη χανεις το στοχο.

GrmadnessGrmadness
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4820
    Been thanked: 20 times

Σωστός ο Brother, άλλωστε οι ρεικουίτες, οι περισσότεροι τουλάχιστον, δεν κάνουμε δουλειές του ποδαριού.

42, the answer to everything

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 793
    Been thanked: 0 times

Προτείνω οι οδηγοί του Νίτρου (γατούλη), από εδώ και πέρα να αναγράφουν και τα do’s and dont’s για το χρωματικό συνταίριασμα του hardware.

Κάρτα ATI με Intel επεξεργαστή; Κόκκινο με μπλέ; Ποτέ.

“Ένα αμπιγιέ configuration για την βραδυά του πρωτοχρονιάτικου ρεβεγιόν.”

“Weekend Break: Με τι θα ντύσουμε το λαπτοπ μας;”

“Ποιά dimmάκια ταιριάζουν με την νέα σας m/b?”

Είναι καυτά τα ερωτήματα κυρίες μου και κύριοι.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 19

Αγορια και κοριτσια μου καλα πρωτα απ ολα να σας ευχαριστησω γιατι πραγματικα γινατε ο λογος που σημερα ειμαι καλυτερη στους υπολογιστες απ οτι την προηγουμενη εβδομαδα!

θα διαπιστωσετε οτι εχω κανει μια εξαιρετικη προοδο και το πιο βασικο απ ολα ειναι οτι βρισκομα πολυ κοντα πλεον στο στοχο μου

πηρα με τη σειρα ολα τα μαγαζια που πουλανε κομπιουτερ και με το χαρτακι στο χερι ρωτησα παντου!
    ωσπου μπηκα σε ενα και ειπα οτι θελω αυτο το κομπιουτερ μου ειπε οτι μπορει να το εχει ετοιμο σε μια εβδομαδα και μαλιστα με λειτουργικο και θα κανουν ολα μαζι 260 ευρω
    Δηλαδη εγω το μονο που θα κανω ειναι να το συνδεσω εκει που ηταν το παλιο και θα εχω ενα καινουριο υπολογιστη
    ομως σημερα που ξαναμπηκα στο σαιτ εδω προβληματιστικα λιγο γιατι ο καλος μου ο SHREDDER μου προτινε ενα αλλο κομπιουτερ
    για την ακριβεια αυτο εδω http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/ypologistes/etoimoi-ypologistes/Turbo-X-Sphere–E1350.htm
    το προβλημα που μου δημιουργηθηκε ειναι το εξης
    το κομπιουτερ που λεει ο SHREDDER κανει 360 ευρω ενω αυτο που βρηκα με τα στοιχεια του NITRO κανει 260 ευρω και φοβαμαι οτι αν παρω αυτο με τα 260 θα πεταξω τα λεφτα μου
    Σωστε με βρε αγορια!!
    νομιζω οτι εφτασα στην πηγη και δεν μπορω να πιω νερο
    Το ενα ειναι AMD του NITRO και το αλλο ειναι INTEL του SHREDDER
    ειναι τοσο χειροτερα τα AMD;;;;;;

nitro912grnitro912gr
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2924
    Been thanked: 67 times

Το amd βασικά είναι καλύτερο από το intel που σου προτείνει ο shredder, γιατί ακόμα το παιδεύεις το θέμα δε μπορώ να καταλάβω, το σύστημα στο έβγαλα εγώ παραπάνω έτοιμο να το παραγγείλεις, σε ρώτησα αν θες συγκεκριμένο μαγαζί (που να είναι πχ κοντά σου να πας από εκεί) και σε ρώτησα 2 φορές.

Αν βάλεις λειτουργικό στο σύστημα που σου προτείνω βγαίνει στα ίδια λεφτά με το turbex που λες, το οποίο turbex είναι σκουπίδι, όχι λόγο intel, αλλά λόγο turboX.

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 333
    supergirl18 wrote:
    Σωστε με βρε αγορια!!
    νομιζω οτι εφτασα στην πηγη και δεν μπορω να πιω νερο
    Το ενα ειναι AMD του NITRO και το αλλο ειναι INTEL του SHREDDER
    ειναι τοσο χειροτερα τα AMD;;;;;;

Το AMD του Νitro,βέβαια.
    😆 😆

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13500
    Been thanked: 602 times

Αφού ο SHREDDER ξέρει πολύ περισσότερα από υπολογιστές από σχεδόν όλους εδώ μέσα και προτείνει Turbo-X, μήπως έχουμε κάνει λάθος? Μήπως τελικώς τα Turbo-X δεν είναι τόσο άσχημα όσο θέλουν να λένε μερικοί? Μήπως απλώς τα μισούμε μόνο και μόνο επειδή είναι από το PLAISIO?

• Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1516

Το σύστημα του νίτρο είναι (ελαφρώς) καλύτερο σε επιδόσεις και πολύ φθηνότερο. Δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης.

