Fallout 4

Viewing 15 posts - 331 through 345 (of 946 total)
  • Author
    NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 13520
    Been thanked: 631 times

Παίζουν τρελά ποσά με τις συλλεκτικές πλέον στο internet. Σε σημείο που σκέφτομαι να αγοράζω 2 και να πουλάω την μία 3 χρόνια αργότερα.

Ειδικά πχ. η συλλεκτική του Witcher 3 θα εκτοξευθεί πολύ σύντομα.

To Pip-boy θα με έψηνε, αλλά μόνο και μόνο που γράφει Bethesda και Fallout το αφήνω στην άκρη. Δεν θα κλάψω κιόλας για αυτό. Κάτι Pillars of Eternity που έχασα, λόγω έλλειψης ρευστού εκείνη την εποχή, είναι άλλου παπά ευαγγέλιον.

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8349
    Been thanked: 1310 times

Fallout 4 will have a dozen companions for you to romance

During the Fallout 4 presentation at Quakecon, Todd Howard revealed that, in addition to Dogmeat, players will have their choice of about a dozen different companions to accompany them through the game (only one at a time, however). In some new gameplay footage, we saw more of Preston Garvey (pictured above), leader of a faction called The Commonwealth of Minutemen,” one of your potential companions. We were also introduced to another companion, a woman named Piper, who runs a local newspaper from the ruins of Boston’s Fenway Park, now called Diamond City.

Howard also announced that players will be able to romance their companions, regardless of gender. Specific details of how romance will work in Fallout 4 were not revealed, but considering Skyrim allowed players to get married and move in together, it’s not hard to imagine Fallout 4 including nuptials and domestic bliss. Howard also said there will be a special perk for those who want to play without companions, stalking the ruins of Boston as a lone wolf, but did not elaborate on what that perk might be.

A clip reel of Mr. Handy saying player names aloud was also shown. While Bethesda recorded over a thousand common names for use in the game, Mr. Handy can also say joke names such as “McFly,” “Boobies,” and “Fart Face,” which will no doubt lead to players experimenting to uncover any other rude names that may have been recorded.

We also got a bit of news about Fallout 4’s Perks, which are tied to S.P.E.C.I.A.L. stats. Each time you level you get to pick a perk, and there are new perks for each level of S.P.E.C.I.A.L. you gain. There are 70 base perks, and each Perk has multiple ranks, which should give players a lot of options to build their characters.

I wouldn’t expect the the video footage associated with this news to be released soon, so you’ll have to use your imagination about Fallout 4’s companions and perks for now. But we’ll have more stories about everything happening at Quakecon today and through this weekend.

Η Biowareοποίηση του φραντσάηζ είναι επίσημο γεγονός δηλαδή. Η “κακή” Biowareοποίηση κιόλας, αυτή που σου επιτρέπει να την πέφτεις στον αρχηγό του στρατού σου.

Ηλίας ΙακωβόπουλοςΗλίας Ιακωβόπουλος
    • Υφυπουργός Πολιτισμού
    Replies: 7126
    Been thanked: 90 times
    Hidden Content
    You must be logged in to see hidden content.
    NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Hidden Content

Πρόσεχε τι λες ο Infam…. o BlueTribe καραδοκεί.[/hide]

Εντάξει, δεν μιλάμε πλέον για Fallout αλλά πλήρες Failout και ξεφτιλίκι. Να είναι καλά άτομα που το κάνουν pre-order για να συνεχίσουμε να βλέπουμε τέτοιους βιασμούς.

Συντάκτες και μέλη της κοινότητας που έχουν αγοράσει το Pimp-boy της Bethesda εξαιρούνται. :trollface:

vtheofilisvtheofilis
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 3704
    Been thanked: 56 times

Το βλέπω ήδη:

Borracho: – Μα εγώ για την συλλεκτική το προ παρήγγειλα….
    Όχλος: – ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ!!! ΕΞ’ ΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΡΚΑΛΕΥΤΕΙ ΜΕ ΟΤΙ ΣΕΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΥΓΙΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΡΗΜΙΑ!!! :vaultboy:

soad667soad667
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 4536
    Been thanked: 765 times

Μη βιάζεστε, αν παίζει romance με τον dogmeat, θα εξελιχθεί σε μεγάλο γκότι..

