E.Y.E Divine Cybermancy

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1086
    Been thanked: 11 times

Να ξεκινήσω κάπως ανάποδα. Νομίζω το ότι είμαστε pc gamer μας δίνει ένα μεγάλο πλεονέκτημα απέναντι στους κονσολάδες και αυτό είναι να ευχαριστιόμαστε παράδοξα game όπως το e.y.e divine cybermancy.
    Μιλάμε το game είναι ο όρισμός του κόσμου του παραδόξου. Σαν να παίζεις σε ένα σύμπαν του warhammer 40k που όμως όλοι έχουν γίνει corrupt στις δυνάμεις του chaos.
    Το game είναι ένα μίγμα fps, rpg σε ένα σκοτείνο θεοκρατικό τεχνολογικό κόσμο. Νομίζω η καλύτερη φράση γιαυτό το game είναι αυτή εδώ που διάβασα σε ένα blog που έψαχνα γενικά για πληροφορίες

E.Y.E is basically like Deus Ex would have been if Eidos had spent its time licking toads and drinking Red Bull.

το official site του παιχνιδιού είναι αυτό εδώ

http://eye.streumon-studio.com/

και φυσικά ένα trailer :P που θα ακούσετε και την κολασμένη διάλεκτο του παιχνδιού που κανείς δεν ξέρει σε τι γλώσσα είναι

kesnar
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 253
    Been thanked: 0 times

Α μπραβο ρε check2fire και εψαχνα να δω πριν καμια βδομαδα πως λεγοταν αυτο το παιχνιδι που το ειχα δει στο release του…. :thumbsup:
    Γενικα περα του παραλογου ειναι καλο? :P

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος

εμένα με έχει κολήσει αρκετά. Γενικά είμαι των παράξεων game

Difunto
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 200

Πολύ καλό είναι το παιχνίδι. Η ατμόσφαιρα,η ελευθερία στην ανάπτυξη χαρακτήρα και στο πως θα παίξεις την κάθε αποστολή κ.λ.π όλα είναι ωραία εκτός από μερικά bugs και την κάπως μέτρια A.I.

Petross
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 75

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα τα τελευταία χρόνια. Έχω σχεδόν 40 ώρες στο steam σε ένα και μόνο playthrough. Το τέλος του παιχνιδιού και γενικά το σενάριο είναι, όπως λέμε και στο χωριό μου mind blowing φάση. Παιδιά δείτε το, πιστεύω ότι αξίζει και ότι έχει αδικηθει απο τις κριτικες που εχει παρει.

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Τελικά αυτό το game μου άφησε αρκετά ανάμεικτα συναισθήματα. Ενώ κυριαρχεί ένας ζοφερός κόσμος που χάνεσαι για πλάκα μέσα του από την άλλη οι σπασμένοι μηχανισμοί του στο gamplay δεν σε αφήνουν να το ευχαριστηθείς.
    Σαν αίσθηση είχα να νιώσω έτσι σε game, αυτό το μυστήριο δλδ που βγάζει ο κόσμος του από το αρχικό stalker όταν είχε πρωτοβγει. Απο την άλλη συν ότι είναι unbalanced σε πολλά σημεία και έχει αρκετά bug που σε πουλάνε στην κυριολεξία καθώς παίζεις.
    Για indie τίτλο πάντως πολύ καλή προσπάθεια και έχει και μερικές φρέσκιες ιδέες. Πάντως φωνάζει ότι είναι ανεξάρτητη παραγωγή από χιλιόμετρα.

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Περιμένω γνώμες από τον Admiral για το game μια και από τι είδα έκλεισε κάποιες ώρες.

Admiral
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 3256
    Been thanked: 17 times

Είχα κάνει review για το EYE πριν από καιρό στο περιοδικό και συχνά-πυκνά επιστρέφω στο παιχνίδι για να δω την πρόοδό του. Η ιστορία είναι εντελώς ακατανόητη και τα προβλήματα μετάφρασης δεν βοηθούν καθόλου. Τα bugs συνεχίζουν να υπάρχουν φυσικά, αλλά συμφωνώ απόλυτα οτι ο κόσμος και η ατμόσφαιρα είναι κάτι το εντελώς ξεχωριστό. Το gameplay έχει αρκετές καλές ιδέες και όποιος αρέσκεται στο να πειραματίζεται με διαφορετικές character builds θα ευχαριστηθεί το πλήθος των δυνατοτήτων που προσφέρει το EYE.
    Για να είμαι ειλικρινής, νομίζω οτι το EYE μπορείς να το απολαύσεις μόνο αν αγνοήσεις τελείως την ιστορία και το αντιμετωπίσεις ως μια “παιδική χαρά” για να δοκιμάσεις όπλα και abilities. Θα ήθελα πολύ να δω ένα πιο φροντισμένο sequel κάποια στιγμή.

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος

Για μένα πάνω παρά τα όποια bug και προβλήματα που έχει το game αυτός ο κόσμος του με είχε κολλήσει. Λες και ήταν βγαλμενος από τις ποιο σκοτεινές σελλίδες του warhmer 40k.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Follow on Feedly

Close
Close