Hidden Content
    You must be logged in to see hidden content.
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 333
    ShadowDancer wrote:
    Hidden Content

Never trust a ninja….
    :trollface:

devilridedevilride
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1299
    Been thanked: 56 times

toy shredder..του shredder να παρεις…αυτου του τρισμεγιστου…που για χαρη του εγκατεστησα το 3dmark 2K ξανα στον υπολογιστη κ αυτο με ενημερωσε πως ετρεχα ΡΙΙΙ στα 3500ΜΗΖ (ετσι το εγραφε…ετσι το αναπαραγω :worship: :worship: …)
    ετρεξα το benchmark για χαρη του στο 640χ480!!! :trollface: :trollface: ..
    κ καποια στιγμη εγραψε 1900+ fps στο adventure theme..
    αρχοντα τρισμεγιστε τι κανουμε για σενα…fullhd…1440p…4k gaming…paparius camaroticus ολα αυτα..
    υπο τις οδηγιες σου παντογνωστη θα παω να ξεθαψω την EIZO f35 μου..θα πεταξω ολα τα αλλα μονιτορ..κ θα τρεχω win 7 se standard vga με 16 χρωματα (να μη ζορισω τις καρτες)…κ θα κανω αναβαθμιση οταν θα παρω αγκαλιτσα (Ο Θεος να με αξιωσει) το εγγονακι μου-η κορη μου ειναι βεβαια 5 μηνων αλλα θα περιμενω υπομονετικα!! – ε ρε χρηματα που εσωσαν οι συμβουλες σου υπερτατε…
    εσυ κ ο θειος…ΕΝΑΣ ειναι ο θειος!!! :trollface: :trollface:
    ps : to 3dmark99 max δεν ετρεξε στα 7…προσω ολοταχως να βρω ενα floppy κ τις δισκεττες των win 95 (οι πρωτες τους εκδοσεις ηταν 16 δισκεττες :mosh: :mosh: :mosh: )
    ps2 : εννοειται πως το συστημα του nitro ειναι η επιλογη σου!!
    i’ll be back doing more trolling :trollface: :trollface:

• Οργανωμένος Νεολαίος

σουπερ γκερλ, σε καταλαβαινω…
    πετανε τωρα ο καθενας την ορολογία του με ξενες λεξεις κιολας και τεχνικους ορους κι ειναι φυσικο να εισαι μπερδεμενη…

εγω στη θεση σου θα διαλεγα το συστημα του σρεντερ. ειναι απο μεγαλο μαγαζι, τα turbox εχουνε πολυ καλη φημη κι εχει παρει κι ενας φιλος μου πριν μια βδομαδα κι ειναι πολυ ευχαριστημενος.
    αυτο τωρα, το συστημα του γατουλη, να μου επιτρεπεις να εχω αμφιβολιες… ναι, ξερει αρκετα πραματα, αλλά ποιος ξερει πιο πολλα? ενας ερασιτεχνης, ή ενας επαγγελματιας του χωρου?
    κακα τα ψεμματα. παρε του σρεντερ κι αμα δε σ αρεσει το αλλαζεις. το λεει και τ ονομα του, σφαιρα θα πηγαινει… κι απ οτι βλεπω και στο λινκ, το λενε ξεκαθαρα οι αθρωποι:

“…Ειδικότερα όταν γνωρίζουμε ότι σε αυτό το PC θα πραγματοποιείτε εργασίες, θα ταξιδεύετε στον κόσμο του Internet και του Facebook και θα απολαμβάνετε την αγαπημένη σας μουσική, επιβάλλεται να σας προσφέρουμε απλά – το καλύτερο δυνατό.”

τι περιμενεις? σαν να ειναι φτιαγμενο για σενα… και κοιτα και τη φατσουλίνα του… δεν ειναι ενα κουκλακι?? απορω που δεν το παραγγειλες ακομα.

JonIrenicusJonIrenicus
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 7037
    Been thanked: 169 times
    supergirl18 wrote:
    ομως σημερα που ξαναμπηκα στο σαιτ εδω προβληματιστικα λιγο γιατι ο καλος μου ο SHREDDER μου προτινε ενα αλλο κομπιουτερ

ΥΓ. Ψηφίζω Nitro.

nitro912grnitro912gr
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2924
    Been thanked: 67 times
    ShadowDancer wrote:
    Το σύστημα του νίτρο είναι (ελαφρώς) καλύτερο σε επιδόσεις και πολύ φθηνότερο. Δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης.

Hidden Content

Βασικά είναι καλύτερος επεξεργαστής αλλά χειρότερη κάρτα γραφικών, πλέον κάθε βίντεο εκεί έξω εκτιμάει την κάρτα γραφικών αρκετά για να κάνει την διαφορά, αν είχε κανένα HD 4000 να πω οκ.

Επίσης τα μισά πράγματα μέσα στο σύστημα και ειδικά το τροφοδοτικό θα είναι τουρμπέξ… γάμα το δηλαδή.

Hidden Content

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 90 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close