Στέφανος ΚουτσούκοςΣτέφανος Κουτσούκος
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 10579
    Been thanked: 814 times

Έχω ποντάρει όλα μου τα καπάκια Νιουκα-Κόλας σε ρομάντζο με Super Mutant-Μποντιμπιλντερού ή Ντεθκλωϊνα για το άρρωστο της υπόθεσης. Τότε θα μιλάμε για υπερβατική τέχνη. Πάιπερ λέει και βλακείες κουλτουριάρικες…

ΥΓ Ελιόν, αυτό με τον αρχηγό του στρατού το έχεις αναπτύξει σε προσωπικό θρύλο, πολύ γουστάρω :)

Oolated SquiggOolated Squigg
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1691
    Been thanked: 75 times

Στο New Vegas που παίζω αυτόν τον καιρό αν πάρεις το Confirmed Bachelor perk ανοίγουν επιλογές διαλόγου για αθώο φλερτ με κάποια τρελά αγουόρια της Mojave Wasteland αλλά μέχρι εκεί, το ίδιο με το Lady Killer και τις κυρίες.

Τα αντίστοιχα για θηλυκούς χαρακτήρες είναι τα Black Widow/Cherchez La Femme

• Υφυπουργός Πολιτισμού
    Borracho wrote:
    Έχω ποντάρει όλα μου τα καπάκια Νιουκα-Κόλας σε ρομάντζο με Super Mutant-Μποντιμπιλντερού ή Ντεθκλωϊνα για το άρρωστο της υπόθεσης. Τότε θα μιλάμε για υπερβατική τέχνη. Πάιπερ λέει και βλακείες κουλτουριάρικες…

ΥΓ Ελιόν, αυτό με τον αρχηγό του στρατού το έχεις αναπτύξει σε προσωπικό θρύλο, πολύ γουστάρω :)

Αν σκεφτείς ότι δεν πάει πολύς καιρός που έζησε την εμπειρία του ΕΣ δεν αργούν να σου μπουν ιδέες :whistle:

Κώστας ΚαλλιανιώτηςΚώστας Καλλιανιώτης
    • Υπουργός Ανάπτυξης
    Replies: 8349
    Been thanked: 1310 times
    Chronomancy wrote:
    Borracho wrote:

Αν σκεφτείς ότι δεν πάει πολύς καιρός που έζησε την εμπειρία του ΕΣ δεν αργούν να σου μπουν ιδέες :whistle:

Δεν φταίω εγώ… το φεγγάρι στα ΚΑΑΥ Περάμου ήταν ολόγιωμο, το τσίπουρο έρεε άφθονο, και ο αρχηγός ΓΕΣ είχε εντυπωσιαστεί από το μουστάκι μου…

Ακόμα και έτσι όμως, υπήρχε το κατάλληλο context. Δεν είναι η φάση “λοιπόν μεγάλε ήρθα για επιθεώρηση” -“ΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΕΟΣ ΜΟΥ ΛΩΛ” όπως το πλασάρει η Bioware. Πρέπει να έχει γούστο και μεράκι η φάση μάγκες μου.

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Γιατί ως γνωστόν για να σμπρώξεις τον αρχηγό του ΓΕΣ πρέπει να είσαι μερακλής και με παχυ….μουστάκι. Κι αν ο ΓΕΣ θέλει αμφίδρομη σχέση;

StamatimenosStamatimenos
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 2266
    Been thanked: 70 times
    Chronomancy wrote:
    Hidden Content

I+heard+heresy+_43c821b9123bc8c5197b3e477a8c036d.jpg

also

poso gamati ι συλλεκτική με τη μπαζούκα???? :O

• Υφυπουργός Πολιτισμού

Τόσο που γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες ΚΑΙ με τόνους

chek2firechek2fire
    • Οργανωμένος Νεολαίος
    Replies: 1199
    Been thanked: 114 times

Την έκδοση με το nuke την έφερε το πλαίσιο αλλά από τι φαίνεται εξαντλήθηκε σε χρόνο dt. Με το που την είδα χθές έκανα παραγγελία αλλά με πήραν σήμερα και μου έιπαν ότι δεν είναι διαθέσιμη.
    Τώρα παίζει από αγγλια και game.co.uk αλλά μαζί με τα μεταφορικά το έχει στα 66 ευρώ ενώ στο πλάισιο την έβρικες στα 50 μόνο

NorthlanderNorthlander
    • Υπουργός Ανάπτυξης

Δεν το στέλνουν international shipping.

Viewing 15 posts - 331 through 345 (of 946 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Back to top button
Follow on Feedly

Close
Close